Kağıt ve kağıt ürünlerinin renk ölçümü

tüm kağıt hamuru, kağıt ve kart ürünleri için parlaklık, opaklık, floresan, renk, beyazlık ve ton

Kağıt ve kağıt ürünlerinin renk ölçümü


Müşterilerin renk taleplerini karşılamak için optik parlatıcıların beyazlığını ve etkisini ölçme

Kağıt hamuru ve kağıt ürünleri çok çeşitli paketleme malzemelerini, ofis malzemelerini, ince kağıtları, kart stoklarını ve daha fazlasını kapsar, görünüm ve fiziksel özellikler için her biri farklı gereksinimlere sahiptir. Markalar, pazarın en üst ucunda raf çekiciliğini ve ürünlerinin algılanan değerini artırmak üzere renk ve parlaklık konusunda sıkı toleranslara sahip ambalajlar için özel renkler istiyor. Baskı sektörüne hizmet veren üreticiler beyazlık, sarılık ve optik parlatıcı üzerinde kontrol sahibi olmalıdır. Geçmişte renk açısından kritik olmayan ürünler bile müşteriler özelleştirme, marka oluşturma ve tutarlılık istediğinden pazar trendlerinin işletmelerine renk kattığını görüyor.

Konica Minolta, müşterilere ürün kalitesini artırmak ve geri dönüşüm kağıtlarından boya ve ham madde spesifikasyonlarına, proses kontrolüne, kalite kontrolüne ve müşterilerle renk iletişimine kadar her şeyi kapsayan renk üretim süreçlerine, doğru ve izlenebilir renk verilerini entegre etmek için çeşitli çözümler sunuyor.

 

Renk ölçümü, kuruluşların çıktı ve tutarlılığı iyileştiren, zamandan ve atıktan tasarruf sağlayan veri odaklı süreçler uygulamasını sağlar.


Renk verilerini paylaşmak, toleransları belirlemek, ürün nitelendirmek ve onaylamak için tedarikçilerle ve müşterilerle iş birliği içinde renk ölçümü uygulamak ve sürekli raporlama yapmak, kalite, tutarlılık ve iş birliğine dayalı tedarik zinciri ilişkileri oluşturarak yüksek maliyetli öznelliği, retleri ve anlaşmazlıkları azaltabilir.

Konica Minolta masaüstü spektrofotometreler ve taşınabilir spektrofotometreler, kağıt ve kağıt ürünlerinin rengini ölçmek için basit ve doğru çözümler sunarak kuruluşların üretimi kontrol etmesine, optimize etmesine ve ürün kalitesini iyileştirmesine olanak tanır.

CM-3630A, ISO, SCAN, DIN, TAPPI, CPPA ve AFNOR gibi çeşitli uluslararası ve ulusal standartlara tam uygun olarak parlaklık, opaklık, floresan, renk, beyazlık ve renk tonu ölçümü doğrultusunda kağıt hamuru ve kağıt endüstrisi için özel olarak tasarlanmıştır. Ekibimiz, ihtiyaçlarınız için en iyi çözümü belirlemenize yardımcı olabilir ve raporlama ve analizi hızlandırıp basitleştirecek WI, YI ve daha fazlası için hızlı ancak güçlü şablonlar gösterebilir.

Konica Minolta'nın uygulama ekibi, Avrupa'da ve dünya genelinde sektör lideri satış ve destek ağıyla kağıt endüstrisindeki müşterilere ölçüm çözümleri sunma konusunda büyük bir deneyime sahiptir.

Avantajlar

  • Maliyetten tasarruf etmek için kimyasalların ve süreçlerin kullanımını optimize edin
  • Algılanan ürün kalitesini yükseltin
  • Müşterilere daha geniş bir tutarlı renk yelpazesi sunun
  • İzlenebilir verilerle renk özelliklerini ve onay sürecini basitleştirin

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-3630A Masaüstü Spektrofotometre

Kağıt endüstrisi için özel olarak geliştirilmiş masaüstü. ISO uyumlu parlaklık, opaklık, floresan, renk, beyazlık ölçümü ve renk tonu.

CM-26dG Taşınabilir Spektrofotometre

Seçilebilir UV100/UV0 ve dahili ISO uyumlu 60 derece parlaklık sensörüne sahip taşınabilir spektrofotometre. Doğru tedarik zinciri renkli iletişimi için yakın tolerans cihazı.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Ambalaj Materyalleri İçin KK

CM-3630A, müşteri spesifikasyonları uyarınca üretimi ölçmek ve raporlamak için Kağıt Yöneticisi yazılımı çalıştıran tablet bilgisayarla birlikte kullanılır.
 

Benchtop Spectrophotometer CM-3630A is a state-of-the art ISO-Standard compliant measuring device for the pulp & paper industry

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!