Masterbatch ve Kompaund Üretim Makinelerinde Renk Ölçümü

Renk verilerini doğru bir şekilde ölçün, eşleştirin ve tedarik zinciri ortaklarıyla paylaşın

Masterbatch ve Kompaund Üretim Makinelerinde Renk Ölçümü


Hataları azaltarak, verimliliğinizi artırarak, maliyetleri kontrol ederek ve israfı azaltarak ürün kalitesini artırın.

Marka sahipleri, rengin ve tutarlılığının müşterilerin kararlarında oynadığı önemli rolün son derece farkındadır, bu nedenle çekici ve cazip renklerin belirlenmesi ürün geliştirme sürecinin önemli bir parçasıdır. Müşteri spesifikasyonlarına uygun doğru rengi hızlı, tutarlı ve uygun maliyetli bir şekilde sunmak, masterbatch ve renklendirici üreticilerinin işlerini büyütmelerine ve güçlü tedarik zinciri ilişkileri kurmalarına yardımcı olacaktır.
 

Konica Minolta, müşterilerinin masterbatch üretiminde renklendirme süreçlerini iyileştirmek için ürün hatalarını azaltacak, büyük üretim partilerinin verimliliğini artıracak, israfı en aza indirecek ve üretim maliyetlerini düşürecek benzersiz çözümler uygulamalarına yardımcı olur.


Deneyimli ekiplerimiz, partiden partiye nihai ürünün müşterinin gereksinimlerine uygun olmasını ve gelecekteki tüm partiler için de böyle olmaya devam etmesini sağlamak için dijital renk veri sistemleri kurmaktadır. Masterbatch üreticileri, son teknoloji bir dijital renk veri sistemi seçerek sadece üretim sistemlerinin optimize edilmesini değil, aynı zamanda spesifikasyon, fizibilite, renk kütüphaneleri ve ürün onayı konularında müşterilerle yakın bir şekilde çalışabilmelerini de sağlayabilirler. Tedarik zinciri, fiziksel standartlar, öznellik ve tutarsız renk iletişimiyle ilişkili riskleri ve maliyetleri büyük ölçüde azaltabilir.

Masterbatch uygulamaları için doğru cihaza karar vermenin başlıca nedeni, yarı saydam numunelerin "kenar kaybını" azaltma ihtiyacıdır. Bu durumda tek doğru seçim d:8 geometrisidir. Tüm Konica Minolta küre cihazları, ölçüm boyutundan biraz daha büyük bir alanı aydınlatarak bu fenomenin etkisini azaltır. Tamamen şeffaf numuneler için ölçüm, bir masaüstü spektrofotometre kullanılarak geçirgenlik modunda yapılmalıdır.

Yenilikçi yeni CM-36 serisi masaüstü spektrofotometre, masterbatch üreticileri için tercih edilen cihazdır. Baş aşağı dikey konfigürasyonda veya yatay/üst port tasarımında mevcut olan CM-36 serisi, yarı saydamdan opağa kadar değişen numuneler için çok yönlülük ve doğruluk sunar. Yüksek hassasiyetli masterbatch endüstrisi için önemli olan kısa ve orta vadeli ölçüm kesinliği, dalga boyu analizi ve ayarlama özelliği kullanılarak daha da geliştirilebilir.

Konica Minolta, bilgisayar renk eşleştirme ve dijital renk veri platformumuz Colibri®'yi uygulamak, eğitmek, optimize etmek ve özelleştirmekten sorumlu özel bir uzman ekibine sahiptir. Colibri®, renk tedarik zincirinin tüm işlevleri için özel modüller ile şirketlerin sistemlerini gerektiği gibi geliştirmelerine ve büyütmelerine olanak tanıyan modüler bir dijital renk veri platformudur. Sahipler kütüphaneler oluşturabilir ve bulut veya şirket içi altyapı aracılığıyla tedarik ortaklarıyla veri ve işlevleri güvenli bir şekilde paylaşabilir. Gelişmiş renk eşleştirme algoritmasından yararlanan renk üreticileri, eşleştirme ve düzeltme adımlarını büyük ölçüde basitleştirebilir, pazarın veya tedarik zincirinin gerektirdiği şekilde malzemelerimizi veya renklendiricilerimizi kolayca değiştirebilir.
 

Renk iletişimini geliştirerek, mal sahipleri zamandan önemli ölçüde tasarruf edebilir, atıkları ve ürün retlerini azaltabilir.

Avantajlar

  • Rakipsiz renk yönetimi ile yeniliği destekleyin
  • İlgili standartlara uyan sıkı toleranslar elde edin
  • Zamanında ve istek üzerine renk sunun
  • Müşterinin ihtiyaçlarını ve spesifikasyonlarını karşılayın
  • Süreçleri hızlandırın ve düzeltme sayısını azaltın
  • Marka kimliğinizi güçlendirin

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36dGV Masaüstü Spektrofotometre

Renk ve parlaklığın eş zamanlı ölçümü ile dikey hizalanmış masaüstü. Cihazlar arası yüksek uyum ve yenilikçi kendi kendini test etme ve ayarlama özelliği ile gelişmiş kalite kontrol ve renk eşleştirme uygulamaları için çok yönlü ve doğru. 

CM-26dG Taşınabilir Spektrofotometre

Endüstrinin en yüksek doğruluk seviyesine ve eş zamanlı renk ve parlaklık ölçümü özelliğine sahip taşınabilir cihaz. Özünde kullanılabilirlik ile yakın toleranslı bir araç olarak tasarlanmıştır.

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

Entegre büyük renkli ekran ve operatör sihirbazına sahip bağımsız masaüstü, katı, granüler, toz haline getirilmiş veya sıvı numunelerin laboratuvar renk ölçümleri için mükemmel bir çözümdür. Üstten bakan ölçüm portu ve geniş geçirgenlik odası, verimli ve tekrarlanabilir süreçleri kolaylaştırır.  

Colibri® Platformu

Colibri® yazılım platformu, renk tedarik zinciri boyunca rengi belirlemenize, yönetmenize, formüle etmenize, üretmenize ve iletmenize yardımcı olur. Colibri® ile kullanıcılar merkezi bir veri tabanından paylaşılan verilere hızlı, güvenli ve yönetilebilir bir şekilde erişebilir, pazara sunma süresini kısaltabilir ve ürün kalitesini artırabilir. 

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

CM-36dGV ile Masterbatch Ölçümü

CM-36dGV, kütüphanelerin oluşturulmasından Colibri®'de renk eşleştirme için müşteri tarafından sağlanan fiziksel standartlarda ölçüme, üretimin ölçülmesine ve her türlü düzeltmeden nihai kalite kontrolüne kadar renk tedarik zinciri için tüm renk ölçüm görevlerini yerine getirebilir. CM-36 serisi, Dalga Boyu Analizi ve Ayarlama özelliğine sahip ilk seridir ve sahiplerine yıllık izlenebilir kalibrasyon sırasında iç huzuru sağlar.

CM-26dG ile Masterbatch Ölçümü

Hafif ergonomik tasarımı, isteğe bağlı Bluetooth™ özelliği ve yüksek çözünürlüklü TFT renkli ekranıyla CM-26d serisi saha uygulamaları için idealdir. CM-26dG spektrofotometre, kolay ve hızlı veri işleme için yeni bir standart belirler ve Ø 8 mm (MAV) ve Ø 3 mm (SAV) olmak üzere kolayca değiştirilebilen iki ölçüm açıklığı ile büyük bir kullanım esnekliği sunar.

Masterbatch pelet renginin ölçümü

Peletlerin sarılığını ölçmek için peletler bir petri kabına konularak masaüstü spektrofotometre CM-5 ve taşınabilir spektrofotometre CM-36dG kullanılmıştır. Ölçüm cihazları, ana serilerin renk yönetimi için kullanılır.
Ayrıca, CM-36dG ile renk değerini ve parlaklık değerini tek bir birim ile aynı anda ölçmek mümkündür.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!