Işıklı Anahtarların ve Sembollerin Doğru Ölçümü

Işıklı Anahtarların ve Sembollerin Üretimi ve Bakımı İçin

Işıklı Anahtarların ve Sembollerin Doğru Ölçümü ve Konfigürasyonu


Anahtarların ve Sembollerin Parlaklığı ve Rengi için Parlaklık Ölçerler ve Görüntüleme Renk Ölçerler

Daha küçük ölçekli elektronikler, hem endüstriyel hem de evsel uygulamalarda giderek genişleyen bir uygulama yelpazesinde ışığın dekoratif bir vurgu ve güvenlik özelliği olarak entegrasyonunu sağlamıştır; örneğin:
 • Fonksiyonu gösteren yanan anahtarlar
   
 • Kullanıcı arayüzü ve geri bildirim göstergeleri
   
 • Aydınlatmalı klavyeler
   
 • Uyarı ışıkları
   
 • Kakma dekoratif öğeler
 
Konica Minolta ve grup şirketi Radiant Vision Systems, hem geliştirme hem de üretim ortamlarında ışıklı anahtarların ve sembollerin ölçümüne yönelik bir dizi çözüm üretiyor. Çözümler parlaklık, tekdüzelik ve renk kontrolünü sağlayarak üreticilerin doğru ve izlenebilir verilerle karşılaştırma yapmasına, belirlemesine ve üretim yapmasına olanak tanıyacak.

İzlenebilir ölçüm çözümleri geliştirme, üretim ve kalite kontrol testi sürecini büyük ölçüde hızlandırabilir. Uzman ekiplerimiz, bileşen üreticisinden son kalite kontrole kadar tüm tarafların daha düzenli ve tutarlı bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan bir sistemin uygulanmasına yardımcı olabilir.
 • Basit, izlenebilir parlaklık ölçüm cihazları, nokta parlaklığını ve rengi doğru bir şekilde ölçmek için sürekli bakım da dahil olmak üzere basit çözümlere olanak tanır.
 • Otomatik kalite kontrol sistemlerinde veya geliştirme ekipleri için tüm panelleri birden fazla ışıklı öğe ve sembolle karakterize edebilen görüntüleme kolorimetreleri.

Deneyimler, veri odaklı bir yaklaşımın tedarik zincirlerinin kalite ve tutarlılığa dayalı ilişkiler kurmasına, öznelliği azaltmasına ve spesifikasyon ve onayı basitleştirmesine olanak tanıdığını göstermektedir.
 • Müşterilere küresel bir satış, destek ve uzmanlık ağı sunan Konica Minolta, test edilmiş ve güvenilir çözümler sunar. Yetkili servis tesisleri ağımız, arıza sürelerini en aza indirmek ve sistemlerin çalışma ömrü boyunca izlenebilir kalmasını sağlamak için cihazların sürekli bakımını ve kalibrasyonunu sağlar.
 • Konica Minolta Grubunun bir ölçüm çözümü, geliştirme ekiplerinin tedarikçilerden veya rakiplerden gelen ürünleri kolay ve doğru bir şekilde karakterize etmesine yardımcı olarak ve üretime ayak uydurabilecek kalite kontrol sistemleri sağlayarak, doğru fiyata doğru kalitede bir sistem sunmanızı sağlayabilir.
 • Üretim ekibinin doğru ve izlenebilir ölçüm verilerine dayanarak kabul kriterlerini belirlemesine yardımcı olarak üretim süresini, maliyetleri ve reddetmeleri azaltın.

Faydalar

 • Ar-Ge, kalite kontrol ve üretim operasyonlarını iyileştirmek için tamamen entegre çözümler olarak tasarlanan ProMetric® Y görüntüleme fotometreleri ve ProMetric® I görüntüleme kolorimetreleri, özel yazılıma sahip yüksek çözünürlüklü CCD kameralar ile geliştirmeyi hızlandırın ve maliyetleri kontrol edin.
 • Tek bir ölçümle bireysel LED performansını değerlendirin ve arızaları tespit edin

Aletler

Aletler

LS-150/ LS-160 Parlaklık Ölçer

Geliştirilmiş V(λ) korelasyonuyla geniş bir uygulama yelpazesinin temel izlenebilir ölçümü için hafif, kompakt ve pille çalışan parlaklık ölçer. Yakın lenslerin kullanılması, 0,4 mm çapa kadar küçük alanların ölçümüne olanak tanır.

CS-150/CS-160 Parlaklık Renk Ölçer

Işık kaynakları ve ışınlanmış nesneler için taşınabilir tristimulus kolorimetre; genellikle ekran ışıklarını ve sinyal ışıklarını ölçmek ve temassız yüzey rengi ölçümleri yapmak için kullanılır.

CS-3000 Spektroradyometre

Çeşitli optik cihazların yanı sıra LED'ler ve lambalar gibi ışık kaynaklarının son derece doğru ve izlenebilir parlaklık ve renklilik ölçümü. CS-2000 ve CS-2000A'nın halefi.

Radiant ProMetric® I-Serisi

Işıklı semboller veya kontrollerden oluşan tüm panellerin eşzamanlı otomatik yüksek hızlı değerlendirmesi için özel yazılım kullanarak üretim, geliştirme veya kalite kontrol ortamları için doğru parlaklık ve renk ölçümleri.

Radiant ProMetric® Y-Serisi

Üretim veya kalite kontrol uygulamalarında aydınlatma düzeneklerinin parlaklık ölçümü için yüksek performanslı görüntüleme fotometresi. Optimum maliyet, doğruluk ve verim sağlamak için çeşitli çözünürlüklerde mevcuttur.

Uygulamalar

Uygulamalar

Aydınlatmalı Klavyelerin Ölçülmesi

İster dekoratif etki için ister düşük ışıklı ortamlarda güvenli ve etkili çalışmaya yardımcı olmak için aydınlatılmış olsun, aydınlatmalı klavyeler giderek daha yaygın hale geliyor.

Ölçüm sistemleri, yanlış damgalanmış karakterler, tekdüzelik, loş veya parlak bölgeler dahil olmak üzere ürünün kalitesini etkileyebilecek tüm sorunları tespit ederek ürünün tamamının yüksek hızda incelenmesi için kullanılabilir.

Radiant Vision Systems görüntüleme kolorimetresi veya görüntüleme fotometresi, geliştirme veya üretim ortamlarında kullanılabilir ve ürün kalitesini garanti eder.

Uzmanlarımıza Sorun