Plastik Endüstrisi İçin Renk Ölçümü ve Eşleştirme

Tüm plastik numuneler için doğru ve izlenebilir dijital renk verileri

 

Plastik Endüstrisi İçin Renk Ölçümü Çözümleri

Konica Minolta iş ortağımız Rhopoint Instruments ile birlikte plastik endüstrisi için aralarında basit tristimulus kolorimetreler, ergonomik taşınabilir spektrofotometreler, çok yönlü masaüstü spektrofotometreler, yakın toleranslı parlaklık ölçüm cihazları ve çeşitli kontrollü aydınlatma rengi görüntüleme kabinleri de bulunan izlenebilir ve güvenilir ölçüm teknolojileri sunar.

Kuruluşların ve daha geniş değer zincirlerinin renkleri ve parlaklığı belirlemesi, bildirmesi, üretmesi ve kontrol etmesine yardımcı olarak avantajlar elde etmelerini sağlayan ölçeklenebilir çözümler mevcuttur. 
 • Süreçleri optimize edin
 • Tutarlılığı artırın
 • Müşteri memnuniyetini artırın
 • Atıkları azaltın

Plastik sektöründe renk önemli bir rol oynar ve tutarlılığı ve doğruluğu kalite ve marka kimliğinin temel göstergeleridir.
 
Hem ilk seferde hem de her seferinde doğru rengi elde etmek, maliyetleri ve atıkları azaltırken müşteri memnuniyetini artırır.

Sistemlerimiz; fikirden tasarım, geliştirme, üretim ve son kalite kontrolüne kadar renk iletişimi kurmak istediğiniz her yerde reçineden pelete ve son ürünlere tüm uygulamalar için doğru ve izlenebilir veriler üretir. Konica Minolta, renkleri eşleştirmek ve renk kalitesi standartlarını daha verimli bir şekilde karşılamak için çok çeşitli çözümler sunar.
 • Yüksek performanslı yazılım
 • Kontrollü aydınlatma çözümleri
 • Plastik sektörü için ölçüm aletleri
Bu çözümler, kullanıcıların hem dahili olarak hem de tedarik zinciri boyunca daha sadeleştirilmiş bir süreç ile saydam, yarı saydam ve opak örneklerden oluşan plastiklerin rengini ve görünümünü doğru bir şekilde değerlendirmelerine ve eşleştirmelerine olanak tanır.

Konica Minolta, başarılı bir dijital renkli veri sistemi kurmanıza yardımcı olmak için yerel satış ve uzmanlıkla küresel bir erişim alanı sunar. Tedarik zinciri ortakları arasında, geliştirme aşamasında, üretim aşamasında veya kalite kontrolde, ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm sunabilir ve gereksinimler arttıkça bu sistemi ölçeklendirmek için sizinle iş birliği yapabilir. Renk eşleştirme yazılımımız, renk iş akışlarınızı optimize etmek için çözüm kurulumu, eğitimi ve özelleştirmesi konusunda deneyimli özel bir ekip tarafından desteklenir.

Konica Minolta Ölçüm Aletleri, cihazınızın yıl boyunca bakımı, doğruluğu ve izlenebilirliğine olanak sağlamak için yetkili servis tesislerinden oluşan kapsamlı bir ağ tarafından desteklenir.

Avantajlar

 • Rakipsiz renk yönetimi ile yeniliği destekleyin.
 • Müşterinin ihtiyaçlarını karşılayın ve pazara sunma süresini kısaltın.
 • Hataları ve atıkları en aza indirin: Tutarsızlıkları gerçek zamanlı olarak belirleyin ve hemen düzeltici eylem gerçekleştirin.
 • Operasyon maliyetlerini azaltın.
 • Küresel tedarik zinciri genelinde tam görünürlük elde edin.
 • Renk paletlerinin yönetimini optimize edin: Renk standartlarını ve teknik özelliklerini tek bir merkezi veri tabanında saklayın.
 • Marka kimliğinizi güçlendirin.

Örnek Uygulamalar

 • Renk Kalite Kontrolü: Nihai ürünün istenen görünümde olmasını sağlayın.
 • Parlaklık ve Yüzey Ölçümü: Üretiminizin görsel görünümü üzerindeki parlaklık ve yüzey dokusu etkisini engelleyin.
 • Saydam Ögeler: Pigment yükleme ve renk eşleşmelerini etkili bir şekilde hesaplamak için doğru saydamlık ve opaklık ölçüm verileri elde edin. 

Plastiklerin Renk Ölçümü için Çözümler

Masterbatch ve Kompaund Malzemeleri Üretiminde Renk Ölçümü

Ürün hatalarını azaltmak, büyük üretim partilerinin verimliliğini artırmak ve üretim maliyetlerini düşürmek için masterbatch üretiminde renklendirme süreçlerini iyileştirin. 

 

Geri Dönüştürülmüş Plastikler İçin Renk Ölçümü

Gelişmiş renk formülasyonu teknolojimizle plastik malzemelerin geri dönüştürülebilirliğini artırın.

Plastik İşleme Makineleri İçin Renk Ölçümü

Müşterinin satın alma kararını etkilemek ve marka kimliğinizi sağlamlaşmak için plastik ürünlerin görünüşünün renk zorluklarının üstesinden gelin. 

Kauçuk Bileşenlerde Renk Ölçümü

İş akışı süreçlerini hızlandırmak ve düzeltme sayısını azaltmak için bir kauçuk renginin tutarlılığını partiden partiye kontrol edin. 

İlgili Çözümler