Boya ve Kaplama Endüstrisi İçin Renk ve Yüzey Ölçümü

Boyalar, kaplamalar, vernikler ve diğer Özel kaplamalar için doğru ve izlenebilir Renk Verileri

 

Boya ve Kaplama Endüstrisi İçin Renk Ölçümü Çözümleri

Konica Minolta, iş ortağımız Rhopoint Instruments ile birlikte boya ve kaplama endüstrisi için aralarında ergonomik portatif spektrofotometreler, çok yönlü masaüstü spektrofotometreler, yakın toleranslı parlaklık ölçüm cihazları ve bir dizi kontrollü renkli görüntüleme çözümü de bulunan izlenebilir ve güvenilir ölçüm teknolojileri sunar.

Kuruluşların ve daha geniş değer zincirlerinin renk ve parlaklığı belirlemesi, bildirmesi, üretmesi ve kontrol etmesine destek olarak üretkenliği artırmalarına yardım eden ölçeklenebilir çözümler mevcuttur.
 • Süreçleri optimize edin
 • Tutarlılığı artırın
 • Müşteri memnuniyetini artırın
 • Atıkları azaltın

Renk, müşterinin ilgisini bir ürüne ve arkasındaki markaya çekmenin en kolay ve en etkili yöntemlerinden biridir.

Boya ve Kaplama sektöründe renk önemli bir rol oynar ve tutarlılığı ve doğruluğu kalite ve marka kimliğinin temel göstergeleridir. İlk seferde ve her seferinde doğru rengi almak verimliliği artırır.
 • Atıkları ve çevresel etkileri azaltın
 • Zaman ve para tasarrufu sağlayın
 • Müşterilere birinci sınıf kalitede bir ürün sunun
Fikirden tasarım, geliştirme, üretim ve son kalite kontrolüne kadar her alanda renk iletişimi kurmak istediğiniz her yerde uzmanlığımız, ham maddelerden bitmiş ürünlere kadar uygulamalar için izlenebilir ve ölçeklenebilir renk verisi çözümleri kurmanıza yardımcı olabilir. Renkleri eşleştirmek ve renk kalitesi standartlarını daha verimli bir şekilde karşılamak için Konica Minolta, laboratuvarda veya doğrudan üretimde kullanıma yönelik son derece hassas ölçüm cihazları ve yazılımları sunar.

Spektrofotometrelerimiz, parlaklık ölçüm cihazlarımız, kontrollü aydınlatma çözümlerimiz ve yüksek performanslı yazılımımız, kullanıcıların materyal ve efekt boyalarının rengini ve görünümünü hem dahili olarak hem de tedarik zincirinde daha kolay bir şekilde değerlendirmelerine ve eşleştirmelerine olanak tanır. Sonuç olarak tutarlılık korunabilir ve renk kalitesi standartları daha az atık, zaman ve çabayla karşılanabilir.

Konica Minolta, başarılı bir dijital renkli veri sistemi kurmanıza yardımcı olmak için yerel satış ve uzmanlıkla küresel bir erişim alanı sunar. Tedarik zinciri ortakları arasında, geliştirme aşamasında, üretim aşamasında veya kalite kontrolde, ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm sunabilir ve gereksinimler arttıkça bu sistemi ölçeklendirmek için sizinle iş birliği yapabilir. Renk eşleştirme yazılımımız, renk iş akışlarınızı optimize etmek için çözüm kurulumu, eğitimi ve özelleştirmesi konusunda deneyimli özel bir ekip tarafından desteklenir.

Konica Minolta Ölçüm Aletleri, cihazınızın yıl boyunca bakımı, doğruluğu ve izlenebilirliğine olanak sağlamak için yetkili servis tesislerinden oluşan kapsamlı bir ağ tarafından desteklenir.

Avantajlar

 • Müşterinin ihtiyaçlarını karşılayın ve piyasaya sürme süresini kısaltın: İlk seferde ve her seferinde doğru rengi elde edin.
 • Hataları ve atıkları en aza indirin: Tutarsızlıkları gerçek zamanlı olarak belirleyin ve hemen düzeltici eylem gerçekleştirin.
 • Operasyon maliyetlerini azaltın.
 • Farklı renkler ve tutarlı kalite ile marka kimliğinizi güçlendirin.
 • Rakipsiz renk yönetimi ile yeniliği destekleyin.

Örnek Uygulamalar

 • Renk Kalitesi Kontrolü: En iyi ham madde veya son ürün kalitesini elde edin.
 • Benzersiz Bir Renk Eşleştirme Çözümü: Tahmin yürütmeyi bırakın ve uzman ekibimizin desteğiyle profesyonel renk yönetimi çözümü uygulayın.
 • Parlaklık ve Görünüm: Zor parlaklık uygulamalarında görünüm kalitesini artırır.
 • Metalik ve Efekt Boyalar: Metalik ve efekt parçaların kalitesini yüksek doğrulukla kontrol etmek için çok açılı spektrofotometremizi kullanın.

Boya ve Kaplamaların Renk ve Görünüm Ölçümleri için Çözümler

Dekoratif Boya ve Kaplama Ürünleri İçin Renk ve Parlaklık Ölçümü

Hem yerel olarak hem de tedarik zinciriniz genelinde rengi kontrol etmenize ve iletmenize yardımcı olan renk kalitesi kontrolümüzü ve renk eşleştirme çözümlerimizi keşfedin.

Endüstriyel Boya ve Kaplama İçin Renk Ölçümü

Gelişmiş renk ölçüm sistemlerimizi kullanın ve hiçbir ödün vermeden pazar taleplerine yanıt verin.
 

Renklendirici ve Pigment Üreticileri İçin Renk Ölçümü

Renklendiricilerinizi ve pigmentleri doğru ve tekrarlanabilir şekilde ölçmek ve eşleştirmek için gelişmiş renk yönetimi çözümlerimizi gösterin.

İlgili Çözümler