Sıkça Sorulan Sorular

Teknik Servis

 
Global location

Yerel destek ve yardım mı arıyorsunuz?

Buraya tıklayın

FAQ's:

 

S: Cihazımı bakım hizmeti için neden göndermeliyim?
C: Konica Minolta önleyici bakım hizmeti cihazın mükemmel durumda ve üreticinin belirlediği toleranslar dahilinde kalmasını sağlar. Önleyici bakım hizmeti temizleme, gerekli ayarlamalar ve cihazların tüm koşul ve ölçüm sonuçları dahil olmak üzere basılı belge şeklinde sertifikalandırılmasını içermektedir.

S: Cihazım bakım hizmeti için ne sıklıkla gönderilmeli?
C: Konica Minolta yıllık kalibrasyon ve bakım sıklığı önermektedir ve bunun çoğu uygulama için iyi uygun olduğu görülmüştür.

S: Cihazım üzerinde kim hizmet sağlayabilir?
C: Konica Minolta cihazları için yalnızca yetkili Konica Minolta hizmet servisleri bakım hizmeti sağlayabilir.

S: Cihazı işlem için nereye göndermeliyim?
C: Lütfen bölgenizdeki yetkili hizmet servisine veya Konica Minolta Sensing distribütör listesine bakınız.

S: İşlem için ne göndermeliyim?
C: Lütfen beyaz kalibrasyon levhası, AC adaptörü ve veri kablosu gibi tüm önemli aksesuarları gönderin. Bu aksesuarlar hizmet tesislerimizin cihazları sizin kullandığınız şekilde kontrol etmelerini sağlayacaktır. Beyaz kalibrasyon levhası eksiksiz bir ölçüm sisteminin oldukça önemli bir parçasıdır.

Bazı cihaz modelleri için kalibrasyon verisi ve ünite sürücüsü disket veya CD üzerinde sağlanır. Bu veri diskleri cihazın bakımı için gereklidir bu yüzden bunları göndermeyi unutmayın.

S: Cihazımı bir hizmet istasyonuna göndermek için nasıl paketleyeceğim?
C: Mümkünse cihazın orijinal ambalajını kullanın. Eğer bu mümkün değilse lütfen cihazın etrafındaki boşluğun yeterli kısmının taşıma esnasında meydana gelebilecek hasarların önlenmesi için Stirofom veya başka bir dolgu malzemesi ile doldurulduğundan emin olun.

S: Konica Minolta diğer markaların cihazlarını kalibre veya tamir ediyor mu?
C: Hayır, Konica Minolta hizmet tesisleri yalnızca Konica Minolta cihazları için bakım hizmeti ve kalibrasyon sağlamaktadır.

S: Beyaz kalibrasyon levhasının ömrü nedir?
C: Çevre koşullarından çok etkilendiği için böyle bir ömür belirtmek oldukça zordur. Sabit çevre koşulları altındaki bir laboratuarda kullanılan bir kalibrasyon levhasının bir üretim tesisinde kullanılan aynı levhadan daha uzun bir ömrü vardır. Konica Minolta hem beyaz levha hem de cihaz için senelik kalibrasyon sıklığı önermektedir.

S: Beyaz kalibrasyon levhamı nasıl temizleyebilirim?
C: Beyaz kalibrasyon levhalarının temizlenmesi kuru temizlik havluları (yüzeyi çizmemeye özen gösterin) ya da temiz su ile mümkündür. Levhaya uygulanabilecek ve yanlış ölçüm değerleri verilmesine sebep olabilecek optik parlatıcı içerebileceği için lens temizleme sıvıları ya da bezlerini asla kullanmayın.

S: Zenon lambanın ömrü nedir?
C: Genelde 500.000 yanıp sönme ama bu modele bağlıdır. Ayrıca çevre koşullarının da ömrü üzerinde etkisi bulunmaktadır. Bakım hizmetleri esnasında Konica Minolta varsayılan olarak zenon lambanın durumunu kontrol edecek ve gerekirse lambayı değiştirecektir.

S: Yazılımım cihaz ile bağlantı kurmuyor
C: Hem donanımın hem de yazılımın aynı iletişim ayarına (örneğin aynı baud değeri) sahip olduğunu kontrol edin. Doğru veri kablosunun kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin. Piyasada farklı kablolar bulunmaktadır; bazılarının kablolaması farklıyken bazılarının da bağlayıcıya sabitlemek için farklı vidaları bulunmaktadır. Ayrıca düşük masraflı kablolar özellikle 2 metrenin üzerindeki uzunluklarda sese karşı daha hassastır. Konica Minolta yalnızca Konica Minolta tarafından sağlanan orijinal kabloların kullanılmasını şiddetle önerir.

Bazı yazılımlar ondalık sayılar ve liste ayracı için „İngilizce“ tarzı bölgesel ayar gerektirmektedir. Ondalık sembolü olarak „.“ sayı gruplama sembolü olarak „,“ ve liste ayracı olarak „,“ kullanmayı deneyin. Hem sayı formatının hem de para birimi formatının değişmesi gerekmektedir. Bu yüzden yazılım iletişim problemi durumunda lütfen aynı zamanda para birimi ayarlarını değiştirmeyi de deneyin.

 

TEKNİK SERVİS

Konica Minolta Sensing, çeşitli servis ve kalibrasyon seçenekleriyle ölçüm cihazlarımız için küresel servis kapsamı sunar.

Katalog (PDF)

Servis İletişim Formu

Cihazlarınızı kalibre etmeniz mi gerekiyor veya servisle ilgili bir sorunuz mu var? Servis teknisyenlerimizden biriyle iletişime geçin!