Giysilerin ve Mefruşatların Renk Ölçümü

Tekstil Ürünlerinin Spesifikasyonu, Üretimi ve Kalite Kontrolü İçin Ölçüm Çözümleri

Giysilerin ve Mefruşatların Renk Ölçümü


Tekstil tedarik zinciri için kullanımı kolay dijital renkli veri çözümleri

Giysiler ve mefruşat için kullanılan tekstil ürünleri genellikle renk açısından kritik olarak kabul edilir, görsel görünümlerine göre satın alınır. Giysi ve mefruşat üreticileri, perakende satıştaki tüm ürünlerin tutarlı ve tüketicinin taleplerine uygun olmasını, markaya kötü yansıyacak metamerizm veya tutarsız renklerin olmamasını ister.

 

Belirtilen malzemede belirtilen rengi doğru bir şekilde üretebilme ve bunu tutarlı bir şekilde yapabilme yeteneğine sahip bir tekstil işletmesi, tedarikçi olarak kalitesini ve değerini açıkça ortaya koyabilir.


Konica Minolta Ölçüm Aletleri, tekstil endüstrisi için renk verilerini tedarikçilere yönelik spesifikasyon, müşterilerle onay, geliştirme veya ürün kalite kontrolü bakımından doğru şekilde ölçmeye yönelik kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunar. Kuruluşlar, dijital renkli verileri uygulayarak, maliyetleri ve atıkları azaltırken kaliteyi ve tutarlılığı iyileştirecek veri odaklı proses ve kalite kontrol süreçleri uygulayabilir.
Dijital renk verileri, tedarik sürecini hızlandırmak için kullanılabilir ve bir tekstil üreticisinin üretim, dağıtım ve fiziksel standartların korunması ile ilgili riskleri ve maliyetleri azaltarak pazara tepki verme yeteneğini büyük ölçüde geliştirir. Tedarik ortaklarıyla iş birliği yaparak, doğru ve izlenebilir cihazlar ve test edilmiş süreçler ve sistemler kullanarak ilişkiler kalite, tutarlılık ve iletişime dayalı olarak güçlendirilebilir.

Tekstil ürünlerinin rengi, masaüstü spektrofotometre kullanılarak ölçülebilir; bu, kullanıcının işlemlerin son renk üzerindeki etkisini anlamasını ve renkli kalite kontrolü gerçekleştirmesini sağlar. CM-36dG gibi bir masaüstü cihaz, OBA'ları karakterize etmek için UV kontrolü ile 4-25,4 mm arasında 4 farklı numune boyutunda yansıma rengini ölçebilir. Operatörün desenli numuneleri doğru bir şekilde ölçmesini sağlayan dahili bir numune görüntüleyici kamera da dahil olmak üzere tekstil üreticilerine fayda sağlayan çeşitli yenilikçi özelliklere sahiptir.
 
CM-26dG, tekstil endüstrisi için taşınabilir bir alternatiftir. UV kontrolü, şimdiye kadarki en iyi kullanıcı arayüzümüz ve tedarik zincirlerinin dijital renk verilerinin faydasını en üst düzeye çıkarmasına olanak tanımak için standart olarak yakın toleranslı bir cihaz olarak oluşturulmuştur.

Avantajlar

  • Renk verilerini, renk iletişimini ve kabul edilen toleransları entegre ederek atıkları ve ıskartayı azaltın.
  • Partiden partiye metamerizm veya tutarsız renkler olmadan tutarlılığı artırın.
  • Müşterinin beklentilerine uygun yüksek kalite sunun.
  • Süreçleri optimize edin ve kalite kontrol gerçekleştirin. 
  • Ürün serilerini genişletin.
  • Tedarik ortaklarıyla öznelliği azaltın.

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36dG Masaüstü Spektrofotometre

Tekstil numunelerinin hassas ölçümü için UV kontrollü yenilikçi masaüstü spektrofotometre ve numune görüntüleyici kamera. İnsan algısı ve otomatik test fonksiyonu ile en iyi korelasyonu sağlayan 4 ölçüm açıklığı seçeneği.

CM-26dG Taşınabilir Spektrofotometre

Entegre numune görüntüleyici, UV kontrolü ve şimdiye kadarki en iyi kullanıcı arayüzümüzle tekstil endüstrisi için taşınabilir spektrofotometre. Tedarik zincirlerinin çalışma toleranslarını iyileştirmesine yardımcı olmak için sınıfının en iyisi IIA'ya sahip bir yakın toleranslı alet.

CM-3700A Masaüstü Spektrofotometre

Katı veya sıvı numuneleri opak veya şeffaf olarak ölçerken benzersiz Cihazlar Arası Uyum ve Modeller Arası Uyum özelliklerine sahip, öncü masaüstü spektrofotometre.

SpectraMagic NX2

SpectraMagic NX2, Konica Minolta cihazlarıyla arayüz oluşturmak için kullanılabilen bir renk ölçüm yazılımı paketidir. Rengin ve renk farkının kapsamlı raporlanmasını ve analizini sağlar. Kullanıcı, şablonların ve raporların özelleştirilmesinde tam kontrole sahiptir.

Uzmanlarımıza sorun!