Otomotiv İç Mekan Aydınlatması İçin Ölçüm Çözümleri

İç Aydınlatma Tertibatlarının Spesifikasyonu ve Testi İçin Doğru ve İzlenebilir Çözümler

Otomotiv İç Mekan Aydınlatmasını Ölçme


Otomobil iç mekanının fonksiyonel ve dekoratif aydınlatmasının kontrolü

Modern otomobilin iç kısmı, müşteri deneyiminde ve algılanan değerde temel bir bileşendir. Artık markayı, karakterini ve dolayısıyla sahibini her zamankinden daha fazla ifade ediyor. Modern aydınlatma teknolojileri, üreticiye hem işlevsel hem de etkili aydınlatma için birçok seçenek sunar. Her bir öge belirtilmeli ve kontrol edilmeli ve her ek seçenek veya kullanıcı özelleştirme düzeyi için istenmeyen etkileşimlere yönelik spesifikasyon, ölçüm ve kontrol zorlukları artmalıdır.
 
Konica Minolta Ölçüm Cihazları ve grup şirketi Radiant Vision Systems, aydınlatmanın iç mekan malzemeleriyle uyum içinde yüksek kaliteli bir iç mekan ortamı sunmaya katkıda bulunmasını sağlamak için geliştirme veya üretim ortamlarında aydınlatma ve aydınlatma tertibatlarını ölçmeye yönelik bir dizi çözüm üretmektedir. Çözümler, okuma lambaları, ayak bölmesi aydınlatması, vurgu aydınlatması ve daha fazlası dahil olmak üzere iç aydınlatma tertibatlarının parlaklığının, homojenliğinin ve renginin kontrol edilmesini sağlar.
 
Dijital ışık verileri için izlenebilir ve güvenilir çözümler geliştirme, üretim ve kalite kontrol testleri sürecini büyük ölçüde hızlandırabilir. Uzman ekiplerimiz, ekipman üreticisinden kalite kontrole kadar tüm tarafların daha kolay ve tutarlı bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan bir sistemin uygulanmasına yardımcı olabilir.


Deneyimler, veriye dayalı bir yaklaşımın tedarik zincirlerinin kalite ve tutarlılığa dayalı ilişkiler kurmasına, öznelliği azaltmasına ve spesifikasyon ile onayı basitleştirmesine olanak tanıdığını göstermektedir.


Müşterilere küresel bir satış, destek ve uzmanlık ağı sunan Konica Minolta, otomotiv sektöründeki müşterilere test edilmiş çözümler sunabilir. Yetkili servis tesislerinden oluşan ağımız, çalışmama süresini en aza indirmek ve sistemlerin çalışma ömürleri boyunca izlenebilir kalmasını sağlamak için cihazların sürekli bakımını ve kalibrasyonunu sağlar.

Konica Minolta Group'un ölçüm çözümü, okuma lambaları, ayak boşluğu aydınlatması, vurgulu aydınlatma ve daha fazlası dahil olmak üzere iç aydınlatma gruplarının parlaklığını, üniformitesini ve rengini kontrol ederek iç malzemelerle uyumlu, yüksek kaliteli bir iç ortam sunmanızı sağlayabilir.

Avantajlar

  • Doğru ve izlenebilir verilerle spesifikasyon ve kalite kontrolde öznelliği ortadan kaldırın.
  • Maksimum parlaklık, açı vb. için mağazayı ölçerek ve parlaklık veri noktalarını analiz ederek izlenebilir güvenlik verileri elde edin.
  • Tutarsız renkleri erkenden tespit etmek için plastikler, halılar vb. gibi iç bileşenlerin renk ölçümüne yönelik aydınlatıcıları nitelendirmek üzere belirlenen ışık kaynakları altında ölçüm yaparken iç mekanları uyumlu hale getirin.

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CS-3000 Spektroradyometre

LCD'ler, PDP'ler, organik EL'ler ve FED'ler gibi ekranlar gibi çeşitli optik cihazların parlaklık ve renklilik ölçümü için kullanılır. CS-2000 ve CS-2000A'nın halefidir.

CL-500A Aydınlık Spektrofotometresi

Örneğin ayak bölmesi ve bagajda spot ışık ve renk ölçümü için taşınabilir spektral aydınlık ölçer.

CS-150 Işık Renk Ölçeri

Işık kaynakları ve ışınlanmış nesneler, ekran ışıkları ve sinyal ışıkları için kolorimetre. Işık kaynaklarına ve ışınlanmış nesnelere yönelik taşınabilir tristimulus kolorimetre, genellikle ekran ışıklarını, sinyal ışıklarını ölçmek ve temassız cerrahi renk ölçümleri yapmak için kullanılır.

CS-200 Işık Renk Ölçeri

Renklilik ve renk sıcaklığı dahil olmak üzere ışık ölçümü için spektral tabanlı kolorimetre. CS-200 Chroma Meter, büyük plazma ekranlar, kompakt LCD'ler ve LED'ler, dış mekan ekranları, yüksek basınçlı lambalar ve gösterge panelleri gibi çok çeşitli ışık yayan ürünlerin ışığını ve rengini ölçer.

Radyan Görüntü Sistemleri Prometric® Y Serisi

Radiant Prometric®Y; ekranlar, klavyeler, aydınlatma ürünleri, cihaz bileşenleri ve yüzeylerde yüksek hacimli üretim testleri için tasarlanmış bir dizi performans görüntüleme fotometresidir. 
 

Radyan Görüntü Sistemleri Prometric® I Serisi

Arkadan aydınlatmalı kontrollerin, LED aydınlatmasının ve armatürlerdeki veya büyük LED dizilerindeki renklerin ölçümüne yönelik üretim ortamları için doğru ışık ve renk.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Bagaj Işıklandırmasının Ölçümü

Müşteri deneyimini iyileştirmek amacıyla bagaj derinliği ve genişliği boyunca eşit ve uygun aydınlatma seviyelerini doğrulamak için taşınabilir bir ışık ölçer kullanılabilir.

Interior of a car with blue effect lighting.

Trim Aydınlatma Ölçümü

İstenen renk ve parlaklığın sağlandığından emin olmak için ön panel ve kapı döşemesindeki efekt aydınlatmasının tutarlılığını ve rengini ölçmek üzere kalite kontrol doğrulaması için ışık ve renk kamerası kullanımı.

İç mekan aydınlatmasının Işık / Parlaklık / Renk ölçümü

Parlaklık ölçer (CS-150 / CS-200) ve Aydınlık ölçer (CL-500A) ile iç lambaların LED ışığının, aydınlatmasını, parlaklığını ve renk ayarını denetleyin ve yönetin. El tipi tasarımı sayesinde, otomobillerdeki direksiyon simidinin yakınında, kapıların yanında, koltukların altında vb. ulaşılması zor alanları ölçmek kolaydır.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!