Sinyal Aydınlatma için Ölçüm Çözümleri

Sinyal Aydınlatmasının Geliştirilmesi, Üretimi, Kurulumu ve Bakımı için Ölçüm Teknolojisi

Sinyal Aydınlatma Ölçüm Sistemleri


Sinyal aydınlatması için parlaklık ölçüm çözümleri

Güvenlik ve altyapı için kullanılan sistemlerin önemli bir bileşeni olan sinyal aydınlatması etrafımızda kullanılmaktadır. Sinyal aydınlatmasına yönelik ölçüm çözümleri, uyumluluğun kaydedilmesi ve doğrulanması için ölçümlerin izlenebilirliğini sağlamalıdır. Tipik çözümler sadece görünürlük için parlaklığı değil aynı zamanda normlara veya ulusal standartlara uyulmasını sağlamak için rengi de ölçecektir.

Sistemler aşağıdakiler için yaygın olarak kullanılır:
  • Trafik ışıkları
  • Yol Aydınlatması
  • Acil Durum Aydınlatması
  • Havaalanı Aydınlatması
 
Konica Minolta, aydınlatmanın standartları karşıladığından ve beklendiği gibi performans gösterdiğinden emin olmak amacıyla geliştirme, üretim veya yerinde sinyal aydınlatmasını ölçmek için bir dizi izlenebilir çözüm üretir. Çözümler, CIE standart gözlemcisinin göreceli spektral tepkisiyle yakın korelasyonla parlaklık ve rengin kontrolünü sağlayacaktır. Önerilen ölçüm çözümlerinden birinin kullanılması, üreticilerin ve kurulumcuların sistemleri doğru ve izlenebilir verilerle kıyaslamasına, belirlemesine, üretmesine, doğrulamasına ve bakımını yapmasına olanak tanıyacaktır.

İzlenebilir ölçüm çözümleri geliştirme, üretim ve kalite kontrol testi sürecini büyük ölçüde hızlandırabilir. Uzman ekiplerimiz, bileşen üreticisinden son kalite kontrol ve devam eden bakıma kadar tüm tarafların daha düzenli ve tutarlı bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan bir sistemin uygulanmasına yardımcı olabilir.

Deneyimler, veri odaklı bir yaklaşımın, tedarik zincirleri ve hizmet sağlayıcıların kalite ve tutarlılığa dayalı ilişkiler kurmasına, öznelliği azaltmasına ve spesifikasyon ve onayı basitleştirmesine olanak tanıdığını göstermektedir.
  • Müşterilerine küresel bir satış, destek ve uzmanlık ağı sunan Konica Minolta, test edilmiş ve izlenebilir çözümler sunabilmektedir. Yetkili servis tesisleri ağımız, arıza sürelerini en aza indirmek ve sistemlerin çalışma ömrü boyunca izlenebilir kalmasını sağlamak için cihazların sürekli bakımını ve kalibrasyonunu sağlar.
  • Konica Minolta'nın ölçüm çözümü, operatörlerin tedarikçilerden ve rakiplerden gelen ürünleri kolay ve doğru bir şekilde karakterize etmesine ve kurulum ve bakım ekiplerinin kolay bir ölçüm sistemi uygulamasına yardımcı olarak, doğru fiyata doğru kalitede ürün ve hizmetler sunmanızı sağlayabilir. kullanıma uygun, güvenilir ve izlenebilir veriler sağlar.

Faydalar

  • Sinyal aydınlatmasının kalitesini artırın
  • Ürünler veya kurulumlar için izlenebilir belgeler sağlayın
  • Kullanımı kolay sistemler

Aletler

Aletler

CS-150 Parlaklık ve Renk Ölçer

Işık kaynaklarının, panellerin ve retroreflektörlerin parlaklık ve renk ölçümü için kullanılır. Bu cihazlar, CIE 1931'de belirtilen göreceli spektral tepki ve CIE spektral ışık verimliliği ile yakın bir korelasyona sahiptir.

CS-200 Renk Ölçer

Armatürlerin, panellerin ve diğer ışık kaynaklarının parlaklığının ve renginin ölçümü için spektroradyometreye daha taşınabilir bir alternatif sunan spektral tabanlı filtre kolorimetre.

CS-3000 Spektroradyometre

380 – 780 nm arası tam spektral verilerle parlaklık ve rengin en doğru, tekrarlanabilir ölçümü için spektroradyometre. Geliştirme ekipleri için çok yönlü bir ölçüm aracı. CS-2000 ve CS-2000A'nın halefi.

Uygulamalar

Uygulamalar

Havaalanı Aydınlatmasının Ölçülmesi

Havaalanı aydınlatması iniş, taksi ve kalkışta yardımcı olacak görsel yardımlar sağlar. Havaalanı aydınlatması, havaalanındaki tabelaların ve diğer nesnelerin aydınlatılmasının yanı sıra IACO ve EASA gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından düzenlenmektedir. Aydınlatma, pilotların özellikle görüş mesafesinin düşük olduğu durumlarda mesafeyi ve yaklaşma açısını ölçmesine yardımcı olur. Kırmızı, yeşil, sarı ve beyaz gibi farklı renkler, farklı işlevler arasında farklılık gösterir.

Taşınabilirlik, basitlik ve doğruluk sağlayan bu tür ölçümler için CS-150 / 160 önerilir; sistem, veriler için tek seferde 12 ay izlenebilirlik sağlamak üzere Konica Minolta servis tesisleri tarafından kalibre edilebilir.

Uzmanlarımıza Sorun