Kağıt Hamuru ve Kağıtların Renk ve Parlaklık Ölçümü

Güzel sanatlar kağıtlarından yumurta kutularına kadar kağıt, karton ve kağıt hamuru ürünleri için çözümler

 

Kağıt Hamuru ve Kağıt Sektörü İçin Renk ve Parlaklık Ölçümü

Konica Minolta, kağıt sektörüne aralarında ergonomik portatif spektrofotometreler, çok yönlü masaüstü spektrofotometreler ve çeşitli kontrollü aydınlatma renk izleme kabinleri de bulunan izlenebilir ve güvenilir bir ölçüm teknolojisi sunar.

Kuruluşların ve daha geniş değer zincirlerinin renkleri belirlemesi, bildirmesi, üretmesi ve kontrol etmesine yardımcı olarak avantajlar elde etmelerini sağlayan ölçeklenebilir çözümler mevcuttur.
 • Süreçleri optimize edin
 • Tutarlılığı artırın
 • Müşteri memnuniyetini artırın
 • Atıkları azaltın
 
Renk kontrolü kağıt hamuru ve kağıt endüstrisinde paketleme, el işi, baskı gibi alanlarda müşterilere en tutarlı deneyimi sunabilmek için önemli bir proses kontrolü ve kalite kontrolü aracıdır.

Spektrofotometre kullanılarak yapılan renk ölçümü, üreticilerin optik parlaklaştırıcıların kontrolü ile tutarlı bir ürün üretmelerine olanak tanır. Tüketiciler, bu parametreleri kontrol ederek müşterilerin gözünde kalite konusunda itibar sahibi olabilir ve teknik özelliklerin ve toleransların karşılanmasını sağlayabilir.

Konica Minolta, başarılı bir dijital renkli veri sistemi kurmanıza yardımcı olmak için yerel satış ve uzmanlıkla küresel bir erişim alanı sunar. Tedarik zinciri ortakları arasında, geliştirme aşamasında, üretim aşamasında veya kalite kontrolde, ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm sunabilir ve gereksinimler arttıkça bu sistemi ölçeklendirmek için sizinle iş birliği yapabilir. Renk eşleştirme yazılımımız, renk iş akışlarınızı optimize etmek için çözüm kurulumu, eğitimi ve özelleştirmesi konusunda deneyimli özel bir ekip tarafından desteklenir.

Konica Minolta Ölçüm Aletleri, cihazınızın yıl boyunca bakımı, doğruluğu ve izlenebilirliğine olanak sağlamak için yetkili servis tesislerinden oluşan kapsamlı bir ağ tarafından desteklenir.
 

Avantajlar

 • Tutarlı kalite üretin: Seriler arası tutarlılık, son kullanıcı memnuniyetini ve kalite algısını iyileştirerek iadeleri ve atıkları azaltır.
 • Renk bir satış aracıdır: Renk kontrolü ve renk eşleştirme, markalı ambalaj ürünleri için yeni olanaklar sunar.
 • Renk bir hizmettir: Müşterilere renk verileri ve tutarlılık sunabilme özelliği, sizi katma değerli hizmet sunan güvenilir bir iş ortağı olarak gösterir.

Örnek Uygulamalar

 • Duvar kağıtları, astar kağıtları gibi duvarları kaplayan kağıt ürünlerinin tutarlılığını iyileştirip boyutsal toleranslarını sıkılaştırarak atıkları azaltın ve ürünlere ilişkin kalite algısını artırın.
 • Müşteri memnuniyetini ve yeni pazarlara ulaşma becerisini artırmak için yüksek katma değerli ambalaj malzemelerinde daha sıkı boyutsal toleranslar yakalayın.
 • Kalite Kontrol onay hızını ve ürün sıralamayı iyileştirin.
 • Geri dönüştürülmüş kağıt ürünlerinin kalitesi ve renk verilerine dayalı proses iyileştirmeleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayın.

Kağıt Hamuru ve Kağıdın Renk Ölçümü için Çözümler

Kağıt Ürünlerinin Renk Ölçümü

Müşterilerin renk taleplerini karşılamak için optik parlatıcıların beyazlığını ve etkisini ölçerek kağıt ve kağıt ürünleri üretimini kontrol ve optimize edin.

İlgili Çözümler