İlaçlar ve Kişisel Bakım Ürünleri İçin Renk ve Parlaklık Ölçümü

Haplar, sıvı ilaçlar, kozmetik tozlar, şampuanlar, sabun çubukları için renk, bulanıklık, tutarlılık, kalite kontrolü, vb.

 

İlaçlar ve Kişisel Bakım ürünleri için Renk ve Parlaklık ölçümü

Konica Minolta, ilaç sektörüne aralarında ergonomik portatif spektrofotometreler, çok yönlü masaüstü spektrofotometreler ve çeşitli kontrollü renk izleme sistemleri de bulunan izlenebilir ve güvenilir bir ölçüm teknolojisi sunar.

Kuruluşların ve daha geniş değer zincirlerinin renkleri belirlemesi, bildirmesi, üretmesi ve kontrol etmesine yardımcı olarak verimliliklerini kontrol etmelerine yardımcı olan ölçeklenebilir çözümler mevcuttur.
 • Süreçleri optimize edin
 • Tutarlılığı artırın
 • Müşteri memnuniyetini artırın
 • Atıkları azaltın
Renk ölçümü, ürün tasarım prosesi ve üretimden etkinlik testine kadar çeşitli işlevleri yerine getirdiği ilaç ve kişisel bakım endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

İlaç sektöründe tutarlı ürün, ilaçların bir partiden diğerine aynı olduğu konusunda müşterilerin içlerinin rahat olmasını sağlar.
 
Çalışmalar, rengin plasebo etkisinde rol oynayabileceğini gözler önüne sermiştir.

Kişisel bakım ürünlerinde bilinirlik, marka sadakati ve algılanan kalite/etkinlik unsurlarının tamamı renge bağlıdır. Renk, netlik, koku ve doku gibi kişisel bakım ürünlerinin fiziksel özellikleri kullanıcı deneyiminin bir parçasıdır ve bu şekilde tasarlanmalı ve kontrol edilmelidir.

Konica Minolta, başarılı bir dijital renkli veri sistemi kurmanıza yardımcı olmak için yerel satış ve uzmanlıkla küresel bir erişim alanı sunar. Tedarik zinciri ortakları arasında, geliştirme aşamasında, üretim aşamasında veya kalite kontrolde, ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm sunabilir ve gereksinimler arttıkça bu sistemi ölçeklendirmek için sizinle iş birliği yapabilir. Renk eşleştirme yazılımımız, renk iş akışlarınızı optimize etmek için çözüm kurulumu, eğitimi ve özelleştirmesi konusunda deneyimli özel bir ekip tarafından desteklenir.

Ürünlerimiz, cihazınızın yıl boyunca bakımının yapılmasını, doğru olmasını ve takip edilmesini sağlamak için yetkili servis tesislerinden oluşan kapsamlı bir ağ tarafından desteklenir.

Avantajlar

 • Tutarlı kalite üretin: Seriler arası tutarlılık, müşteri ve son kullanıcı memnuniyetini ve kalite algısını iyileştirerek ürün iadelerini ve atıkları azaltır.
 • Renk bir satış aracıdır: Renk ölçümü, ürün yelpazesinin genişletilmesi ve müşteri deneyiminin kontrolü için yeni olanaklar sunar. Kişisel bakım ürünleri için renk, ürünün yeni müşterilere hitap etmesine yardımcı olabilir.
 • Renk bir hizmettir: Sözleşmeli üreticiler için müşterilere kalite kontrol sisteminden renk verileri sunabilme ve elde edilen tutarlılık, size katma değer hizmeti sunan güvenilir bir ortak olma olanağı sağlar.
 • Proses aracı olarak renk ölçümü: Geliştirme aşamasında renk ölçümü uygulamak, hammaddelerin kontrolünün etkisini anlamak, karıştırma, ısıtma, baskı vb. tüm bunlar nihai ürün üzerinde gelişmiş kontrol sağlayarak tutarlılığı artırır, atıkları azaltır ve kuruluşun pazar değişikliklerine tepki verme yeteneğini geliştirir.

Örnek Uygulamalar

 • Görsel özellikleri iyileştirerek ve deneyimi iyileştirerek çocuklar için ilaç direncini azaltmak.
 • Masaüstü spektrofotometre, şirket ve endüstri standartlarını karşılamak için analiz ve kalite kontrol verileri sunabilir.
 • Farmasötik ürünlerin ürün renginde daha sıkı toleranslar atıkları azaltır, son kullanıcı sorgularını azaltır, güveni artırır ve sahte ürünlerle mücadelede yardımcı olur.
 • Raf çekiciliğini en üst düzeye çıkarmak için yeni ürünlerin renginin tüketici tercihi testi.
 • Deri ve saç yıkama ürünlerinin ve saç boyaları ile kozmetik ürünlerin renk ve etkisine ilişkin etkinlik testi.
 • Marka renklerine ve mevcut ürün yelpazesine uygun ürünler formüle etmek veya yeni bölgelerde üretim yapmak.

Farmasötik ve Kişisel Bakım Ürünlerinin Renk Ölçümüne Yönelik Çözümler

Sıvı Ürünler İçin Renk Ölçümü

Müşteri deneyiminde önemli bir rol oynadığı için ilaçlar, parfümler, boyalar, şampuanlar, sabunlar vb. sıvı ürünler için yüksek kalitede ürün rengi ve tutarlılığı sağlamak. 

Toz Ürünler İçin Renk Ölçümü

Müşterilerin beklentilerine uygun yüksek algılanan ürün kalitesi sağlamak için kozmetik tozları ve bileşenleri gibi toz ürünler için parti tutarlılığını kontrol edin.

Saç ve Cilt Bakım Ürünleri İçin Renk Ölçümü

Boya ve şampuan etkileri için saç rengini ve bakım ürünlerinin etkisini doğrulamak için cilt rengini doğru bir şekilde ölçün. Renk ve renk farkı verileri geliştirme, ürün testleri ve klinik çalışmalarda yaygın olarak kullanılır.

İlgili Çözümler