Göze Yakın Ekranlar için Ölçüm Çözümleri

Yüksek Çözünürlüklü Piksel Yoğun Ekranın Geliştirilmesi ve Üretimi için Ölçüm Teknolojisi

Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik Başlıklarında Kullanılan Görüntü Teknolojilerine Yönelik Ölçüm Sistemleri


Gözbebeği Konumu AR/VR Lenslerine Sahip Görüntüleme Fotometreleri ve Görüntüleme Kolorimetreleri

Sanal, artırılmış ve karma gerçeklik kulaklıkları, hem tüketici hem de endüstriyel uygulamalarda giderek daha fazla benimsenen modern tüketiciye sürükleyici deneyimler sunuyor. AR/VR ve Karma gerçeklik teknolojilerinin geliştirilmesi, görüntü kalitesindeki boşluğu kapatmaya ve operatörün etkileşimini iyileştirmeye odaklanıyor.

Artırılmış ve karma gerçeklik ekranları, modern Otomotiv HUD'una benzer şekilde çalışır ve yakın cama sanal bir görüntü yansıtır. Kaliteli bir ekran, yüzey boyunca kontrast, renk ve bütünlük sağlamalıdır.

Sanal gerçeklik ekranları, ölçüm için gözbebeği konumunun kopyalanması koşuluyla, diğer herhangi bir modern görüntüleme teknolojisine benzer şekilde değerlendirilebilen küçük bir ekran ve stereoskopik lensler veya bir projeksiyon sistemi kullanabilir.

Bu teknolojilerin ölçümü, amaca yönelik oluşturulmuş optik teknolojiyi ve insan görüş sistemini amaçlanan gözbebeği konumundan kopyalayarak teknolojiyi değerlendiren yazılımı kullanarak gözün gördüğü gibi ölçüm yapma becerisini gerektirir. Televizyon ve tablet gibi paralel teknolojilerle birlikte tüketicinin ekran teknolojisinin kalitesine yönelik beklentisi de artıyor.

Konica Minolta ve grup şirketi Radiant Vision Systems, hem geliştirme hem de üretim ortamlarında ekran teknolojisini amaçlanan öğrenci konumundan ölçmek için bir dizi çözüm üretiyor. Amaca yönelik olarak üretilen ARVR lens, göze yakın görüntüleme teknolojisinin tüketicilerin beklentileri doğrultusunda yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar.

Çözümler aşağıdakilerin kontrolünü sağlayacaktır:
 • parlaklık
 • zıtlık
 • odak
 • gölgelenme
 • tekdüzelik
 • görüntü bozulması
 • renk
Doğru ölçüm araçları, üreticilerin izlenebilir verilerle karşılaştırma yapmasına, belirlemesine ve üretim yapmasına olanak tanıyacaktır.

İzlenebilir ölçüm çözümleri geliştirme, üretim ve kalite kontrol testlerini büyük ölçüde hızlandırabilir. Uzman ekiplerimiz, bileşen üreticisinden son kalite kontrole kadar tüm tarafların daha düzenli ve tutarlı bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan bir sistemin uygulanmasına yardımcı olabilir.

Deneyimler, veri odaklı bir yaklaşımın tedarik zincirlerinin kalite ve tutarlılığa dayalı ilişkiler kurmasına, öznelliği azaltmasına ve spesifikasyon ve onayı basitleştirmesine olanak tanıdığını göstermektedir.
 • Konica Minolta, küresel bir satış, destek ve uzmanlık ağı aracılığıyla ekran endüstrisindeki müşterilere test edilmiş çözümler sunabilmektedir. Yetkili servis tesisleri ağımız, arıza sürelerini en aza indirmek ve sistemlerin çalışma ömrü boyunca izlenebilir kalmasını sağlamak için cihazların sürekli bakımını ve kalibrasyonunu sağlar.
 • Konica Minolta Group'un ölçüm çözümü, geliştirme ekiplerinin tedarikçilerden gelen ürünleri kolay ve doğru bir şekilde karakterize etmesine ve rakipleri kıyaslamasına yardımcı olarak, doğru fiyata doğru kalitede bir ekran sunmanızı sağlayabilir. Otomatik üretim entegrasyonu, üreticilerin üretime ayak uydurabilecek bir ölçüm sistemi uygulayarak üretim sürelerini optimize etmelerine yardımcı olacaktır.
 • Otomatik denetim sistemlerini ve üretim ekibinin doğru ve izlenebilir ölçüm verilerine dayalı olarak kriterleri belirlemesine yardımcı olan amaca yönelik tasarlanmış yazılımı kullanarak üretim süresini, maliyetleri ve reddetmeleri azaltın.

Faydalar

 • Algılanan kaliteyi artırın ve tüketici elektroniğinin en son teknolojisine ayak uydurmak için en son teknolojileri en son ölçüm teknolojisiyle geliştirip test ederek tüketicinin beklentilerini aşacak kullanıcı arayüzü kalitesini sunun.
 • Güvenilir ölçüm çözümlerini kullanarak teknolojiyi geliştirmek, prototiplemek ve test etmek için tedariki kolaylaştırın ve tedarikçilerle birlikte çalışın.

Aletler

Aletler

CS-3000 Spektroradyometre

LCD'ler, PDP'ler, organik EL'ler ve FED'ler gibi ekranlar gibi çeşitli optik cihazların parlaklık ve renklilik ölçümü için kullanılır. CS-2000 ve CS-2000A'nın halefi.

Radiant ProMetric® I-Serisi

Gömülü ekranların test edilmesi için en doğru çözümü sağlayan son teknoloji ürünü görüntüleme renkölçeri. Parlaklık, renk ölçümleri ve görüş açısı verilerini yakalamak için hem Ar-Ge hem de üretim ortamları için önerilen bir çözüm.

Radiant ProMetric® Y-Serisi

Ekran teknolojisinin parlaklık ölçümleri için ProMetric görüntüleme fotometresi; en iyi fiyat-performans oranını sağlamak için mevcut sensör yelpazesiyle parlaklığı, bütünlüğü, kontrastı, piksel kusurlarını vb. değerlendirir.

CA-410 Ekran Renk Analizörü

Endüstri standardı CA-310'un halefi olan CA-410 ekran renk analizörü, HUD ekranların, akıllı telefon, tablet, televizyon ve diğer HDR ekranların kromatiklik ve gama özelliklerini her zamankinden daha geniş bir parlaklık aralığında ölçer ve ayarlar.

Rhopoint IQ FLEX 20-S

Parlaklık ölçer, görüntü kalitesini ölçmek ve ışığın bir yüzeyden nasıl yansıdığının profilini çıkarmak için kullanılır. Ayrıca göreceli ekran ölçümleri için de kullanılabilir.

Uygulamalar

Uygulamalar

Uzmanlarımıza Sorun