Sıvı gıda ürünleri ve İçecekler için renk ölçümü

Opak veya translusan boyalar, içecekler ve meyve suları için

Sıvı Gıda Maddeleri ve İçecekler İçin Renk Ölçümü


İçecekler, gıda boyaları, çeşniler ve diğer sıvı gıdalar için tutarlı ve kullanıcı dostu renk ölçüm çözümleri.

Sıvı numuneler gıda ve içecek üretimi sırasında ek karmaşıklıklara sahiptir. Örneğin derinliği gözlemcinin gördüğü rengi etkiler ve mevcut olduğunda bulanıklık görsel görünümü zorlaştırır.

Konica Minolta, gıda boyaları, bira, şarap, meyve suları, süt ürünleri ve çok daha fazlası dahil yüzlerce uygulamada deneyimlidir. Deneyimli ekibimiz; kalite kontrol ölçümleri, raf ömrü testleri veya sıcaklık değişimi dahil olmak üzere bir renk ölçüm sistemi oluşturmanıza yardımcı olabilir.


Dijital renk veri sistemleri, gıda boyaları ve bileşenlerinin renk eşleştirmesi için kullanılabilir ve üreticinin müşteri veya pazar taleplerini karşılama veya tesisler ya da bölgeler arasında tutarlı ürünler üretme yeteneğini geliştirir.


Sistemlerimizin birçoğu süreç kontrolünde kullanılmakta, şirketlerin bitmiş ürünün görünümünü daha iyi tahmin etmelerine ve bitmiş ürünlerin daha fazla renk ve görünüm tutarlılığı elde etmelerine yardımcı olarak israfı en aza indirmelerine destek olur.

Konica Minolta masaüstü spektrofotometreler, gıda endüstrisinde sıvı gıda maddeleri ve içeceklerin spesifikasyonu, üretimi ve kalite kontrolü için yaygın olarak kullanılmaktadır. Üretimin tüm aşamalarında renk ve bulanıklık ölçümü yapmak ve her prosesin nihai renk üzerindeki etkilerini ölçmek için masaüstü spektrofotometre kullanılabilir. Masaüstü sistemlerimiz; Mettler Toledo çok parametreli sistem gibi diğer sistemlere, akış hücresi veya önceden tanımlanmış renk standartları ya da başarılı/başarısız test ve veri yakalama endekslerine sahip bağımsız bir ünite olarak entegre edilebilir. Sistemler, farklı karmaşıklık düzeylerine sahip sürecin ihtiyaçlarına göre yapılandırılabilir.

Avantajlar

  • Atıkları azaltın
  • Kalite algısını artırın
  • Kalite kontrolünü basitleştirin
  • Eyleme geçirilebilir proses kontrol verileri oluşturun
  • Ürün parametreleri için ölçülebilir verileri ölçün

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

CM-5 masaüstü spektrofotometre, yansıma ve iletim sırasında sıvı veya katı numunelerin ölçümü için idealdir. CM-5, petri kaplarındaki opak sıvı örneklerin ölçümü için hem transmitans odasına hem de üste bakan porta sahiptir.

CR-5 Masaüstü Kolorimetre

CR-5 masaüstü spektrofotometre, yansıma ve aktarımdaki numunelerin ölçümü için kullanılır. CR-5, küvetlerdeki şeffaf numuneler için bir transmitans odasına ve petri kaplarındaki opak sıvı numunelerin ölçümü için üste bakan bir porta sahiptir.

CR-400 Kolorimetre

8 mm veya 50 mm ölçüm açıklığına sahip tristimulus kolorimetre. İzlenebilir ve tekrarlanabilir L*a*b* yansıtma renk verileri sağlamak için bir dizi aksesuarla birleştirilebilir.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Çeşnilerin Ölçümü

Ketçap, barbekü sosu, mayonez gibi opak çeşniler bir petri kabı seti ve CR-400 veya daha yaygın olarak CM-5 veya CR-5 gibi taşınabilir bir cihaz kullanılarak ölçülebilir.

Bira/Elma Şarabı vb. Ölçümü

Kullanıcılar, proses ve kalite kontrolü için içeceklerin rengini ve bulanıklığını ölçebilir. CM-5 masaüstü spektrofotometre, gelişmiş raporlama ve istatistiksel analiz sağlamak için dahili ekran kullanılarak çalıştırılabilir veya bir bilgisayara bağlanabilir. CM-5, bir akış hücresi ile de çalışabilir ve Mettler Toledo ile ortaklığımız aracılığıyla çok parametreli analiz sistemlerine entegre edilebilir.

Meyve Suyu ve Posa Ölçümü

CM-5'in transmitans odası, numune özelliklerine bağlı olarak 2 mm, 10 mm veya 20 mm hücre derinliği arasında seçim yapılarak meyve suları ve posaların ölçümü için kullanılabilir. Örneklerin uzlaşmaya tabi olduğu durumlarda, ölçümden önce veya gerektiğinde karıştırılmalıdır.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!