Endüstriyel Boya ve Kaplama Ürünleri İçin Renk ve Parlaklık Ölçümü

Toz Boya, Bobin Kaplama, Zemin Kaplama ve daha fazla öge için Kalite Kontrolü ve Renk Formülasyonu

Endüstriyel Boya ve Kaplama Ürünleri İçin Renk ve Parlaklık Ölçümü


İnşaat Ekipmanları, Denizcilik Kaplamaları, Isıya dayanıklı Kaplamalar, Havacılık Kaplamaları, Bobin Kaplama İçin Spektrofotometreler ve Parlak Ölçüm Cihazları ve daha fazlası.

Endüstriyel boyalar ve kaplamalar çok çeşitli yüzey ve bileşenlere uygulanır ve genellikle daha dekoratif boyaların önünde bazı işlevler sağlar. Endüstriyel kaplamalar korozyona karşı direnç veya aşınma ve yıpranmaya ya da ışığa karşı koruma sağlar, bozulmaya karşı dirençli olabilir veya başka bir mekanik avantaj sağlayabilir. Bu nedenle, bu tür ürünler için görsel görünüm birincil özellik değildir ancak tutarlı ve doğru renkler, müşterinin kalite veya marka algısı açısından yine de önemlidir.


Bir dizi doğru renk sunma veya bir ürünü müşteri spesifikasyonuna göre özelleştirme yeteneği, ürünlerinizi farklılaştırmanın ve müşteri beklentilerini karşılamanın veya aşmanın güçlü bir yolu olabilir.


Konica Minolta Ölçüm Aletleri, ham maddelerden nihai ürünlere kadar endüstriyel boya ve kaplama uygulamalarının doğru renkleri için bir çözüm sunar. Renk ölçümü, kuruluşların çıktı tutarlılığını artıran, zamandan ve israftan tasarruf sağlayan veriye dayalı süreç kontrolü ve kalite kontrol prosedürleri uygulamasına olanak tanır. İster dahili kontroller, ister tedarik zincirinizle renk özellikleri ve iletişimi, renk eşleştirme veya renk veri tabanından yeniden oluşturma olsun, yazılım çözümlerimiz renkle ilgili olmayan özellikleri dahi açıklarken renkleri doğru şekilde belirlemenize, üretmenize ve iletmenize yardımcı olabilecek deneyimli bir ekip tarafından desteklenir.

Dijital renk ve görünüm verileri, tedarik sürecini hızlandırmak için kullanılabilir ve bir boya üreticisinin üretim, dağıtım ve fiziksel standartların korunması ile ilgili riskleri ve maliyetlerini azaltarak pazara tepki verme yeteneğini büyük ölçüde geliştirir.
Müşterileri ziyaret ederken, tedarikçilerle şartnameler üzerinde anlaşmaya varırken, boya ve kaplama geliştirme laboratuvarlarında, sektördeki rakiplerle kıyaslama yaparken veya dahili kalite kontrol programları için raporlama yaparken uygulanan renk ölçümü, kalite, tutarlılık ve şartname ve onaydan kaynaklanan öznelliği azaltmaya dayalı tedarik zinciri ilişkileri kurabilir.

Konica Minolta, renk formülasyonu ve dijital renk verisi iletişimine yönelik sistemlerin uygulanmasından, eğitiminden, optimizasyonundan ve özelleştirilmesinden sorumlu uzmanlardan oluşan özel bir ekibe sahiptir. Uzmanlarımız, ekiplerinizin tedarik zinciri ortaklarınızla paylaşabileceğiniz dijital renk standartlarını ve renk farkı toleranslarını oluşturmasına yardımcı olabilir. Renk ve görünüm ölçümü ve kontrolüne yönelik tekrarlanabilir, en iyi uygulama süreçlerini hızlı bir şekilde oluşturmak için uygulama ekiplerimizin deneyiminden yararlanabilirsiniz.

Masaüstü spektrofotometrelerimiz, dahili ISO uyumlu parlak sensör veya dahili ekran ve operatör sihirbazı gibi yenilikçi özelliklerin yanı sıra doğruluk ve izlenebilirlik sağlamak için en yüksek standartlarda üretilmiştir. CM-26dG gibi taşınabilir bir spektrofotometre, tedarik zincirindeki diğer cihazlarla izlenebilirliği ve sektör lideri modeller arası uyumu korurken 60 derecelik entegre parlaklık sensörüyle operatörlere hareketlilik ve esneklik sağlayarak sürece mükemmel bir şekilde eşlik eder.

Rhopoint Instruments ile ortaklığımız sayesinde, DOI ve Haze ölçümü yapan yenilikçi IQ parlaklık ölçerler de dahil olmak üzere bir dizi gelişmiş parlaklık ve görünüm ölçüm çözümü sunuyoruz. Geliştirme ekipleri, yüzey hazırlığı, astar, katlar ve son işlemden başlayarak kaplama süreci boyunca yüzeyleri incelemek için taşınabilir bir makine görme sistemi olan Rhopoint TAMS'ı kullanabilir.

Avantajlar

  • Profesyonel renk yönetimi ile yeniliği destekleyin
  • Müşterinin ihtiyaçlarını ve spesifikasyonlarını karşılayın
  • Daha az maliyet ve atıkla hızla birinci sınıf ürünler elde edin
  • Üretim kapasitesini artırın
  • Marka kimliğini güçlendirin

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36dG Masaüstü Spektrofotometre

Masaüstü spektrofotometre CM-36dG, renk ve parlaklığı birlikte ölçerek kalite kontrol iş akışınızı kolaylaştırır, operatör hatalarını azaltır ve ekipman ve bakım maliyetlerinden tasarruf sağlar. En son yenilikçi "Dalga Boyu Analizi ve Ayarı" özelliğimiz sayesinde, müşterilerimiz cihazın mükemmel durumda olduğundan emin olmak için kalibrasyon sırasında CM-36dG cihazını kontrol etme ve ayarlama olanağına sahiptir. 

CM-26dG Taşınabilir Spektrofotometre

CM-26dG taşınabilir spektrofotometre, eşsiz doğruluk ve cihazlar arası uyum sunar. Bu doğruluk, tedarik zinciri boyunca üstün renk iletişimi sağlar. Ayrıca kolayca değiştirilebilir iki ölçüm açıklığı ile mükemmel kullanım esnekliği sağlar ve SPIN ve SPEX ölçüm verilerini aynı anda sunar. Ayrıca, ISO 2813 uyumlu 60° parlaklık sensörüne sahiptir.

CM-M6 Çok Açılı Spektrofotometre

6 açıya ve çift yollu sisteme sahip taşınabilir çok açılı spektrofotometre. CM-M6, metalik ve efekt boyalarının renk ölçümü için özel olarak tasarlanmıştır.

CM-700d Taşınabilir Spektrofotometre

Ölçüm açıklığının hassas bir şekilde konumlandırılmasını ve denekle minimum teması sağlayan dikey hizalama özellikli taşınabilir cihaz. 3 mm veya 8 mm açıklıkla ölçüm yapın ve verileri Bluetooth üzerinden renkli veri yazılımına aktarın.

Rhopoint TAMS

Yüzey hazırlama, astar, kat ve kaplamaya kadar bütün kaplama işlemi boyunca yüzeyleri incelemek için taşınabilir makine görsel denetim sistemi

Rhopoint IQ-S Yakın Toleranslı Parlaklık Ölçer

Tüm parlaklık uygulamalarında maksimum doğruluk ve çözünürlük için Trigloss 20/60/85° yakın toleranslı IQ sürümü. Bu yeni nesil parlaklık ölçer aynı zamanda Rspec, DOI ve Haze için de veri sağlar.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Endüstriyel Boyaların Ölçümü

Modern bir dijital renk veri sistemi, bir kuruluşun müşterilerle yerinde boyaların rengini ve görünümünü ölçmesine ve belirlemesine ve dijital standartları, tarifleri, onay süreçlerini ve kalite kontrol kayıtlarını tutmasına yardımcı olabilir. Deneyimli ekiplerimiz bir çözüm tasarlamanıza ve uygulamanıza yardımcı olabilir ve çözümün doğru ve izlenebilir olmasını sağlayabilir.

Commercial powder coating of metal components with an orange industrial coating.

Boyalı Nesneler Üzerinde Renk Ölçümü

Boyalı nesnelerin görünümü, CM-700d gibi taşınabilir bir spektrofotometre ile veya kaplama gerektiğinde çok açılı CM-M6 ile sahada kolayca ölçülebilir.

Renk ölçüm cihazları, yerel veya global renk veri tabanlarından şirket içi ürünlerin renk yönetimi için kullanılabilir. Renk verileri kalite kontrol görevlerini basitleştirir, öznelliği ortadan kaldırır ve verimi artırır. Kuruluşlar, renkleri tedarikçilerle ve müşterilerle net ve doğru bir şekilde ileterek ürünlerinin algılanan değerini büyük ölçüde artırabilir.

Bir Işık Kabini ile Boyamaya İlişkin Görsel Değerlendirme

Renk ölçümünün amacı, insan gözlemciler için görsel olarak çekici ve uyumlu ürünler üretmektir. Bu nedenle, görsel değerlendirme her zaman renk üretimi sürecinin bir parçası olacaktır. Cihazlar, kuruluşların izlenebilir renk verilerini doğru ve öznellik olmadan raporlayıp iletmesine olanak tanır ancak ürünün yine de bizzat müşteri tarafından onaylanması gerekir. Işık kabinlerimizden birine güvenin ve kontrollü aydınlatma koşullarında renkleri değerlendirin.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!