Tozlar, Tahıllar, Granüller, Fasulyeler İçin Renk Ölçümü

Un, süt tozu, kahve çekirdeği, granül ve daha fazlası için

Tozlar, Fasulyeler ve Tahıllar İçin Renk Ölçümü


Tahıl, fasulye, toz ve benzeri ürünlerin basit, tekrarlanabilir ve izlenebilir ölçümü.

Boyutlarına ve şekillerine rağmen, tozların, granüllerin, tanelerin, fasulyelerin vb. rengi tutarlı ve doğru bir şekilde ölçülebilir. Tozların, granüllerin vb. renk ölçümü, kuruluşun ürünleri doğal hallerinde, kavurma veya karıştırma gibi işlemler sırasında karakterize etmek ve bitmiş ürünün rengini kontrol etmek için renk verilerini kullanarak üretim süreçlerini kontrol etmesini sağlar.

Konica Minolta Ölçüm Cihazları, kuruluşların geliştirme laboratuvarları, süreç kontrolü ve kalite kontrol için renk veri sistemleri kurmalarına olanak tanıyan; ileri teknoloji, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatı bir araya getiren bir dizi yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı cihaz sunar.


Renk, tutarlılığı artırmak, süreçleri optimize etmek ve atığı azaltmak ve spesifikasyon dışı üretim için veriye dayalı bir yol sağlayabilir.


Konica Minolta'nın deneyimli ekibi, müşterilerimizin ölçüm çözümlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olabilmemiz için yerel satış ve servis merkezlerinden oluşan küresel bir ağ sunar.

Portatif kolorimetrelerimiz, tutarlı bir numune sunumu elde etmek için toz presi veya hücre tutucu kullanabilir. Kahve sektöründeki müşteriler, cihaza varsayılan olarak yüklenen SCAA kahve endeksini içeren özel tasarlanmış hücre tutucuyu ve CR-410C kahve ölçeri kullanabilirler.
Masaüstü cihazlarımız, laboratuvar kullanıcıları için çok yönlü bir çözüm sunmakta, insan gözlemcisine karşılık gelen izlenebilir ve tekrarlanabilir renk verileri için büyük bir diyafram boyutunun ortalamasını alırken, aynı zamanda daha geniş bir numune formu yelpazesi için daha fazla seçenek sunmaktadır.
Müşteriler, özel endeksler, renk toleransları veya basitleştirilmiş başarılı/uyarısız sistemleri oluşturmak için ekibimizin uzmanlığından ve esnek yazılımımızdan yararlanabilirler.

Avantajlar

  • Atıkları ve maliyetleri azaltın
  • Tutarlılığı artırın
  • Süreçleri optimize edin
  • Gerçekçi çalışma toleransları belirleyin ve koruyun
  • Algılanan ürün kalitesini artırın

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

Geniş diyafram açıklığı ölçümü ve petri kabı aksesuarlarını kullanarak tüm numune tiplerini ölçebilen üstten bağlantı noktalı masaüstü spektrofotometre.

CR-400/CR-410 Kolorimetre

CR-400 veya CR-410 tozların, granüllerin ve çekirdeklerin ölçümü için uygun maliyetli bir yaklaşım sunar. CR-410'un daha büyük diyaframı, daha büyük bir alanın ortalamasını alması sayesinde, daha büyük granülleri ve fasulyeleri ölçmek için tercih edilir. Özel aksesuarlar tekrarlanabilir ölçümler ve tutarlı örnek sunumu sağlar.

CR-410C Kolorimetre Kahve Sürümü

CR-410C, CR-410'un özel bir sürümüdür ve cihaza kurulmuş SCAA (Speciality Coffee Association of America) endeksini ve ölçüm için kahve çekirdeklerini, öğütülmüş veya granülleri konumlandırmak için özel olarak üretilmiş bir aparat içerir. 

CR-5 Masaüstü Kolorimetre

CR-5 masaüstü spektrofotometre, yansıma ve aktarımdaki numunelerin ölçümü için kullanılır. CR-5, petri kaplarındaki granül, toz veya hububat örneklerinin ölçümü için üst kısma bakan bir porta sahiptir.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Kahve Çekirdeklerinin ve Granüllerin Ölçümü

Kahve ürünleri, SCAA endeksine göre her türlü kahve ürününün tekrarlanabilir ve doğru bir şekilde ölçülmesini sağlamak için özel bir düzenek ve kayar numune tutucu içeren özel CR-410C kullanılarak ölçülebilir. Bu, operatörlerin her türlü kahve ürününde hızlı ve basit bir şekilde kalite kontrolleri gerçekleştirmesine olanak tanır.

Toz Süt Ürünlerinin Ölçümü

CR-400/410 ve amaca yönelik toz pres aksesuarını kullanan operatör, toz halindeki bir üründen hızlı ve tekrarlanabilir bir şekilde numune alabilir. Uygulanabilir renk verileri elde etmek için tozu sert ve birleştirilmiş bir yüzeye bastırın ve optik camdan ölçün.

Mercimek ve Bakliyat Ölçümü

CR-5'in üst tarafa bakan ölçüm portunu ve petri kabı aksesuarını kullanan operatör, kalite kontrol veya proses kontrolü için renk ölçümleri yapmak amacıyla petri kabını mercimek, bakliyat, fasulye veya benzer ürünlerle doldurabilir. Numuneler uygun bir derinliğe kadar doldurulmalıdır ve bazı numunelerin ortalama ölçümler için yeniden yapılmasında fayda olabilir.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!