Aydınlatma Üreticisi için Ölçüm Çözümleri

Aydınlatma ve Armatürlerin Test, Muayene ve Üretiminde Doğru ve İzlenebilir Çözümler

Aydınlatma Ürünlerini Ölçün


LED'leri ve Her Türlü Geleneksel Kaynakları İçeren Modern Aydınlatma Teknolojisinin Karakterizasyonuna Yönelik Çözümler

Modern aydınlatma teknolojileri, LED aydınlatma ve diğer yeni teknolojilerin yeni konfigürasyonlara, azaltılmış enerji tüketimine, gelişmiş kaliteye ve büyük ölçüde geliştirilmiş dekoratif esnekliğe olanak sağlamasıyla çevremizde genişletilmiş bir rol oynamaktadır. Bu genişletilmiş seçenek ve çok yönlülük, tutarlı ve kaliteli aydınlatma ürünleri oluşturmak için güncellenmiş ölçüm ekipmanı ve parametrelerin kontrolünü gerektirir.

Üreticilerin şunları karakterize edebilmesi için ölçüm sistemleri mevcuttur:
 • Lux veya fcd değerleri: Doğru ve izlenebilir bir ölçüm sistemi, üreticilerin ve geliştirme ekiplerinin LED'lerin güç tüketimini, verimliliğini ve ömrünü dengelemesine olanak tanır.
 • Renk sıcaklığı ve renklilik: Beyaz aydınlatmada uyum ve tutarlılık sağlamak ve herhangi bir dekoratif aydınlatmanın görsel efektinin tutarlı olmasını ve istenen deneyimi sunmasını sağlamak.
  Işık Akısı, Yoğunluk ve yoğunluk dağılımı: performansı veya belirli uygulamalara uygunluğunu doğrulamak için.
 • Mavi ışık tehlikesi: fotobiyolojik güvenliği karakterize etmeye yönelik ölçüm.
LED'ler ve armatürler geliştirme, üretim ve montaj aşamalarında ölçülebilir; Konica Minolta Sensing ve Konica Minolta grup şirketleri, hem kullanımı kolay hem de izlenebilir veriler sağlayacak şekilde bakımı ve kalibrasyonu yapılabilen bir cihaz sağlayabilir.
 • Lüks/fcd ölçümü
 • Yüzeylerden gelen yansımaları veya aydınlatılmış yüzeylerin görsel rengini karakterize etmek için
 • Parlaklık ölçümü.
 • Beyaz ampullerin diğerleriyle tutarlı olmasını sağlayan renk sıcaklığı ölçümü
 • Dekoratif aydınlatmanın tutarlı ve istenilen renk tonuna sahip olmasını sağlamak için renklilik ölçümü
 • Dış mekan veya yol aydınlatmasında renksel geriverimi, skotopik ve fotopik lümenleri doğrulamak için spektral güç dağılımının ölçümü
Konica Minolta Sensing, bu ölçüm gereksinimlerini karşılamak için lüksün izlenebilir ölçümü için basit aydınlatma ölçüm cihazlarından, parlaklık ve renk için parlaklık ölçüm cihazlarına ve parlaklık ve spektral güç dağılımının karakterizasyonu için spektroradyometrelere kadar bir dizi sistem sağlar. LED dizilerinin, LED şeritlerinin, MİKRO LED'lerin veya düzeneklerin kalite kontrolüne yönelik diğer sistemler ve geliştirme laboratuvarları, grup şirketleri Instrument Systems GmbH ve Radiant Vision Systems'den temin edilebilir.

Konica Minolta ölçüm cihazlarının ünlü optik teknolojisi, ölçüm çözümünüzün kullanım ömrü boyunca sürekli izlenebilirliğini ve doğruluğunu korumak amacıyla küresel bir deneyimli satış ve destek ağı tarafından desteklenmektedir.

Faydalar

 • Doğru ve izlenebilir verilerle spesifikasyon ve kalite kontroldeki öznelliği ortadan kaldırarak maliyetleri azaltın ve tedarik ortaklarıyla iletişimde zamandan tasarruf edin
 • Spesifikasyon dışı LED'lerin hızlı ve otomatik olarak tanımlanmasıyla montajı yapılmış armatürlerin doğrulama testini hızlandırın
 • Tutarlı ve izlenebilir verilerle ürün girişindeki, rakip ürünlerdeki veya NPD'deki LED'leri doğru bir şekilde karşılaştırın

Aletler

Aletler

T-10A Aydınlık Ölçer

DIN 5032 Bölüm 7 Sınıf B'ye uygun olarak 0,01 ila 299.000 lx arasında izlenebilir lx/fcd ölçümü için taşınabilir aydınlatma ölçer. Uzaktan ölçüm için cihazdan çıkarılabilen çok yönlü bir sensöre sahiptir.

CL-200A Aydınlık Kroma Ölçer

Lx/fcd, renk sıcaklığı ve renklilik koordinatlarının ölçümü için taşınabilir aydınlatma renk ölçer. Cihaz gövdesinden çıkarılabilen çok yönlü bir sensörle 0,1 ila 99.990 lx arasında ölçüm yapar. JIS C 1609-1 Sınıf AA'ya uygundur.

CL-500A Spektral Aydınlık Ölçer

Aydınlık, CRI, renklilik, renk sıcaklığı ve spektral güç dağılımının ölçümü için Aydınlık Spektroradiometresi. Doğru ve izlenebilir, LED'lerin ve aydınlatılmış ortamların ölçümü için idealdir. Hem skotopik hem de fotopik aydınlatmayı ölçer.

Instrument Systems GmbH'den Ölçüm Çözümleri

Konica Minolta grup şirketi Instrument Systems GmbH, LED çipleri, LED modülleri, Mikro LED'ler ve çok daha fazlasının geliştirilmesi ve üretim ölçümü için sistemler tedarik ediyor.

Radyant Görüş Sistemlerinden Ölçüm Çözümleri

Radiant Vision Systems'in bir görüntüleme fotometresi veya kolorimetresi, bireysel LED veya MicroLED düzeyinde hızlı ve etkili denetim için LED dizilerinin veya modüllerinin denetimi için kullanılabilir.

Uygulamalar

Uygulamalar

LED kaynakları veya Armatürler için Ölçüm Sistemi Seçme

Konica Minolta grup şirketi Radiant Vision Systems, geliştirme veya kalite kontrol uygulamaları için LED'lerin ölçümüne yönelik sistemlerin seçimi hakkında bir teknik inceleme sunuyor. Teknik incelemede LED parlaklığı ve rengi, görüntüleme kolorimetrisinin LED'lere nasıl uygulandığı ve yakın ve uzak alan ölçümlerinin kullanımı ele alınmaktadır.

Radiant Vision Systems Web Sitesini Ziyaret Edin

Işık ve radyant yoğunluğunu ve tekdüzelik karakterizasyonunu anlama

Işık ve radyant yoğunluğu ölçümünün temellerini açıklayan LED ve SSL Metrolojisi el kitabından bir alıntıyı okuyun. Instrument Systems web sitesi ayrıca el kitabını satın almak için bağlantılar ve çeşitli ışık ölçümü zorluklarına yönelik ek teknik incelemeler içerir.

Enstrüman Sistemleri Web Sitesini Ziyaret Edin

Uzmanlarımıza Sorun