Işığın Dili

 

Işığın Dili

Işığın Dili

Işık renk algısı için önemli, görsel bilgi için gereklidir. Işıklandırmanın doğru ölçüm veya belirlenmesi çoğu sektörde çok önemlidir: mirasın fazla ışık ile zarar görmemesini sağlamak, güvenli sürüş ya da karşılık veya ayrıntılı işler yapmak için yeterli ışık sağlamak.

mirasın fazla ışık ile zarar görmemesini sağlamak, güvenli sürüş ya da karşılık veya ayrıntılı işler yapmak için yeterli ışık sağlamak : Mevcut durumun fazla ışık ile zarar görmemesini bunun yanında    kompleks veya ayrıntılı işler yapmak için  güvenli sürekli  yeterli ışık sağlanması gerekmektedir.

Konica Minolta ışığı doğru bir şekilde ölçmenize yardım etmek için çeşitli ışık ölçüm donanımı ve kaynağı üretmektedir. Aşağıda bulunan Işığın Dili kitapçığı aşağıdakiler dahil olmak üzere ışığı ölçmek için kullanılan terminoloji ve yöntemlerin ayrıntılarına girmektedir: Parlaklık, aydınlık, CRI, CCT vb. Kitapçık aynı zamanda farklı ışıklandırma görevleri için önerilen cihaz türlerini de belirtir. Herhangi bir sorunuz varsa internet sitesinin bizimle irtibata geçin bölümünü kullanarak yerel uzmanınızla irtibata geçebilirsiniz.

  • 1.     Giriş
  • 2.     Konseptler
  • 3.     Cihazlar
  • 4.     Sonuç
  • 5.     Referanslar

Datasheet, PDF (3.9 MB)

İndir