Toz Kimyasallar, Peletler ve Granüllerin Renk Ölçümü

Kimyasal toz, peletler ve granüller için kalite ve proses kontrolü

Toz Kimyasallar, Peletler ve Granüllerin Renk Ölçümü


Kimyasal tozların ve macunların tekrarlanabilir renk ölçümü için masaüstü ve taşınabilir spektrofotometreler.

Renk, temel bir özellik olsun olmasın, renk ölçümü, kimya endüstrisi için kalite ve proses kontrol aracı olarak kullanılır. Mal girişinde siyahın derinliğini veya beyazın beyazlığını kontrol etmek, şirketlerin son ürünü daha iyi tahmin etmesine, tutarlılığı artırmasına ve süreçleri basitleştirmesine yardımcı olabilir.


Rengi niteleme, dağıtmayı kararlaştırma ve raporlama, müşterilerle güven oluşturan ve müşterilerinizle ilişkilerinizi korumaya ve geliştirmeye yardımcı olan bir USP'dir. 


Konica Minolta Ölçüm Aletleri, toz ve granüler numunelere yönelik tekrarlanabilir numune sunumuna yardımcı olmak için amaca yönelik olarak üretilmiş aksesuarlar kullanarak, işleme boyunca her türlü bileşiğin rengini tekrarlanabilir şekilde ölçmek için kullanılabilir. Optik mükemmellikteki köklü mirasımız ve kaliteye olan bağlılığımızdan güç alan cihazlarımız, renk verilerini tekrarlanabilir ve izlenebilir bir şekilde iletmek ve paylaşmak için sektör lideri cihazlar arası anlaşmaya sahiptir. 

Cihazlarımızın ve yazılımlarımızınkullanımı kolaydır ve geliştirme laboratuvarlarında, üretimde veya kalite kontrolünde bulunan operatörlere önemli renk ve renk farkı verileri sağlar. Ürün geliştirme, proses kontrolü veya kalite kontrolü için kullanıldığında, renk verilerinin ve renk iletişiminin uygulanması süreçlerin optimize edilmesine yardımcı olabilir. Uzmanlarımız, tedarikçilerle iletişimi ve toleransları iyileştirerek, sapmalara neden olan üretim sorunlarını erken tespit ederek ve bunları maliyet etkin bir şekilde düzelterek ve hatta Kalite Kontrol süreçlerinden bazı öznellikleri kaldırarak sonuçta israfı azaltacak bir sistem kurmanıza yardımcı olabilir.

Çok yönlü masaüstü spektrofotometrelerimiz, petri kaplarındaki toz veya granüllerden küvetlerdeki sıvılara kadar neredeyse tüm substratları ölçmeye yönelik laboratuvar çözümleri sunar. Bu alandaki çoğu uygulama, masaüstü cihazın geniş diyaframıyla en iyi şekilde kullanılabilse de, çözüm yelpazemiz, proseste ihtiyaç duymanız halinde daha fazla taşınabilir çözüm de içerir. Deneyimli ekiplerimiz bir çözüm önerebilir ve kapsamlı servis ağımız cihazlarınızın kullanım ömrü boyunca korunmasını ve izlenebilmesini sağlayabilir.

Avantajlar

  • Son ürün tutarlılığını artırın
  • Atığı ve spesifikasyon dışı ürünü azaltın
  • Tedarikçilerle ve müşterilerle renkleri doğru ve tekrarlanabilir bir şekilde iletin
  • Düzeltmelerden onaylara kadar geliştirme boyunca zamandan tasarruf etmek için renk verileri entegre edin

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36dGV Masaüstü Spektrofotometre

Entegre örnek görüntüleyici kamera, isteğe bağlı dalga boyu analizi ve yıl boyu kesinlik için ayarlama aracı ve çeşitli kullanılabilirlik özellikleriyle dijital renkli verilerdeki en son yenilik. 

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

Benzersiz kullanılabilirlik sağlamak için dahili ekrana ve kullanıcı sihirbazına sahip masaüstü spektrofotometre. Çok yönlü üst port ölçüm açıklığı, toz ve granüler numuneler için özellikle uygundur.

CM-700d Taşınabilir Spektrofotometre

Tozların ölçümü için taşınabilirliğin gerekli olduğu durumlarda, CM-700d çok yönlü bir seçimdir ve sahada doğru renk verileri sağlamak için bir toz presi, hücre tutucu veya optik cam açıklığı ile iyi bir şekilde çalışabilir.

CR-410 Kolorimetre

CR-410 tristimulus kolorimetre, 50 mm'lik geniş ölçüm açıklığı ile L*a*b* renk verilerini ve renk farkını hızlı ve tekrarlanabilir bir şekilde sağlayabilir, kalite kontrol ve renk açısından daha az kritik uygulamalar için idealdir.

SpectraMagic NX2 Yazılımı

SpectraMagic NX2, Konica Minolta cihazlarıyla arayüz oluşturmak için kullanılabilen bir renk ölçüm yazılımı paketidir. Rengin ve renk farkının kapsamlı raporlanmasını ve analizini sağlar. Kullanıcı, şablonların ve raporların özelleştirilmesinde tam kontrole sahiptir.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Mal Girişinde Tozların Ölçümü

Dahili ekran ve operatör sihirbazına sahip CM-5 masaüstü spektrofotometre, ürünleri ürün içinde ölçmek için basit ancak doğru bir sistem sağlayabilir. Bu, operatörün kararlaştırılan bir spesifikasyona göre doğrulama yapmasına veya son ürünün kesinliğini iyileştirmek için renk standartlarına göre farklı seriler bölmesine olanak tanıyabilir.

Off-white chemical powder in a petri dish, set on a white table with a black background

En Beyaz Beyazların Ölçümü

Bir üretici CM-36dGV ve SpectraMagic NX yazılımını kullanarak Titanyum Dioksit gibi bitmiş ürünleri ölçebilir, beyazlığını doğru ve izlenebilir şekilde doğrulayabilir, bir veya daha fazla seride istatistiksel veriler oluşturabilir ve müşteriler için raporlar oluşturabilir.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!