Deri Ürünlerde Renk Ölçümü

Tüm deri ürünlerin boyanması ve işlenmesine yönelik ölçüm çözümleri

Deri Ürünlerde Renk Ölçümü


Doğru ve tutarlı deri ürünleri üretimek için renk ölçümü ve kontrolü.

Deri, mobilyalardan giysi ve aksesuarlara kadar her türlü uygulamada kullanılan lüks bir ürün olarak bilinir. Alternatif tekstillere göre daha yüksek fiyat noktası nedeniyle, tüketiciler daha yüksek kalite algısı beklentilerine uymayan her şeye daha eleştirel gözle bakarlar. Deri üreticileri, her deri parçasının farklılığı üzerinde çalışarak ürünlerin son rengini ve yüzey görünümünü kontrol edebilmelidir.

 

Çeşitli renkler sunma veya bir ürünü müşteri özelliklerine veya tüketici trendlerine göre özelleştirme becerisi, ürünlerinizi farklılaştırmanın ve katma değer hizmeti sunmanın güçlü bir yoludur.


Konica Minolta Ölçüm Aletleri, ham maddeler, boyalar, sızdırmazlık malzemeleri ve nihai ürün kalite kontrolünden deri endüstrisine endüstriyel renk ölçümü ve kontrolü çözümleri sunar. Renk ölçümü, kuruluşların çıktı kalitesini, tutarlılığını iyileştiren ve zamandan ve israftan tasarruf sağlayan veri güdümlü proses kontrolü ve kalite kontrol süreçleri uygulamasını sağlar. İster dahili kontroller, ister tedarik zincirinizle renk iletişimi, renk eşleştirme veya bir renk veri tabanından yeniden üretim için olsun, yazılım çözümlerimiz renkleri doğru bir şekilde belirlemenize, üretmenize ve iletmenize yardımcı olabilecek deneyimli bir ekip tarafından desteklenmektedir.

Müşterileri ziyaret ederken, tedarikçilerle şartnameler üzerinde anlaşmaya varırken, geliştirme laboratuvarlarında, sektördeki rakiplerle kıyaslama yaparken veya dahili kalite kontrol programları için raporlama yaparken uygulanan renk ölçümü, kalite, tutarlılık ve şartname ve onaylardaki öznelliği azaltmaya dayalı tedarik zinciri ilişkileri kurabilir.

Masaüstü spektrofotometre, kullanıcının boyama, seyreltme, test ve boyalı deri renklerini ölçmesine, proseslerin son renk üzerindeki etkisini anlamasına ve renkli kalite kontrol gerçekleştirmesine olanak tanır. CM-36dG, operatörün desenli numuneleri veya farklı işlem görmüş test şeritlerini doğru bir şekilde ölçmesini sağlayan dahili bir numune görüntüleyici kamera da dahil olmak üzere deri üreticilerine fayda sağlayan çeşitli yenilikçi özelliklere sahiptir.

Avantajlar

  • Renk verilerini, renk iletişimini ve kabul edilen toleransları entegre ederek atıkları ve ıskartayı azaltın.
  • Boya işlemlerini optimize edin.
  • Ürün serilerini genişletin.
  • Tedarik ortaklarıyla öznelliği azaltın.

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36dG Masaüstü Spektrofotometre

Boyaların ve transmitans dilüsyonlarının ölçümünden boyalı numunelerin ve nihai ürünlerin ölçümüne kadar, deri renginin kontrolü için birçok fonksiyonu yerine getirebilen çok yönlü masaüstü cihaz. 

CM-26d Taşınabilir Spektrofotometre

Deri örneklerinin ve nihai ürünlerin renk ölçümü için taşınabilir bir çözüm. Sistem, ölçüm işlemlerini basitleştirmek ve operatör hatalarını azaltmak için kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne ve geniş renkli ekrana sahiptir.

CM-700d Taşınabilir Spektrofotometre

Analiz ve raporlama için ekran üzeri veya doğrudan yazılım içinde renk verileri sağlamak üzere küçük veya eğri numunelere kolayca bağlanabilen dikey olarak yönlendirilmiş taşınabilir spektrofotometre.

CM-3700A Masaüstü Spektrofotometre

Mümkün olan en iyi tekrarlanabilirlik, cihazlar arası ve modeller arası uyum için ödün vermeyen, öncü masaüstü spektrofotometre. Katı ve sıvı numunelerin her türlü ölçümü için uygundur.

SpectraMagic NX2

SpectraMagic NX2, Konica Minolta cihazlarıyla arayüz oluşturmak için kullanılabilen bir renk ölçüm yazılımı paketidir. Rengin ve renk farkının kapsamlı raporlanmasını ve analizini sağlar. Kullanıcı, şablonların ve raporların özelleştirilmesinde tam kontrole sahiptir.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Deri Aksesuarların Ölçümü

Yeni bir deri el çantası serisinin geliştirilmesi sırasında CM-36dG kullanan üretici, el çantaları için astar tekstili sağlayan tedarikçiye renk ve tolerans belirleyebilir. Geliştirme ve prototiplemeden elde edilen renk verileri, iki şirketin üzerinde anlaşılan tolerans dahilinde ve metamerizm gibi kalite kusurlarını kontrol ederek bir astar üretmek için iş birliği içinde çalışmasına olanak tanır.

Coloured leather swatches in a fan.

Uzmanlarımıza sorun!