Şeffaf Yüzeyler İçin Renk Ölçümü

Cam, Filmler ve Şeffaf Plastik Ürünler İçin Renk Ölçümü

Şeffaf Yapı Malzemeleri İçin Renk ve Yüzey Ölçümü


Cam, film ve plastik vb. malzemelerin rengini ve parlaklığını ölçün ve kontrol edin.

Şeffaf yapı malzemeleri, tutarlılık ve kontrol açısından ek zorluklar oluşturabilir. Yalnızca renklendiriciler değil, aynı zamanda gözlemci açısındaki kalınlık, bulanıklık ve hatta küçük farklılıklar da görsel etkiyi etkileyebilir. 

Konica Minolta Ölçüm Aletleri ve yazılımı, müşterilere ham maddelerden tamamlanmış ürünlere kadar her şeyin doğru renk kontrolü için bir çözüm sunar. Renk ölçümü, kuruluşların çıktı tutarlılığını iyileştiren ve spesifikasyona göre ve toleranslar dahilinde doğru renkler üreterek zamandan ve israftan tasarruf sağlayan verilere dayalı proses kontrolü ve kalite kontrol prosedürleri uygulamasını sağlar.

Dijital renk verileri, tedarik sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. Bu da, üreticinin pazara tepki verme yeteneğini büyük ölçüde artırır ve fiziksel standartların oluşturulması, dağıtılması ve sürdürülmesi ile ilgili riskleri ve maliyetleri azaltır.

Uzmanlarımız, ekiplerinizin tedarik zinciri ortaklarınızla paylaşabileceğiniz dijital renk standartlarını ve renk farkı toleranslarını oluşturmasına yardımcı olabilir. Renk ve görünüm ölçümü ve kontrolüne yönelik tekrarlanabilir, en iyi uygulama süreçlerini hızlı bir şekilde oluşturmak için uygulama ekiplerimizin deneyiminden yararlanabilirsiniz.

Şeffaf malzemeler için sadece bir masaüstü spektrofotometre geçirgenliği ölçebilir ve bulanıklık için veri sağlayabilir. Konica Minolta'nın tüm masaüstü cihazları geniş bir açık kenarlı geçirgenlik haznesi ile tasarlanmıştır, bu nedenle karar nihai olarak CM-5'in dahili ekranı ve operatör sihirbazı veya CM-36dG'nin Dalga Boyu Analizi ve Ayarlama özellikleri gibi cihazdaki ek özelliklerle belirlenecektir.


Masaüstü spektrofotometrelerimiz, dahili ekran ve operatör sihirbazı gibi yenilikçi özelliklerin yanı sıra doğruluk ve izlenebilirlik sağlamak için en yüksek standartlarda üretilmiştir. 


Konica Minolta Ölçüm Aletleri ve uzman ekibi, hızlı onarım sunmak ve bu cihazların doğruluğunu ve izlenebilirliğini yıl boyunca korumak için yetkili servis tesisleri ağıyla desteklenen bu alandaki yüzlerce kurulumdan uzmanlık sunmaktadır.

Avantajlar

  • Üretim sürecinin kesinliğini artırın, yeniden çalışmayı en aza indirin ve tamamlanmış kaplama kalitesini en üst düzeye çıkarın.
  • Prosesteki her adımı ölçerek ve optimize ederek üretim süreci boyunca maliyetleri azaltın.
  • Sizin tarafınızdan ve rakibiniz tarafından yapılan son rötuşları karşılaştırarak tutarlılığı artırın, gerçekçi ve ulaşılabilir beklentiler belirleyin.

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

Açık bir geçirgenlik haznesine ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahip dahili ekran bulundurmaktadır, böylece cihaz renk verileri / renk reçetesi tahmin yazılımına bağlı olarak veya bağımsız modda kullanılabilir.

CM-36dG Masaüstü Spektrofotometre

Dikey veya yatay konfigürasyona, geniş geçirgenlik haznesine ve reçete tahmini için verilerin kesinliği ve izlenebilirliği için dalga boyu analizi ve ayarlama yazılımı gibi yakın tolerans özelliklerine sahip yenilikçi masaüstü cihaz.

Rhopoint IQ-S Yakın Toleranslı Parlaklık Ölçer

Tüm parlaklık uygulamalarında maksimum doğruluk ve çözünürlük için Trigloss 20/60/85° yakın toleranslı IQ sürümü. Bu yeni nesil parlaklık ölçer ayrıca Rspec, DOI ve Haze için de veri sağlar.

SpectraMagic NX2

SpectraMagic NX2, Konica Minolta cihazlarıyla arayüz oluşturmak için kullanılabilen bir renk ölçüm yazılımı paketidir. Rengin ve renk farkının kapsamlı raporlanmasını ve analizini sağlar. Kullanıcı, şablonların ve raporların özelleştirilmesinde tam kontrole sahiptir.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Cam Ölçümü

Cam geçirgenliği ve kaplama durumunun renk ve görünüm yönetimi mümkündür. Masaüstü spektrofotometre CM-5, sentetik tedavilerin rengini ölçmek ve tepki süresini yönetmek için kullanılabilir. Rhopoint IQ-S, fırçalanmış malzemeleri ölçmek için kullanılabilir.

Benchtop Spectrophotometer CM-5 with opened transmittance chamber measuring a transparent plastic sample

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!