Otomotiv Dış Aydınlatma Sistemlerinin Doğru Ölçümü ve Konfigürasyonu

Farlar veya sinyal lambaları, işlevsel veya özellikli lambalar için

Otomotiv Dış Aydınlatma Sistemlerinin Doğru Ölçümü ve konfigürasyonu


Farlar ve dış aydınlatma için fotometreler ve kolorimetreler

Son yıllarda otomotiv dış aydınlatması, markalara ürünlerin kalitesi, yanıt hızı ve estetik anlayışı için sunulan çok daha fazla seçenekle önemli ölçüde gelişmiştir. Hem işlevsel hem de efekt aydınlatmasını belirlemek, tasarlamak, üretmek ve onaylamak için geliştirme, üretim ve kalite kontrollerinde ölçüm için yeni nesil çözümler gerekir. Son olarak, ilk ve en başta dış aydınlatma, farlar, yan lambalar, sis lambaları, göstergeler, fren ve arka lambaların güvenlik gereksinimlerini karşılamalıdır.
 
ProMetric® sistemi, kullanıcıların LED performansını değerlendirmek ve arızaları belirlemek için farları ve arka lambaları ışık ve renk bütünlüğü açısından ve ışık yoğunluğu dağılımı açısından incelemiş olmalarını sağlar. Sistem aydınlatma dağılımını tek bir ölçümde yakalar, ardından far değerlendirmesi için özel olarak tasarlanmış PM-HL™ far değerlendirme modülünü kullanarak birden fazla kriteri analiz eder.   
 
Konica Minolta ve grup şirketi Radiant Vision Systems, standartları karşılamak ve yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmak için aydınlatmanın izlenebilir bir şekilde ölçülebilmesini sağlamak amacıyla geliştirme veya üretim ortamlarında aydınlatma ve aydınlatma tertibatlarının ölçülmesine yönelik bir dizi çözüm üretmektedir.


Çözümler, tüm dış aydınlatma düzeneklerinin parlaklık, üniformite ve renk kontrolünü sağlar.

 
Dijital ışık verileri için izlenebilir ve güvenilir çözümler geliştirme, üretim ve kalite kontrol testleri sürecini büyük ölçüde hızlandırabilir. Uzman ekiplerimiz, ekipman üreticisinden kalite kontrole kadar tüm tarafların daha kolay ve tutarlı bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan bir sistemin uygulanmasına yardımcı olabilir. Deneyimler, veriye dayalı bir yaklaşımın tedarik zincirlerinin kalite ve tutarlılığa dayalı ilişkiler kurmasına, öznelliği azaltmasına ve spesifikasyon ile onayı basitleştirmesine olanak tanıdığını göstermektedir.

Müşterilerine küresel bir satış, destek ve uzmanlık ağı sunan Konica Minolta, otomotiv sektöründeki müşterilerine test edilmiş çözümler sunabilmektedir. Yetkili servis tesislerinden oluşan ağımız, çalışmama süresini en aza indirmek ve sistemlerin çalışma ömürleri boyunca izlenebilir kalmasını sağlamak için cihazların sürekli bakımını ve kalibrasyonunu sağlar.

Avantajlar

  • Ar-Ge, kalite kontrol ve üretim operasyonlarını iyileştirmek için tamamen entegre çözümler olarak tasarlanan ProMetric® Y görüntüleme fotometreleri ve ProMetric® I görüntüleme renkölçerleri, özel yazılıma sahip yüksek çözünürlüklü CCD kameralarla geliştirmeyi hızlandırın ve maliyetleri kontrol altında tutun.
  • Tek bir ölçümde aydınlatma dağılımını yakalayan ProMetric® sistemi ile münferit LED performansını değerlendirin ve arızaları tespit edin, ardından PM-HL™ far değerlendirme modülünü kullanarak birden fazla kriteri analiz edin.

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

LS-150/LS-160 Işık Ölçer

Gelişmiş V(λ) korelasyonu ile çok çeşitli uygulamaların temel izlenebilir ölçümü için hafif, kompakt ve pille çalışan ışık ölçer. Yakın lenslerin kullanılması, çapı 0,4 mm'ye kadar küçük alanların ölçülmesini sağlar.

CS-150/CS-160 Işık Renk Ölçeri

Işık kaynakları ve ışınlanmış nesneler için taşınabilir tristimulus kolorimetre genellikle ekran ışıklarını ve sinyal ışıklarını ölçmek ve temassız yüzey renk ölçümleri yapmak için kullanılır. 

CS-3000 Spektroradyometre

LCD'ler, PDP'ler, organik EL'ler ve FED'ler gibi ekranlar gibi çeşitli optik cihazların parlaklık ve renklilik ölçümü için kullanılır. CS-2000 ve CS-2000A'nın halefidir.

Radiant ProMetric® I Serisi

Özel yazılım PM-HL™ far değerlendirme modülü kullanılarak otomotiv dış aydınlatmasının üretim, geliştirme veya KK ortamları için doğru ışık ve renk ölçümleri.

Radiant ProMetric® Y Serisi

Üretim veya kalite kontrol uygulamalarındaki aydınlatma düzeneklerinin ışık ölçümü için yüksek performanslı görüntüleme fotometresi. Optimum maliyet, doğruluk ve verim sağlamak için çeşitli çözünürlüklerde mevcuttur. 

T-10A Işık Ölçer

İzlenebilir ışık verileri için kompakt, çok işlevli Lux ölçüm cihazı. T-10A ışık ölçer, geniş bir ölçüm aralığında doğru ve izlenebilir lüks veya FCD değerleri sağlar. 30 reseptöre kadar bağlanabilir. 

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Farların, Fren lambalarının ve Arka farların Ölçümü

Radiant ProMetric® sistemi, kullanıcıların LED performansını değerlendirmek ve arızaları belirlemek için farları ve arka lambaları ışık ve renk bütünlüğü açısından ve ışık yoğunluğu dağılımı açısından incelemiş olmalarını sağlar. Sistem aydınlatma dağılımını tek bir ölçümde yakalar, ardından far değerlendirmesi için özel olarak tasarlanmış PM-HL™ far değerlendirme modülünü kullanarak birden fazla kriteri analiz eder.

Automobile headlight with LED and Xenon element.

Kısa Far Sistemi Görünürlüğünün Ölçümü

Konica Minolta ışık ölçer T-10A ile aracın kısa farlarının güvenlik analizi için aydınlatma, ışık dağıtımı, yayılan ışık miktarı ve dış lambaların özelliklerini değerlendirin. Test kurulumu, tek noktalı bir ölçüm veya birden fazla alıcı başlığı ile çok noktalı bir ölçüm kullanabilir.

Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!