Toz İlaçlar ve Kişisel Bakım Ürünleri İçin Renk Ölçümü

Bileşikler ve kozmetik ürünleri de dahil olmak üzere toz ürün ölçümü

Toz İlaçlar ve Kişisel Bakım Ürünleri İçin Renk Ölçümü


Parti tutarlılığı ve yüksek algılanan kaliteyi sağlamak için farmasötik bileşikler, bileşenler ve kozmetikler dahil.

İlaçlar ve kişisel bakım ürünleri endüstrilerinde toz haline getirilmiş ürünler, hem kozmetik tozlarda hem de ham maddeler ve nihai ürünlere giden yolda proses adımları olarak renk ölçümü uygulamalarının önemli bir bölümünü temsil etmektedir. Toz haline getirilmiş ürünleri, hatta granülleri ve aralarındaki partikül boyutlarını ölçmek için örnek düz ve tutarlı bir yüzeye bastırılır ve yansıma cinsinden ölçülür.
Tozlu kozmetik ürünleri için renk bir satış teşviki olarak kullanılır; yeni renkler belirleyebilme ve üretebilme veya sezona özel trendlere uyum sağlayabilme, rekabet avantajı kaynağıdır. İlaçlar için ürünlerin rengini beklentilere uygun hale getirme veya beklentileri karşılama becerisi küçümsenemez.


Yüksek algılanan kaliteye sahip, tutarlı ve tüketici beklentilerine uygun bir ürün sunmak, kullanıcı deneyiminin temelini oluşturmaktadır ve sektördeki markalar için geniş bir renk yelpazesi sunma ve pazara hızlı bir şekilde tepki verme becerisinin yanı sıra çok önemlidir.


Dijital renk ve görünüm verileri, tedarik sürecini hızlandırmak için kullanılabilir ve fiziksel standartların üretilmesi, dağıtılması ve sürdürülmesiyle ilgili riskleri ve maliyetleri azaltarak şirketlerin pazara tepki verme becerisini büyük ölçüde geliştirir.

Müşterileri ziyaret ederken, tedarikçilerle şartnameler üzerinde anlaşmaya varırken, ürün inovasyonu geliştirme laboratuvarlarında, sektördeki rakiplerle kıyaslama yaparken veya dahili kalite kontrol programları için raporlama yaparken uygulanan renk ölçümü, kalite, tutarlılık ve şartname ve onaydan kaynaklanan öznelliği azaltmaya dayalı tedarik zinciri ilişkileri kurabilir.

Konica Minolta, renk formülasyonu ve dijital renk verisi iletişimine yönelik sistemlerin uygulanmasından, eğitiminden, optimizasyonundan ve özelleştirilmesinden sorumlu uzmanlardan oluşan özel bir ekibe sahiptir. Uzmanlarımız, ekiplerinizin tedarik zinciri ortaklarınızla paylaşabileceğiniz dijital renk standartlarını ve renk farkı toleranslarını oluşturmasına yardımcı olabilir. Renk ve görünüm ölçümü ve kontrolüne yönelik tekrarlanabilir, en iyi uygulama süreçlerini hızlı bir şekilde oluşturmak için uygulama ekiplerimizin deneyiminden yararlanabilirsiniz.

Konica Minolta Measuring Instruments, üreticilerin toz malzemelerin üretiminde doğruluk, kesinlik ve izlenebilirlik sağlamalarına yardımcı olabilir. Kullanımı kolay cihazlarımız ve yazılımlarımız, geliştirme laboratuvarlarında, üretimde veya kalite kontrolünde bulunan operatörlere önemli renk ve renk farkı verileri sağlar. İster mal girişi, geliştirme, süreç kontrolü isterse kalite kontrol için kullanılsın, renk verilerinin ve renk iletişiminin uygulanması süreçlerin optimize edilmesine ve daha yüksek algılanan kaliteye sahip bir ürün sunulmasına yardımcı olabilir. Uzmanlarımız, tedarikçilerle iletişimi ve toleransları iyileştirerek, sapmalara neden olan üretim sorunlarını erken tespit ederek ve bunları maliyet etkin bir şekilde düzelterek ve hatta Kalite Kontrol süreçlerinden bazı öznellikleri kaldırarak sonuçta israfı azaltacak bir sistem kurmanıza yardımcı olabilir.

Konica Minolta masaüstü ve taşınabilir spektrofotometreler, İlaçlar ve Kişisel Bakım sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Cihaz seçimi büyük ölçüde süreçlerinize ve örneğin aynı cihazla sıvı ürünlerin ölçülmesi gibi ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ek süreçlere bağlıdır.  Deneyimli ekiplerimiz bir çözüm önerebilir ve kapsamlı servis ağımız cihazlarınızın kullanım ömrü boyunca korunmasını ve izlenebilmesini sağlayabilir.

Avantajlar

  • Perakende sektöründe dikkat çekin (veya kabul görmüş ürünlerle "uyumlu" olun) 

  • Üretim içi tutarlılık sağlayın

  • Mevcut ürün serilerini genişletin

  • Algılanan yüksek kaliteyi değiştirmeden mevcut tarifleri veya bileşenleri değiştirin

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

Dahili ekrana, kullanıcı dostu arayüze ve operatör hatasını gidermek için ölçüm sihirbazına sahip masaüstü spektrofotometre. Daha çok yönlü ve ayrıntılı raporlama için bilgisayara bağlı olarak da kullanılabilir. CM-5'in üst kısma bakan ölçüm portu, optik cam petri kabı kullanarak toz haline getirilmiş numunelerin ölçülmesini kolaylaştırır.

CM-700d Taşınabilir Spektrofotometre

Dikey olarak yönlendirilmiş CM-700d taşınabilir spektrofotometre, ölçüm apertürünün toz haline getirilmiş numuneler üzerine veya içine eşit şekilde yerleştirilmesini sağlamak için bir cam ölçüm apertürü kullanabilir. Cihaz, Bluetooth ile yazılıma bağlanabilir veya dahili ekran kullanılarak çalıştırılabilir.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Toz Kozmetik Ürünlerin Ölçümü

Operatörler CM-5 ve petri kabı setini kullanarak hızla doğru renk ölçümleri elde edebilir. Spektrofotometre, renk ölçümü ve renk farkı verilerinin depolanması ve istatistiksel analizine olanak tanımak için yazılıma bağlanabilir. Renk verileri yazılımı, üreticinin renk ve renk farkını spesifikasyon ve önceki serilere göre raporlaması veya bu renklere uyması için bir renk kitaplığı oluşturmasını sağlar.

Portable Spectrophotometers CM-700d / CM-600d with vertical alignment, perfectly suited for precise and repeated colour measurement of shaped and curved samples

Ciltteki Kozmetik Tozların Ölçümü

CM-700d, ciltteki kozmetik tozları ölçmek ve tedarikçilerde, müşterilerde veya üretim dahilinde diğer ölçümler için kullanılabilir. Toz kozmetik ürünleri her zaman müşterinin doğal tonlarıyla birlikte kullanılır. CM-700d, Bluetooth üzerinden renkli veri yazılımına bağlanabilir ve ergonomik tasarımı, doğru ölçümler için cildin üzerine yerleştirmeyi kolaylaştırır. Toz ölçümleri, toz presi veya cam ışık projeksiyon tüpü kullanılarak yapılabilir.

Farmasötik Tozların Ölçümü

Cm-5 kullanılarak, renkli kalite kontrol veya geliştirme aşamasında doğru renk verileri elde etmek için ölçümler hızla yapılabilir. Yazılıma bağlanarak, cihazlar özel oluşturulmuş endeksler veya renk farkı denklemlerinin yanı sıra beyazlık veya sarılık ölçümleri için kolayca yapılandırılabilir. 

Off-white chemical powder in a petri dish, set on a white table with a black background

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!