Türkiye ve Suriye'de Deprem

Langenhagen, Almanya, 21 Şubat 2023

Türkiye ve Suriye'de meydana gelen depremlerle ilgili üzüntülerimizi paylaşıyoruz..

Türkiye'deki iştirakimizin Konica Minolta ailesinin bir parçası olduğu Avrupa Genel Merkezi olarak, Türkiye'deki meslektaşlarımızla yakın temas halindeyiz. Deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin yakınlarına en içten taziyelerimizi ifade etmek ve onlara ve etkilenen herkese böyle zor zamanlarda güç dilemek istiyoruz.

Ne yazık ki bu münferit bir vaka değil. Depremden hem doğrudan hem de dolaylı olarak etkilenen çok sayıda insan var ve Avrupa'da birçoğumuz Türkiye'de kaybolan ya da yaralı veya ölü olarak bildirilen insanları tanıyoruz. Elbette düşüncelerimiz ve en iyi dileklerimiz onlar ve Türkiye'deki diğer tüm meslektaşlarımız için... Konica Minolta'nın Avrupa Yönetimi, yıkılan 93 okuldaki ilköğretim eğitimini desteklemek amacıyla Türk Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda kullanılmak üzere 100 adet bizhub 227 bağışlamaya karar vermiştir.

Buna, felaketten etkilenen topluluklara ve insanlara yönelik yardım çabalarını desteklemek için Japon Kızılhaç Derneği aracılığıyla 10 milyon Japon Yeni (70.000 Euro veya 1.400.000 Türk Lirasına eşittir) bağışlayacağını bugün duyuran Konica Minolta, Inc. şirketinin yardım ve desteği de eşlik etmektedir. Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Ayrıca, Konica Minolta Business Solutions Europe'daki meslektaşlarımızdan biri, deprem mağdurları için özel kartpostalların Konica Minolta cihazlarında basıldığı ve Alman "Aktion Deutschland hilft - Bündnis deutscher Hilfsorganisationen" kuruluşuna bağışlanacak parayı toplamak için Etsy'de satıldığı bir proje başlattı. Burada da her türlü desteğe açığız.

Bunun yanı sıra, yardım etmek isteyen tüm meslektaşlarımızı, bağışların ihtiyaç sahiplerine ulaştığından emin olmak için Kızıl Haç, Save the Children, Sınır Tanımayan Doktorlar gibi tanınmış ve köklü kuruluşlara bağış yapmaya teşvik ettik.

Konica Minolta, Türkiye'deki aile üyelerinin arkasında güçlü bir şekilde durmaktadır.

Tadahiko Sumitani, Konica Minolta Business Solutions Europe Başkanı
& Konica Minolta Business Solutions Europe Avrupa Yönetimi Başkanı