Rudolf Wild Gmbh & Co. KG

​Doğru renkler meyve verir


Heidelberg yakınlarındaki Eppelheim'da bulunan WILD Grubu ve bağlı şirketleri dünya çapında 2.500 personel istihdam etmektedir ve birçok sanayi sektöründe gıda katkı maddeleri alanında pazar lideridir. Capri-Sonne® üreticisi olarak WILD, bugün çocuk içecekleri alanında dünya çapında bir numaradır. Wild aynı zamanda yiyecek ve içecek endüstrisi için dünyanın en büyük özel doğal içerik üreticisidir. WILD, üretim süreçlerini izlemek için 1993 yılından bu yana Kalite Yönetiminin bir parçası olarak Konica Minolta Sensing Chroma Meters'ı kullanıyor. Konica Minolta'nın ilk Chroma Meter'ı olan CR-200'ün piyasaya sürülmesiyle şirket, bitmiş ürün denetiminin bir parçası olarak rengi belirlerken ve kontrol ederken ölçüm sürecini önemli ölçüde hızlandırabildi. Bu, önemli ölçüde zaman ve dolayısıyla önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağladı. Şu anda Chroma Meter'ların en yeni nesli olan Konica Minolta CR-400 kullanılıyor. Bu cihaz aynı zamanda WILD'in ortak şirketleri (özellikle süt ürünleri endüstrisinde) tarafından alınan malların muayene departmanlarında kullanılmaktadır. Chroma Meters, tedarik edilen meyve preparatlarının müşteriyle kararlaştırılan renk profiline uygun olmasını sağlar. Bu, genel kalite güvence sürecini önemli ölçüde hızlandırır ve optimize eder. Wild Dairy Ingredients GmbH Scale Up Ekip Lideri Lars Schnoor, "Chroma Meters'ın kurulumu yıllar içinde iyi bir yatırım getirisi sağladı", diyor. Schnoor, "Her şeyden önemlisi, Konica Minolta personelinin desteği ve hizmeti mükemmel", diye ekliyor.

Doğal iyiliği korumak için kaliteyi korumak

Başka hiçbir sektörde Kalite Yönetimi konusundaki çabalar ve başarılar gıda maddeleri endüstrisindeki kadar belirgin değildir. Rudolf Wild GmbH & Co. KG şirketi neredeyse 80 yıldır bu sektördeki en yüksek kalite seviyelerini temsil ediyor. Doğal gıda katkı maddeleri uzmanı, şirketin yüksek kaliteli hammadde ve yarı mamul ürünler tedarik ettiği içecek, şekerleme ve unlu mamuller endüstrisinin yanı sıra süt ürünleri ve dondurma ürünleri segmentinde de büyük yeniliklere katkıda bulunmuştur. Tüketicilerin mağazalarda ve süpermarketlerde güvenini ortaya koyduğu, aileleri ve arkadaşlarıyla keyifle vakit geçirdikleri pek çok ünlü gıda markasının başarısının temeli de budur. Bu markaların her gün verdikleri sözleri yerine getirmesi ve kendilerinden beklenen kaliteyi sunması gerekiyor.

1930'larda kurulan WILD, yalnızca kendi alanında yenilikçi olmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi üretim tesisinde ve müşterilerinin üretim tesislerinde doğal içeriklere dayalı ürünlerinin kalitesini korumada da liderdir. Bu aynı zamanda, ürünleri 100'den fazla ülkede satılan WILD fabrikasının özellikle Capri-Sonne® markası olmak üzere markalı ürünleriyle de gösterilmektedir. Aynı durum, Avrupa'nın çeşitli yerlerinde üretilen, gıda endüstrisine yönelik meyve preparatları için de geçerlidir.

----------------------------
Avrupa süt endüstrisinin çeşitli markalarında bulunan aroma verici katkı maddeleri, ürünün tüketicinin beklentilerini karşılamasını ve doğru tercihi yaptığını teyit etmesini sağlıyor. Bu nedenle "Vahşi kalite" terimi çok yaygın olarak kullanılmaktadır ve nihai ürünün kendisinden çok daha fazlasını kapsamaktadır. Hammaddelerin dikkatli seçiminden, satın alma ve hammadde tedarik denetimi, süreç boyunca kalite güvencesi ve kendi müşterilerinin mal kabul departmanındaki son doğrulamaya kadar uzanan tüm üretim sürecini kapsar. Bunun yanı sıra gerçekleştirilen her eylem belgelenmektedir. Lars Schnoor, "Bu yalnızca satın alma departmanımız tarafından en yüksek kalitedeki hammaddelerin dikkatle seçilmesini değil, aynı zamanda meyve preparatlarımızın üretimi sırasında ürünlerimizin tatlarının, tutarlılığının, dokusunun ve renginin sürekli izlenmesini de içermektedir" diyor. Bu tamamen entegre kalite güvence sistemi ile Wild, yeni ve mevcut ürünlerin geliştirilmesi için standartlaştırılmış ve güvenli komple çözümler sunmaktadır.

Renk, iyi bir zevkin göstergesi

Süt endüstrisi için iyi örnekler birinci sınıf meyveli yoğurtlara yönelik emülsiyonlardır. Wild Dairy Ingredients GmbH, tüm malzemeleri tam olarak belirtilen miktarda, tüketicilerin üründen keyif almasını sağlayacak şekilde optimize edilmiş şekilde sağlar. Buradaki kesin kriterler tat, doku, tutarlılık ve her şeyden önce görsel çekiciliktir. "Amacımız yoğurt ve meyve katkı maddeleri arasında uyumlu bir etkileşim elde etmektir. "Bunu başarmak için" diye açıklıyor Bay Schnoor, "dondurulmuş meyveler, meyve suları ve meyve suyu konsantreleri veya püreler, Satış Noktasında tüketiciyi şaşırtmak amacıyla işleniyor" ve yeni yenilikler ve lezzet hisleriyle evinizde".

Süt endüstrisi için Wild Dairy Ingredients GmbH, süt ürününün %25'ine kadar karıştırılan meyve preparatları sunmaktadır. Renk Ölçümü özellikle çilek, orman meyveleri veya vişneli yoğurt gibi "kırmızı yoğurtlar" için gereklidir. Burada kırmızı renkteki küçük değişiklikler bile kalite konusunda yanlış izlenim yaratabilir. Çünkü çilekli yoğurtta beklenen kırmızı renk sadece meyvenin doğal rengiyle değil aynı zamanda tazeliği ve kalitesiyle de ilişkilidir. "Bu durumda meyvenin doğal renk değişimlerini tespit etmek ve üretim sürecindeki sapmaları tespit etmek için a* (kırmızı) ve b* (mavi) kolorimetrik değerlerinin hızlı ve güvenilir ölçümlerinin elde edilmesi gerekmektedir. Kararlaştırılan renk ve yoğunluk, yalnızca meyve preparatlarının üretimi sırasında farklı bileşenlerin karıştırılmasıyla elde edilebilir” diyor Bay Schnoor, yoğurtlara yönelik meyve preparatlarında renk ölçümünün faydalarını anlatıyor.

Faydalı hızlı ölçümler

Bu tavizsiz kalite politikasıyla Wild birçok alanda pazar lideri konumuna gelmiştir. Bu başarıda önemli bir faktör, nihai ürünün üzerinde anlaşılan spesifikasyonları karşıladığından emin olmak için üretim zincirinin çeşitli noktalarında uygulanan renk ölçümüdür. Wild, 16 yılı aşkın süredir Konica Minolta Chroma-Meter cihazlarının güvenilirliğine ve esnekliğine güvenmektedir. 1990'ların başındaki durumu anlatan Schnoor, "Daha önce küvet kullanıyorduk. Doğru sonuçlar vermelerine rağmen kullanımı karmaşıktı ve ölçümler çok uzun sürüyordu" diyor. “1992 yılında Minolta Chorma-Meter CR-200'ü keşfetme ve kalite güvencesini iyileştirme çabalarımızın bir parçası olarak onun potansiyelini görme şansına sahip olduk. Şu anda Konica Minolta'nın dördüncü nesil Kroma Ölçerleri CR-400 ile Wild'da kalite güvencesi için hayati renk ölçüm değerleri sağlıyor. Bu nedenle sektördeki ortaklarına şiddetle tavsiye edilirler. Enstrümantal renk ölçümünün faydalarını açıklayan Bay Schnoor, "Konica Minolta Renk Ölçerler ile öznel görsel değerlendirmeden bağımsız ve üretimi standartlaştırmak ve kontrol etmek için gerekli olan güvenilir bir ölçüm cihazına sahibiz" diyor. ölçüm açıklığının temizlenmesi, üretimdeki renk ölçümleri, son denetim ve teslim alma denetimi dahil olmak üzere tüm işlemler Wild'da, ortaklarında ve müşterilerinde hassas, güvenilir ve son derece hızlı bir şekilde yapılabilir. Örnek olarak, çilekli yoğurtların tam kırmızı tonunu belirlemek için yapılan ölçümler, Chroma Meter'larla geleneksel yöntemlere göre neredeyse üç kat daha hızlı yapılabilir. Kısa kurulum ve temizleme süreleri de Konica Minolta ünitelerinin günlük rutin ölçümler için sunduğu avantajlardandır.

-----------------------------
Buna, CR-400'ün esnek ve kolay kullanımı da eklenmektedir; bu, ergonomik tasarımlı ölçüm başlığının yanı sıra Chroma Meter'ın genel performansını mükemmel bir şekilde birbirine bağlayan isteğe bağlı olarak temin edilebilen SpectraMagic NX QC değerlendirme yazılımının bir sonucudur.

"Bu, sezgisel olarak basit kullanım, yüksek ölçüm hızı ve doğruluğunun yanı sıra Konica Minolta'dan aldığımız ve Wild Dairy Ingredients olarak değer verdiğimiz mükemmel destek ve hizmetten oluşan eksiksiz bir pakettir" diye özetliyor Bay Schnoor.

Uygulama Notu

İndir

Rudolf Wild GmbH & Co. KG

Rudolf-Wild-Straße 107-115
D-69214 Heidelberg / Eppelheim
Germany

Tel.: +49-6221-799-0
Fax.: +49-6221-799-398

Rudolf Wild Gmbh & Co. KG