Sıvı İlaçlar ve Kişisel Bakım Ürünleri İçin Renk Ölçümü

Şampuan, sabun, parfüm ve daha fazlasının rengini ve tehlikesini ölçün

Sıvı İlaçlar ve Kişisel Bakım Ürünleri İçin Renk Ölçümü


Sıvı Farmasötik ürünlerin Renk Spesifikasyonu, Üretimi ve Kalite Kontrolü İçin Ölçüm Çözümleri

Sıvılar farmasötik ve kişisel bakım endüstrisinde ham madde, içerik, proses adımı veya tamamlanmış ürün olarak son derece yaygındır. Sıvıların rengi bileşimine, gücüne, derinliğine göre değişebilir ve ayrıca bulanıklık ve çökelmeden de etkilenebilir. Bu farklılıkları kontrol etmenin önemi, sürecinize bağlı olacaktır.


Üreticiler, süreç boyunca renk verilerini ölçerek nihai sonucu tahmin etme ve en etkili şekilde kontrol etme becerilerini geliştirebilirler.


Farmasötik preparatlar için bu, daha lezzetli bir ürün rengi üretmek veya partiden partiye rengin tutarlı olmasını sağlamak amacıyla yapılabilir, böylece tüketici bir tanesini seyreltilmiş veya her zamanki ilaçlarından farklı olarak algılamaz.
Kişisel bakım ürünleri için de üretici benzer zorluklarla karşı karşıyadır; Mevcut ürünlerini cazip, istek uyandırıcı ve tutarlı tutarak grupta güven inşa etmek. Bazı kişisel bakım ürünlerinin raf çekiciliğini en üst düzeye çıkarmak için ambalaj rengi ile etkileşimi de dikkate alması gerekebilir.

Konica Minolta, kuruluşların parfümler, esanslar, yağlar, sıvı ilaçlar, losyonlar, süspansiyonlar ve preparatlar dahil olmak üzere farmasötik veya kişisel bakım ürünleri için doğru ve izlenebilir renk ölçüm çözümleri uygulamalarına yardımcı olabilir. İster geliştirme, ister ürün, üretim veya kalite kontrol aşamasında olsun, ölçüm cihazlarımız ve yazılımlarımız kuruluşların tutarlılığı artıran, zamandan ve israftan tasarruf sağlayan veri odaklı süreç kontrolü ve kalite kontrol prosedürlerini uygulamalarına yardımcı olacaktır.

Dijital renk verileri tedarik sürecinizi büyük ölçüde hızlandırabilir ve yerel veya küresel bazda tedarikçilerle iletişimi geliştirebilir. Bir renk ve toleranslar üzerinde anlaşmaya varılması, enstrümantasyon ve metodolojinin standartlaştırılmasıyla, renk konusundaki anlaşmazlıklar büyük ölçüde azaltılabilir ve öznel görsel algı yerine yalnızca verilere dayanabilir. Ayrıca, modern bir renk veri yazılımı çözümünde rengi belirleyerek, depolayarak, paylaşarak ve onaylayarak markaların üretimi ölçeklendirmesine veya aktarmasına olanak tanır.

Konica Minolta, renk formülasyonu ve dijital renk verisi iletişimine yönelik sistemlerin uygulanmasından, eğitiminden, optimizasyonundan ve özelleştirilmesinden sorumlu uzmanlardan oluşan özel bir ekibe sahiptir. Uzmanlarımız, ekiplerinizin tedarik zinciri ortaklarınızla paylaşabileceğiniz dijital renk standartlarını ve renk farkı toleranslarını oluşturmasına yardımcı olabilir. Renk ve görünüm ölçümü ve kontrolüne yönelik tekrarlanabilir, en iyi uygulama süreçlerini hızlı bir şekilde oluşturmak için uygulama ekiplerimizin deneyiminden yararlanabilirsiniz.

Konica Minolta masaüstü spektrofotometreler, İlaçlar ve Kişisel Bakım sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Masaüstü spektrofotometre CM-5, dahili ekran ve kullanıcı sihirbazıyla hem sade hem de hassas bir kullanıcı deneyimi sunar. Geniş bir açık kenarlı geçirgenlik haznesi ve üste bakan yansıtma ölçüm portundan yararlanır. Bağımsız bir cihaz olarak çalışan veya yazılıma bağlı olan cihaz, basit başarılı/başarısız toleranslarıyla süreçleri ve verileri basitleştirmek veya daha derin analiz veya renk eşleştirme için daha fazla ayrıntı sunmak üzere yapılandırılabilir. Cihaz yazılımı Gardner, Hazen/APHA, Iodine, Avrupa ve ABD Farmakopesi gibi yaygın olarak kullanılan endüstri renk endekslerini içerir ve birçok bölgede IQOQ kurulumu ile kullanılabilir.
 

Avantajlar

  • Perakende sektöründe dikkat çekin (veya kabul görmüş ürünlerle "uyumlu" olun) 
  • Gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunun
  • İlaçlar için plasebo etkisinde önemli bir rol oynayan rengi kontrol edin 
  • Beklentileri karşılayın (müşteriler beyaz bekliyorlarsa renk farkını en aza indirin)

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

Dahili ekrana, kullanıcı dostu arayüze ve operatör hatasını gidermek için ölçüm sihirbazına sahip masaüstü spektrofotometre. Daha çok yönlü ve ayrıntılı raporlama için bilgisayara bağlı olarak da kullanılabilir. CM-5, yerel hükümlere bağlı olarak IQOQ kurulumuyla da kullanılabilir.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

İlaç Ölçümü

Üretim boyunca ve nihai renkli kalite kontrol için sıvı ilaçlar CM-5 masaüstü spektrofotometre kullanılarak ölçülebilir. Şeffaf veya yarı saydam olduğunda transmitans ölçüm odası 2 mm, 10 mm veya 20 mm küvetler veya akış hücresi aksesuarı ile kullanılır. Opak sıvılar, üst ölçüm portu ve petri kabı aksesuar kiti kullanılarak yansıma yoluyla ölçülebilir. Cihazın aygıt yazılımı, bağımsız modda ABD farmakopesi ve bir dizi başka endeksin yanı sıra yazılıma bağlandığında kullanıcı tarafından oluşturulan daha birçok endeksi ölçebilir.

Benchtop Spectrophotometer CM-5 with opened transmittance chamber measuring a liquid sample

Parfüm Ölçümü

Parfümler ve benzer ürünler, CM-5 masaüstü spektrofotometrenin geçirgenlik bölmesi kullanılarak ölçülebilir ve bu da geliştirme ekipleri, ürün girişi, üretim veya kalite kontrol için renk verileri sağlayabilir. Algılanan değeri yüksek ürünler için renk tutarlılığı önemli bir ölçüttür. Konica Minolta Measuring Instrument'ın bir sistemi, renk ve proses kontrolünün istatistiksel analizini sağlayabilir.

Sabun Ölçümü

CM-5 masaüstü spektrofotometrenin dahili aygıt yazılımı kullanılarak her seviyede renk ve bulanıklığa sahip sabunlar ve diğer sıvı ürünler ölçülebilir. Çok yönlü CM-5, proses boyunca sıvı, katı ve toz bileşenler dahil olmak üzere hem yarı saydam hem de opak ürünleri ölçebilir.

Benchtop Spectrophotometer CM-5 top port measuring a granule sample in a petri dish

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!