Otomotiv Ekran Teknolojileri İçin Ölçüm Çözümleri

Bilgi ve eğlence, HUD, Lidar ve kendi kendine sürüş teknolojilerinin kontrolü

Otomotiv Sektöründe Ekran Teknolojileri İçin Ölçüm Sistemleri


Araç içi ekranlar için spektrofotometreler, fotometreler ve kolorimetreler

Otomotiv ekran teknolojisi, tüketici elektroniği ile aynı hızda ilerlemekte, tüketicinin aynı beklenti düzeyine tabi olmakla birlikte, standartları karşılamak ve müşteriye algılanan değeri yüksek bir ürün sunmak için dikkate alınması gereken ek teknik gerekliliklere sahiptir. Otomobillerde ekran ve dokunmatik ekran teknolojisinin yaygınlaşmasıyla, bu teknoloji kullanıcı deneyimine açılan kapı haline gelmiştir ve bu nedenle sistem kalitesinin müşteri memnuniyeti ve algılanan kalite üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Konica Minolta ve grup şirketi Radiant Vision Systems, Infotainment, HUD ve Lidar ve ışıklı anahtarlar veya gösterge paneli düğmeleri veya kolçak kontrolleri ve gösterge paneli sembolleri gibi geri bildirim öğeleri dahil olmak üzere ekran teknolojisinin ışığı ve renginin belirlenmesi ve test edilmesi için ölçüm çözümleri üretir.

Otomotiv üreticileri, görünürlük, görüntüleme açısı, okunabilirlik, doğruluk ve üniformite standartlarının karşılanmasını sağlarken, ekran ve kontrol elemanları için algılanan kullanıcı deneyimi kalitesini en üst düzeye çıkarabilir. Yüksek kaliteli tüketici elektroniği ekranları için kullanılan teknolojilerin aynısı geliştirme, üretim ve yerinde test için de uygulanabilir.


Dijital ışık verileri için izlenebilir ve güvenilir çözümler geliştirme, üretim ve kalite kontrol testleri sürecini büyük ölçüde hızlandırabilir.


Uzman ekiplerimiz, ekipman üreticisinden kalite kontrol birimine kadar tüm tarafların daha sade, iş birlikçi ve tutarlı bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan bir sistemin uygulanmasına yardımcı olabilir. Deneyimler, veriye dayalı bir yaklaşımın tedarik zincirlerinin kalite ve tutarlılığa dayalı ilişkiler kurmasına olanak tanıyarak öznelliği azalttığını ve spesifikasyon ile onayı basitleştirdiğini göstermektedir.

Müşterilerine küresel bir satış, destek ve uzmanlık ağı sunan Konica Minolta, otomotiv sektöründeki müşterilerine test edilmiş çözümler sunabilmektedir. Yetkili servis tesislerinden oluşan ağımız, çalışmama süresini en aza indirmek ve sistemlerin çalışma ömürleri boyunca izlenebilir kalmasını sağlamak için cihazların sürekli bakımını ve kalibrasyonunu sağlar. 

Avantajlar

  • Tüketici elektroniklerinin son teknolojisine ayak uydurmak için en son teknolojileri en son ölçüm teknolojisiyle geliştirip test ederek algılanan kaliteyi artırın ve tüketicinin beklentilerini aşan bir kullanıcı arayüzü kalitesi sunun.
  • Güvenilir ölçüm çözümleri kullanarak teknoloji geliştirmek, prototipler oluşturmak ve test etmek için tedarik sürecini kolaylaştırın ve tedarikçilerle birlikte çalışın.

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CS-3000 Spektroradyometre

LCD'ler, PDP'ler, organik EL'ler ve FED'ler gibi ekranlar gibi çeşitli optik cihazların parlaklık ve renklilik ölçümü için kullanılır. CS-2000 ve CS-2000A'nın halefidir.

Radiant ProMetric® I Serisi

Yerleşik ekranların test edilmesi için en doğru çözümü sağlayan en son teknoloji görüntüleme kolorimetresi. Hem Ar-Ge hem de üretim ortamları için ışık, renk ölçümleri ve görünüm açısı verilerini yakalamak için önerilen bir çözümdür.  

Radiant ProMetric® Y Serisi

Ekran teknolojisinin ışık ölçümleri için ProMetric görüntüleme fotometresi, parlaklığı, homojenliği, kontrastı, piksel kusurlarını vb. değerlendirerek en iyi fiyat/performans oranını sağlamak için çeşitli sensörler sunar.

CA-410 Ekran Renk Analizörü

CA-310 endüstri standardının yerini alan CA-410 ekran renk analizörü, HUD ekranların, akıllı telefonun, tabletin, televizyonun ve diğer HDR ekranların rengini ve gama özelliklerini her zamankinden daha geniş bir parlaklık aralığında ölçer ve ayarlar.

Rhopoint IQ FLEX 20-S

Parlaklık ölçer, görüntü kalitesini ölçmek ve ışığın bir yüzeyden nasıl yansıdığını profillemek için kullanılır. Ayrıca, göreceli ekran ölçümleri için de kullanılabilir. 

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Göstergelerin/gösterge panellerinin parlaklığının, renkliliğinin ve homojenliğinin ölçülmesi

Radiant Vision Systems görüntüleme kolorimetre ve fotometreler (ProMetric® serisi) otomobilgösterge panellerinin parlaklığını ve rengini ölçer. Yalnızca metin ve simgelerin parlaklığını ve rengini değerlendirmekle kalmaz, aynı zamanda eksik metin gibi tasarımları da değerlendirir.

Car interior with quality finish and a large infotainment display

Araç içi navigasyon cihazları gibi ekranların kusur denetimi, parlaklık, renklilik ve homojenlik değerlendirmesinin ölçümü

Konica Minolta Ölçüm Cihazları (CA-410 renk analizörü ve CS-2000 parlaklık ölçer) ve Radiant Vision Systems görüntüleme kolorimetresi ve fotometreleri (ProMetric® serisi) araç içi gösterge ekranının parlaklığını ve rengini ölçebilir. Parlaklık dağılımını ve renk dağılımını yüksek çözünürlükle ölçmek mümkündür. 
TrueTest™ görüntü analiz yazılımı ile birlikte, ekran homojenlik/eşitlik, BlackMura, nokta kusurları, çizgi kusurları ve diğer görüntü denetimleri açısından değerlendirilebilir.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!