Renkli İletişim

 

Net Renk İletişimi

Net Renk İletişimi

Rengin önemi genelde hafife alınır fakat hayatımızda çeşitli rolleri bulunmaktadır: yiyecek ve diğer satın almalardaki zevkimizi etkilemekle kalmayıp aynı zamanda ürün kalitesini ve hatta bir insanın sağlığını ortaya koyabilir. Rengin önemine rağmen renk ölçümü ile renk kontrolü genelde göz ardı edilir. Bu da ürün renginin seçilmesi, belirlenmesi ve iletilmesinde veya renkle ilgili iş işlemlerinde sorunlar yaratabilir.

Rengin görsel değerlendirmesi değerlendirenin izlenim, deneyim, teknik ve çevresine göre değişir bu da ortak ve aynı standartlar kullanarak rengin kontrol edilmesini neredeyse imkansız kılar. Cihazla renk ölçümü herhangi bir rengi daha doğru bir şekilde ifade etmenizi, başka bir insana iletmenizi ve bu insanın rengi doğru bir şekilde çoğaltmasını sağlar.

Konica Minolta Sensing işletmelerin rengi neredeyse her endüstri ve araştırma alanında ölçmelerine ve iletmelerine yardım etme konusunda uzmanlaşmıştır. Konica Minolta aynı zamanda kullanıcıların başarılı renk ölçüm süreçleri uygulayabilmeleri için Eğitim ve Öğretim de sağlamaktadır. Kesin Renk İletimi kitapçığımız renk teorisine ve en iyi renk ölçüm uygulamasına giriş niteliğindedir.

  • 1. Kısım: Rengi inceleyelim.
  • 2. Kısım: Rengi biraz daha ayrıntılı olarak inceleyelim.
  • 3. Kısım: Spektrofotometre seçimi için Temel Bilgiler
  • 4. Kısım: Renk terimleri

PDF (10.6 MB)

İndir