Tekstil Boyaları İçin Renk Ölçümü

Kontrol ve raporlama için Boya ve Mürekkepleri ölçün

Tekstil Boyaları İçin Renk Ölçümü


Tekstil sektöründeki Ar-Ge çalışmalarında toz ve sıvı halde bulunan tekstil boyalarının renk ölçümü ve kalite kontrolü için doğru çözümler

Boyalar tekstil endüstrisinde, tekstil üreticilerinin ürün çıktılarında istenen rengi elde etmelerine yardımcı olmak için kullanılır. Aşırı atık, ıskarta ve maliyet olmadan tutarlı ve kaliteli bir nihai ürün elde etmek için boyar maddenin rengi, karıştırılması, işlenmesi ve nihai sonucu dikkatlice kontrol edilmelidir. Bazı tekstil ürünleri için renk, giysiler ve mobilyalar için önemlidir ancak rengin temel bir özellik olmadığı ürünler için bile önemli bir başarı faktörü olacaktır.

 

Tutarlı bir renk ve görünüm sunmak, ürünlerin algılanan değerini geliştirir ve üreticinin kaliteye bağlılığını göstermesine yardımcı olur.

 
Konica Minolta Ölçüm Aletleri, ham maddelerden nihai ürünlere kadar endüstriyel boya ve kaplama uygulamalarının doğru renkleri için bir çözüm sunar. Doğru ve izlenebilir renk verileri, kuruluşların ürün kalitesini ve tutarlılığını iyileştiren, atık ve maliyetlerden tasarruf sağlayan verilere dayalı süreçler uygulamasını sağlar. İster dahili kontroller, geliştirme, raporlama isterse de tedarik ortaklarıyla renk iletişimi için renk verileri kullanılsın, sistemlerimiz renkleri doğru şekilde belirlemenize, üretmenize ve raporlamanıza yardımcı olabilecek deneyimli bir ekip tarafından desteklenir.
 
Dijital renk verileri, boya üreticileri ve tekstil üreticilerinin pazara tepki verme şeklini geliştirerek renk tedarik sürecini büyük ölçüde hızlandırmak ve basitleştirmek için kullanılabilir. Tedarik ortaklarıyla iş birliği yaparak, doğru ve izlenebilir cihazlar ve test edilmiş süreçler ve sistemler kullanarak ilişkiler kalite, tutarlılık ve iletişime dayalı olarak güçlendirilebilir.  
 
Boyaların ve mürekkeplerin rengi masaüstü bir spektrofotometre kullanılarak ölçülebilir, bu da kullanıcının boya prosesi üzerinde kontrol sahibi olmasını, proseslerin nihai renk üzerindeki etkisini anlamasını ve renk kalite kontrolünü gerçekleştirmesini sağlar. CM-36dg gibi bir masaüstü ürün hem boyaları hem de nihai ürünleri ölçebilir. Operatörün desenli numuneleri veya farklı işlem görmüş test şeritlerini doğru bir şekilde ölçmesini sağlayan dahili bir numune görüntüleyici kamera da dahil olmak üzere tekstil üreticilerine fayda sağlayan çeşitli yenilikçi özelliklere sahiptir.

Avantajlar

  • Boya ve mürekkep renginin tutarlılığını artırın.
  • Raporlamayı ve müşterilerle iletişimi iyileştirin.
  • Pigmentleri optimize edin ve maliyetleri azaltın.
  • Kalite kontrol ve onaydaki öznelliği azaltın.
  • Toleransları daraltın.

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36dG Masaüstü Spektrofotometre

Sıvı boyaların, toz pigmentlerin ve tekstil malzemelerinin ölçümünde OBA'ların kontrolüne yönelik UV filtreli ve desenli numunelerin hassas ölçümü için numune görüntüleyici kameralı yenilikçi masaüstü ürün.

CM-26d Taşınabilir Spektrofotometre

Küçük ölçüm açıklığına ve örnek vizöre sahip kullanıcı dostu taşınabilir cihaz, boyalı örneklerin ölçümü için idealdir.

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

Sıvı, toz ve katı numunelerin rengini ölçen, kullanıcı dostu, bağımsız masaüstü spektrofotometre. Yerleşik ekran ve operatör sihirbazı, bu çözümü farklı konumlar ve işlemler için çok yönlü bir çözüm haline getirir.

Colibri® Platformu

Colibri® yazılım platformu, renk tedarik zinciri boyunca rengi belirlemenize, yönetmenize, formüle etmenize, üretmenize ve iletmenize yardımcı olur. Colibri® ile kullanıcılar merkezi bir veri tabanından paylaşılan verilere hızlı, güvenli ve yönetilebilir bir şekilde erişebilir, pazara sunma süresini kısaltabilir ve ürün kalitesini artırabilir. 

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Kumaş ve İplik İçin Renk Ölçümü

Konica Minolta spektrofotometreler, boya hazırlama ve kumaş ve ipliklerin örnek boyama özellikleri ve kontrolü için renk ölçümü gerçekleştirebilir. Uzmanlarımız, giysi üreticileri ve boyama fabrikaları için renk belirleme ve denetleme sistemi entegre etmenize yardımcı olabilir.

Spektrofotometre CM-36dG/CM-36dGV aynı anda renk ve parlaklık değerlerini ölçer. Bu, ürünlerin kalitesini artırmak ve ölçüm verimliliğini artırmak için gelişmiş izlenebilir görünüm verileri sağlar.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!