mastikler için renk ölçümü, yapıştırıcılar için renk ölçümü

Harçların, yapıştırıcıların, dolgu maddelerinin vb. renk özellikleri ve ölçümleri

Mastikler ve Yapıştırıcılar İçin Ölçüm Çözümleri


Mastikler ve bitişik ürünler için renk kontrolü ve dijital renk verileri iletişimi

Yapı malzemelerinin renginin spesifikasyonu ve kontrolü geliştikçe, renk uyumlu veya kontrast oluşturan yapıştırıcılar ve mastikler için gereksinimler paralel olarak artmıştır. Büyük ticari projeler için büyük miktarlar gerekebileceğinden, partiden partiye tutarlılık yüklenicinin ve müşterinin memnuniyeti için önemli olacaktır.

Konica Minolta Ölçüm Cihazları ve yazılımı, müşterilere ham maddelerden tamamlanmış ürünlere kadar her şeyin doğru renk kontrolü için bir çözüm sunar. Renk ölçümü, kuruluşların çıktı tutarlılığını iyileştiren ve spesifikasyona göre ve toleranslar dahilinde doğru renkler üreterek zamandan ve israftan tasarruf sağlayan verilere dayalı proses kontrolü ve kalite kontrol prosedürleri uygulamasını sağlar.

Dijital renk verileri, tedarik sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. Bu da, üreticinin pazara tepki verme yeteneğini büyük ölçüde artırır ve fiziksel standartların oluşturulması, dağıtılması ve sürdürülmesi ile ilgili riskleri ve maliyetleri azaltır.

Çoğu yapı malzemelerinde olduğu gibi, tercih edilen çözüm spektral bir cihaz olacaktır.


Spektral veriler, tutarsız renk veya metamerizmi kontrol etmenin tek yoludur, bu da iç mekanlar tipik olarak birden fazla farklı aydınlatıcı ve giderek artan efekt aydınlatması ile aydınlatıldığı için önemlidir, aynı zamanda renk formülasyonu ve eşleştirme için veri sağlamak için de önemlidir.

 
Masaüstü spektrofotometrelerimiz ve kolorimetrelerimiz, doğruluk ve izlenebilirlik sağlamak için en yüksek standartlara göre üretilmektedir. Masaüstü cihazlar, toz, sıvı, macun ve katı maddeler de dahil olmak üzere tüm numune türleri ve ham maddeler için her türlü şeffaflık düzeyinde en yüksek esnekliği sunar. Gereksinimlerinize veya süreçlerinize bağlı olarak, kurutulmuş, kürlenmiş veya katı numuneleri ölçmek için taşınabilir cihazlar kullanılabilir. 

Konica Minolta'nın uzman ekibi, bu alandaki yüzlerce kurulumdan uzmanlık sunarak müşterilerimizin ve tedarik zincirlerinin kaliteyi artırmaları ve atıkları azaltmalarına yardımcı olmak için ölçüm cihazları ve yazılımlarından başarıyla faydalanıyor. Yetkili servis tesislerinden oluşan kapsamlı ağımız, hızlı onarım imkanı sunar ve Konica Minolta Ölçüm Aletlerinin yıl boyunca izlenebilir kalibrasyonunu sağlar.
 

Avantajlar

  • Üretim sürecinin kesinliğini artırın, yeniden çalışmayı en aza indirin ve tamamlanmış kaplama kalitesini en üst düzeye çıkarın.
  • Prosesteki her adımı ölçerek ve optimize ederek üretim süreci boyunca maliyetleri azaltın.
  • Sizin tarafınızdan ve rakibiniz tarafından yapılan son rötuşları karşılaştırarak tutarlılığı artırın, gerçekçi ve ulaşılabilir beklentiler belirleyin.

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36dG Masaüstü Spektrofotometre

Ham madde ve bitmiş ürün ölçümleri için mümkün olan en iyi doğruluk ve çok yönlülük için optimum çözüm. Masaüstü spektrofotometre, verilerin renk formülasyonu için kullanılacağı veya kullanılabileceği durumlar için idealdir.

CM-26d Taşınabilir Spektrofotometre

Test kartlarında kurutulmuş ürün gibi katı numunelerin renk ölçümü için modern taşınabilir spektrofotometre. Konica Minolta'nın en kullanıcı dostu arayüzüne sahiptir ve tedarik zinciri içinde kullanıldığında CM-36dG ile yakından ilişkilidir. 

CM-700d Taşınabilir Spektrofotometre

Ölçüm açıklığının hassas bir şekilde konumlandırılmasını ve denekle minimum teması sağlayan dikey hizalama özellikli taşınabilir cihaz. 3 mm veya 8 mm açıklıkla ölçüm yapın ve verileri Bluetooth üzerinden renkli veri yazılımına aktarın.

SpectraMagic NX Yazılımı

SpectraMagic NX, Konica Minolta cihazlarıyla arayüz oluşturmak için kullanılabilen bir renk ölçüm yazılımı paketidir. Rengin ve renk farkının kapsamlı raporlanmasını ve analizini sağlar. Kullanıcı, şablonların ve raporların özelleştirilmesinde tam kontrole sahiptir.

Colibri® Platformu

Kalite kontrol ve renk formülasyonu yazılımı Colibri®, sıkı kontrol ve veri sahipliğini korurken tek bir tesisten küresel bir tedarik zincirine kadar ölçeklenebilen bir renk yönetimi ve eşleştirme çözümüdür.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Renk Uyumlu Ahşap Dolgu Macunlarının Renk Ölçümü

Bir CM-36dG ve Colibri® platformu, ortalama ölçümlere dayalı bir ahşap tonları veri tabanı oluşturmak için kullanılabilir. Oluşturulan renk verileri, eşleşen ve kontrast oluşturan renklerde bir dizi ahşap dolgu ürününü formüle etmek için kullanılabilir. Üretim numunelerinden toleranslar ayarlayarak, Colibri® sistemi üretim dışı kalite kontrol ölçümleri için zaman içinde de kullanılabilir.

Portable Spectrophotometers CM-700d / CM-600d, ideal for colour measurement of solid samples

Üretimde Harç Ölçümü

Belirli aralıklarla üretimden bir numune alınarak ve bir çekme kartına uygulanarak numune, üretimin tolerans dahilinde olup olmadığını kontrol etmek için hedef renk verilerine göre hızlı ve kolay bir şekilde ölçülebilir. Taşınabilir spektrofotometre CM-700d'nin minimum teması faydalı veriler sağlarken, yalnızca açıklık plakasının numuneyle temas etmesi gerektiği için temizlenmesi de daha kolaydır.

Endüstriyel Müşteriler İçin Eşleştirme ve Ölçüm

Dijital renk verileri, ön kapılar, pencereler ve diğer mobilyalar gibi ürünler için tedarik zincirinde çalışma fırsatı sunar. Spesifikasyona göre renk formüle eden, süreçleri, toleransları onaylayan ve rengi net ve şeffaf bir şekilde ileten mastik ve yapıştırıcı sağlayıcısı, öznel anlaşmazlıkları azaltmak, tedarik zinciri ilişkisini derinleştirmek ve değer katmak için ürünlerin yanı sıra bir hizmet de sunabilir.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!