Evrensel Tasarım ve Erişilebilirlik

GELİŞTİRİMİŞ ERİŞİLEBİLİRLİK

GELİŞTİRİMİŞ ERİŞİLEBİLİRLİK
  1. Önden erişim özelliği ile her kullanıcı hızlıca ve zahmetsizce kağıt yerleştirebiliyor veya toner kartuşu değiştirebiliyor. Büyük tutacaklar ile kavramak ve taşımak hem çok kolay hem de çok hızlı.
  2. Ergonomik kağıt tepsileri  hem üstten hem de alttan kavranabilen tutacaklar ile zahmetsizce çekilebiliyor.
  3. Geniş dokunmatik ekranlar  panelin altındaki tutacak ile her açıya doğru döndürülebiliyor.
  4. Fren donanımına sahip otomatik belge besleyici, oturduğunuz yerden bile minimum eforla kaldırılabiliyor. İsteğe bağlı olarak eklenen "destek tutacağı” ise işi daha da kolaylaştırıyor.
  5. Ücretsiz olarak indirilebilen  bizhub Remote Access (Uzaktan Erişim) uygulamasıyla ekran, Apple veya Android akıllı telefon ya da tabletlerden yönetilebiliyor.

Daha Güçlü Kullanıcı Erişilebilirliği ve Görünürlük

Konica Minolta yaş, deneyim, vücut tipi veya özel ihtiyaçlar fark etmeksizin herkes için erişilebilir cihazlar üretiyor. Evrensel Tasarım anlayışımız çerçevesinde cihazlarımız, kolay ulaşılabilir, basitçe çalıştırılabilir, tasarım ve kullanım açısından sezgisel olarak üretildi. Böylece fiziksel engelli veya görme bozukluğu çeken kişiler de ürünlerimizi kolayca kullanabiliyor. Konica Minolta'nın Evrensel Tasarım Kuralları için Kuzey Karolina Eyalet Üniversitesi'nin Evrensel Tasarım Merkezi tarafından hazırlanan ve geliştirilen "Evrensel Tasarım İlkeleri” referans alındı.

daha fazla görünürlük

daha fazla görünürlük
  1. Geniş ve sezgisel dokunmatik ekran  Kullanımı kolay olan bu ekrandaki karakterler, 16 adımlı yakınlaştırma özelliğiyle daha iyi okunabiliyor.
  2. Sesli yönlendirme Anadilde sunulan sesli yönlendirme özelliğiyle işlevler ve sesli komutlar açıklanıyor. Bu sesin düzeyi ve hızı, kullanıcı ihtiyaçlarına göre ayarlanabiliyor.
  3. Kontrast renkler Koyu gri arka planın yanı sıra, özellikle sık kullanılan tuşların parlak ve birbirleriyle uyumlu renkleri sayesinde işlemler daha çabuk, kolay ve hassas bir şekilde yapılabiliyor.
  4. Parlak turuncu ve mavi LED ışıklar Bu ışıklar net olarak görülebiliyor. Sade düzen sayesinde işlemlere başlamak için deneyimli olmak veya özel becerilere sahip olmak gerekmiyor.
  5. Renk kodlama Benzer eylemleri tanımlıyor ve kritik makine parçalarını gösteriyor. Böylece kullanıcının yaşayabileceği olası zararların önüne geçiliyor.