Kauçuk Üretim Makineleri İçin Renk Ölçümü

Renkli kauçuk için çözümler

Kauçuk Üretim Makineleri İçin Renk Ölçümü


Renkli kauçuk bileşen serileri arasında renk tutarlılığı sağlayın.

Çoğu kauçuk bileşen üreticisi, ürünlerin görünümünden çok işlevselliği ve maliyeti ile ilgilenir. Kauçuk bir parçanın rengi siyah bileşendeki bir soruna nadiren bağlı olsa da, renkli kauçuk bileşenler söz konusu olduğunda parça için istenen renge daha fazla dikkat etmek akıllıca olur.


Ayrıca, renk, yalnızca küçük varyasyonlar kabul edilebilir olacak şekilde, seriden seriye tutarlı olmalıdır.


Bu zorluğun çözümü, doğru bir renk kontrolü ve renk eşleştirme sistemi kullanılmasıdır.

Konica Minolta, renk ölçüm cihazları, renk verileri ve uyumlu yazılım, yenilikçi parlaklık ölçerler ve görsel değerlendirme için kontrollü aydınlatma dolapları sunan bir çözüm sağlayıcısıdır.
 
Uzmanlarımız, işletmenize fayda sağlayacak ölçüm ve kontrol süreçlerini uygulamanıza yardımcı olabilir.
  • Ürün kalitesini artırın
  • Maliyetleri ve atıkları azaltın
  • Tedarik zinciri ortaklarıyla iletişimi geliştirin, iş birliği ve iyileştirmeye dayalı ilişkiler kurun

Dijital renk verileri, tedarik sürecini hızlandırmak, şirketlerin pazara hızlı bir şekilde tepki vermelerine yardımcı olmak ve fiziksel standartların, öznel teknik özelliklerin ve onay süreçlerinin oluşturulması, sevk edilmesi ve sürdürülmesi ile ilgili riskleri azaltmak için kullanılabilir.

Konica Minolta, bilgisayar renk eşleştirme ve dijital renk veri platformumuz Colibri®'yi uygulamak, eğitmek, optimize etmek ve özelleştirmekten sorumlu özel bir uzman ekibine sahiptir. Colibri®, renk tedarik zincirinin tüm işlevleri için özel modüller ile şirketlerin sistemlerini gerektiği gibi geliştirmelerine ve büyütmelerine olanak tanıyan modüler bir dijital renk veri platformudur. Sahipler kütüphaneler oluşturabilir ve bulut veya şirket içi altyapı aracılığıyla tedarik ortaklarıyla veri ve işlevleri güvenli bir şekilde paylaşabilir. Colibri®'nin gelişmiş algoritmasından yararlanan renk üreticileri, eşleştirme ve düzeltme adımlarını büyük ölçüde basitleştirebilir, pazarın veya tedarik zincirinin gerektirdiği şekilde malzemelerimizi veya renklendiricilerimizi kolayca değiştirebilir. Renk iletişimini geliştirerek, mal sahipleri zamandan önemli ölçüde tasarruf edebilir, atıkları ve ürün retlerini azaltabilir.

Avantajlar

  • Rakipsiz renk yönetimi ile yeniliği destekleyin
  • İlgili standartlara uyan sıkı toleranslar elde edin
  • Zamanında ve istek üzerine renk sunun
  • Müşterinin ihtiyaçlarını ve spesifikasyonlarını karşılayın
  • Süreçleri hızlandırın ve düzeltme sayısını azaltın
  • Marka kimliğini güçlendirin

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36d Masaüstü Spektrofotometre

CM-36d spektrofotometre, plastiklerde çok çeşitli uygulamalarda yansıma renklerini ölçebilen yüksek hassasiyetli ve yüksek güvenilirliğe sahip bir masaüstü cihazdır. Bu cihaz, örnek konumlandırma ve raporlama ya da esnek bağlantı noktası hizalama için durum LED'leri veya kamera önizleme özelliğine sahiptir. En son yenilikçi "Dalga Boyu Analizi ve Ayarı" özelliğimiz sayesinde, müşterilerimiz cihazın mükemmel durumda olduğundan emin olmak için kalibrasyon sırasında CM-36d ürününü kontrol etme ve ayarlama olanağına sahiptir. 

CM-26d Taşınabilir Küre Spektrofotometre

CM-26d taşınabilir küre spektrofotometre, pürüzsüz veya dokulu numunelerin farklı renklerine olanak tanır. Yatay hizalaması ve hafif ergonomik tasarımı, kullanımı kolaylaştırır ve sahadaki uygulamalar için idealdir.

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

CM-5, çok yönlü kullanım ve kolay kullanım sunan bir üst port spektrofotometredir. Katı, granüler, toz haline getirilmiş örnekleri vb. yansıma veya iletim modunda ölçer. Günlük işlerinizi daha hızlı ve kolay hale getirecek işlevler ve özellikler sunar. 

SpectraMagic NX Yazılımı

SpectraMagic NX, Konica Minolta Ölçüm Aletleri ile arayüz oluşturmak için kullanılabilen bir renk ölçüm yazılımı paketidir ve renk ve renk farkının kapsamlı bir şekilde raporlanmasını ve analiz edilmesini sağlar. Kullanıcı, şablonların ve raporların özelleştirilmesinde tam kontrole sahiptir.
 

Colibri® Platformu

Colibri® bir renk yönetimi ve eşleştirme çözümüdür, renk kontrolü için tamamen modüler bir yazılım platformudur, sıkı kontrol ve veri sahipliğini korurken tek bir tesisten küresel bir tedarik zincirine ölçeklenebilir. Çözüm, spesifikasyondan renk eşleştirmesine ve kalite kontrolüne kadar tüm tedarik sürecinin düzenlenmesini sağlar.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Kauçuk Ölçümü

Uygulamaya bağlı olarak, doğru cihaz seçilmelidir. Tamamen opak silikonlar için tüm masaüstü ve taşınabilir cihazlar uygundur. Yarı saydam uygulamalar, özellikle protez malzemeleri için yarı saydamlığa ve numune kalınlığına bağlı olarak kürenin içinde ölçüm yapmanız gerektiğinden dikey bir cihaz kullanılmalıdır.

Rolled rubber flooring products of different colours

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!