Kimya Sektörü İçin Renk Ölçümü

Kimyasal sıvılar, tozlar, macunlar, peletler ve granüller için renk ölçümü

 

Kimya Sektörü İçin Renk Ölçümü Çözümleri

Konica Minolta Ölçüm Aletleri, granüller, tozlar veya sıvılar açısından kimyasal şirketlerine proses kontrolü ve kalite kontrol uygulamalarında yardımcı olan kullanımı kolay, doğru ve izlenebilir renk ölçüm çözümleri sunar.

Hem laboratuvar hem de üretim ortamları için müşterilerin ve daha geniş değer zincirinin eyleme geçirilebilir renk ve renk farkı verilerini kaydetmesini sağlayacak ölçeklenebilir sistemler mevcuttur. 
  • Süreçleri optimize edin
  • Üretimi analiz edin ve takip edin
  • Ürünleri ölçün veya tedarikçilerle ölçümler alın
Son ürünün rengi değişirse üretim hatalarını en aza indirmek ve yüksek maliyetli spesifikasyon dışı ürünleri durdurmak ve üreticinin tepki vermesine olanak tanımak gerekir. Bu amaçla, renk değişiklikleri erken bir aşamada tespit edilmelidir.

Ölçüm cihazlarımız üretim sırasında güvenilir kontrolleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Konica Minolta, başarılı bir dijital renkli veri sistemi kurmanıza yardımcı olmak için yerel satış ve uzmanlıkla küresel bir erişim alanı sunar. Tedarik zinciri ortakları arasında, geliştirme aşamasında, üretim aşamasında veya kalite kontrolde, ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm sunabilir ve gereksinimler arttıkça bu sistemi ölçeklendirmek için sizinle iş birliği yapabilir. Renk eşleştirme yazılımımız, renk iş akışlarınızı optimize etmek için çözüm kurulumu, eğitimi ve özelleştirmesi konusunda deneyimli özel bir ekip tarafından desteklenir.

Konica Minolta Ölçüm Aletleri, cihazınızın yıl boyunca bakımı, doğruluğu ve izlenebilirliğine olanak sağlamak için yetkili servis tesislerinden oluşan kapsamlı bir ağ tarafından desteklenir.

Avantajlar

  • Süreç İyileştirmeleri: Hızlı ve yüksek hassasiyetli ölçümlerimiz maliyetleri en aza indirir ve işletim hatalarından kaçınmanızı sağlar.
  • Evrensel çözümler: Cihazlarımız katı, granül, pasti veya sıvı formdaki neredeyse her tür numuneyi işleyebilir. Büyük açıklık boyutu, farklı Petri kapları ve hücre yolları, geniş bir geçirgenlik odası kadar benzersiz bir esneklik sunar. Örneğin spektrofotometremiz CM-5, çoklu veri görünümleri ve en güncel renk ölçekleri ve endeksler dahil olmak üzere renk numunelerini yansıma veya transmitans açısından ölçebilir.

Örnek Uygulamalar

  • Tozlar, peletler, granüller, macunlar ve sıvılar gibi kimyasal ürünler farklı ölçüm metodolojileri gerektirir. Çok çeşitli Konica Minolta enstrümanları, renkleri ve APHA, İlişkili Bulanıklık, Gardner Ölçeği, sarılık ve beyazlık gibi yansıtma veya iletim ile ilgili sektöre özel diğer ölçümleri yapabilmenizi sağlar.

Kimyasalların Renk Ölçümü için Çözümler

Kimyasal Tozlar, Granüller ve Macunların Renk Ölçümü

Konica Minolta Ölçüm Aletleri, işleme boyunca her türlü bileşiğin rengini tekrarlanabilir şekilde ölçmek için kullanılabilir.
 

Sıvı Kimyasal Ürünler İçin Renk Ölçümü

Analiz veya müşteri spesifikasyonuna yönelik tekrarlanabilir ve izlenebilir spektral veriler üretmek için tüm opaklık düzeylerinde sıvı kimyasal ürünlerin rengini analiz edin.

İlgili Çözümler