Otomotiv Sektörü İçin Renk, Işık ve Ekran Ölçümü

Değer zinciri boyunca spesifikasyon ve kalite kontrol çözümleri

 

Otomotiv Sektörü İçin Renk, Işık ve Ekran Ölçümü Çözümleri

Konica Minolta, grup şirketlerimiz Radiant Vision Systems, Instrument Systems GmbH, EINES ve iş ortağımız Rhopoint Instruments ile birlikte otomotiv sektörüne, üretim hattında Ar-Ge ve Kalite Kontrolü için lider teknoloji ve anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Kuruluşların ve daha geniş değer zincirlerinin renk, yüzey görünümü ve modern araçlarda yaygın olarak kullanılan aydınlatma ve ekran ürünlerini belirlemesine, iletişim kurmasına, üretmesine ve kontrol etmesine yardımcı olmak için ölçeklenebilir çözümler mevcuttur. Uzmanlığımız ve ölçüm teknolojilerimiz, müşterilerimizin süreçleri optimize etmelerini, tutarlılığı artırmalarını, müşteri memnuniyetini artırmalarını, atıkları azaltmalarını ve çok daha fazlasını yapmalarını sağlar.

Deneyimli ekiplerimiz, üretim süreci boyunca otomotiv iç ve dış mekanları için ölçüm ve kontrol çözümlerinin uygulanmasına yardımcı olabilir.
  • Geliştirme
  • Üretim
  • Kalite Kontrol
Her adım, küresel bir Satış ve Destek ağı tarafından desteklenebilir.

Showroom ortamında, homojen bir görünüm elde etmek algılanan kalite ve nihai tüketici kararı üzerinde önemli etkiye sahiptir.

Plastik, boya, tekstil, deri gibi ölçülecek çok çeşitli malzemeler, cam ve metaller, geometri ve kullanılabilirlik açısından doğru çözümün seçilmesini gerektirir.

Konica Minolta, başarılı bir dijital renkli veri sistemi kurmanıza yardımcı olmak için yerel satış ve uzmanlıkla küresel bir erişim alanı sunar. Tedarik zinciri ortakları arasında, geliştirme aşamasında, üretim aşamasında veya KG'de, ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm sunabilir ve gereksinimler arttıkça bu sistemi ölçeklendirmek için sizinle iş birliği yapabilir. Renk eşleştirme yazılımımız, renk iş akışlarınızı optimize etmek için çözüm kurulumu, eğitimi ve özelleştirmesi konusunda deneyimli özel bir ekip tarafından desteklenir.

Tüm grup şirketlerinin sahip oldukları deneyim sayesinde otomotiv üreticileri ve tedarik zincirinin tamamı, otomotiv ekran teknolojisi ve aydınlatmasının tüm öğelerine yönelik izlenebilir ölçüm ve kontrol için eksiksiz çözümlerden yararlanabilir. Sistemlerimiz, tüketici elektroniği sektörünün en gelişmiş ekran teknolojisi ve yazılımının geliştirilmesi ve üretiminde kullanılan ve özellikle sektörün ihtiyaçlarına göre özelleştirilen ölçüm teknolojisinden yararlanır.

Konica Minolta Ölçüm Aletleri, cihazınızın yıl boyunca bakımı, doğruluğu ve izlenebilirliğine olanak sağlamak için yetkili servis tesislerinden oluşan kapsamlı bir ağ tarafından desteklenir.

Avantajlar

  • Üretim süresini, maliyetlerini ve atığı azaltın: Fiziksel standartların dolaşımını, depolanmasını ve bakımını azaltmak maliyetlerde önemli ölçüde tasarruf sağlar, pazara girme süresini kısaltır ve fiziksel standartların kötüye kullanılması, hasar görmesi ve aşınmasından kaynaklanan atıkları ortadan kaldırır.
  • Renk düzeltme adımlarını azaltın: Konica Minolta renk eşleştirme alanındaki yenilikleri sayesinde ilk seferde %97'lik bir eşleşme oranına ulaştı.
  • Tüm süreç boyunca araç üretiminde renk hassasiyeti: Benzersiz cihazlar arası anlaşma seviyeleri, cihazlarımızın tedarik zincirinde bileşen parça üreticilerinden bitmiş ürünlere kadar kalite kontrol için kullanılmasını sağlar. 
  • Algılanan değeri artırın: Süreçleri kontrol etmek için araç içinde bileşenleri belirleyin ve kontrol edin, iyileştirme ve tedarik ortaklarıyla tutarlılığı hedefleyin, tüketicilerin kalite ve değer algısını artırın.

Örnek Uygulamalar

  • Güvenilir bir kalite kontrol programı, onay sürecini basitleştirir ve araç dış ve iç mekanlarında renk sapmalarını önler. Araçlarımız, araç üreticilerinin birden fazla tedarikçi ve fabrikadan gelen parçalarla iletişim kurmasını, kontrol etmesini ve renk değerlendirmesi yapmasını sağlayarak gösterge panelinden kaputa ve tampona kadar tüm bileşenlerin renk eşleşmesini sağlar.
  • Ekran üretim hatlarında, ön cam test donanımlarında ve yerinde sistemlerde fotometrik ve kolorimetrik verilerin hızlı ve doğru ölçümü için son teknoloji çözümlerle HUD sistemlerinin, Bilgi-Eğlence ve sürücü geri bildiriminin geliştirilmesi ve iyileştirilmesine yönelik sistemler.
  • Preslenmiş parçadan şeffaf kaplamaya kadar boya hattı proses kontrolü. Son ürün için en iyi sonuçları sağlayarak belirlemek, kıyaslamak ve kontrol etmek ve hem yüksek kaliteli hem de bitişik panellerle uyumlu bir kaplama sağlamak için prosesin her aşamasında yüzey özelliklerini ölçün.

Otomotiv Parçalarının Renk, Işık ve Görüntü Ölçümü için Çözümler

Otomotiv İç Mekanları İçin Renk ve Görünüm Ölçümü

Plastik, kumaş, deri, halı, metal vb. iç mekan malzemelerinin görsel görünümünü kontrol ederek görsel olarak çekici bir iç mekan ortamı sağlayın.

Boya ve Gövde İçin Renk ve Görünüm Ölçümü

Sac malzemeden son şeffaf kaplamaya kadar yüzeyleri ve kaplamaları test edip ölçerek süreç kontrolünü ve algılanan kaliteyi iyileştirin.

Renk Yönetimi ve Haberleşme Çözümleri

Ürün renk tarifleri için izlenebilir dijital standartlar uygulayarak tedarik zincirindeki renklerin doğruluğunu ve tutarlılığını iyileştirin. 

Araç Dış Aydınlatma Ölçümü

Standartlara uygunluğu sağlayarak dış aydınlatmanın etkinliğini belirleyin ve kontrol edin.

Araç İçi Aydınlatma Ölçümü

İç aydınlatma tertibatlarının parlaklığını, homojenliğini ve rengini kontrol ederek iç mekan malzemeleriyle uyumlu yüksek kaliteli bir iç ortam sağlayın.

Otomotiv Ekran Teknolojileri Ölçümü

Ekranların, gösterge panellerinin, ekran göstergelerinin ve ışıklı anahtarların görünür, doğru bakış açısında, okunabilir, hassas ve homojen olmasını sağlayın.

İlgili Çözümler