Görüntülü Projektörlerin Test ve Kalibrasyonuna Yönelik Çözümler

Işık projeksiyon ekranının kalitesini sağlamak için parlaklık, aydınlatma ve renk ölçüm cihazları

Projeksiyon Ekranının Kalitesini Sağlayın


Sinema, eğitim simülatörleri, sanat enstalasyonu ve ev sinemasında projeksiyon ekranı uygulamalarına yönelik ölçüm

Projeksiyon görüntüleme teknolojisi, ölçeği ve etkisi ile gözlemciyi büyüleyecek şekilde tasarlanmıştır. İster yönetmenin vizyonuna uygun bir görsel sinema deneyimi sunsun ister ticari uçuş simülasyonu gibi sürükleyici bir deneyim sunsun, gözlemcinin kalite algısı, üzerine yansıtılan görüntünün parlaklık, kontrast, renk ve tekdüzeliğinin kalibrasyonunu ve kontrolünü gerektirir. ekran.

Konica Minolta, üreticilere, kurulumculara ve bakım profesyonellerine aşağıdakileri karakterize etmek için doğru ve izlenebilir ışık ölçüm cihazları sağlar:
 • Ekran genelinde parlaklık ANSI parlaklığının tekdüzeliği,
 • Karanlık ve aydınlık arasındaki kontrast
 • Renk kalibrasyonu

Projeksiyon sistemleri sadece geliştirme ve üretim aşamasında değil aynı zamanda sürekli kalibrasyonlarla kullanım ömrü boyunca test edilmektedir.
 • Dahili LCD veya DLP öğesinin testi ve karakterizasyonu
 • Yansıtılan görüntünün test ve yerinde Kalite Kontrolü ve Kalibrasyonu
Konica Minolta Sensing bu ölçüm gereksinimlerini karşılamak için çeşitli sistemler sunmaktadır.
 • Ekrandaki aydınlatmanın ölçümü ve kalibrasyonu için basit aydınlatma ölçüm cihazlarından,
  parlaklık ve renk için parlaklık ölçerler,
 • Dahili LCD veya DLP ünitesinin parlaklık ve spektral güç dağıtım verilerinin noktasal denetimi için spektroradyometreler,
 • veya yansıtılan genel görüntünün tekdüzelik analizi için bir görüntüleme renk sınırlayıcısı.
Konica Minolta ölçüm cihazlarının ünlü optik teknolojisi, ölçüm çözümünüzün kullanım ömrü boyunca sürekli izlenebilirliğini ve doğruluğunu korumak amacıyla küresel bir deneyimli satış ve destek ağı tarafından desteklenmektedir.

Faydalar

 • Projeksiyon teknolojisinin geliştirilmesi, üretimi ve sürekli kalibrasyonu için test ve kalibrasyon sistemleriyle kalite performansını ve optimum müşteri deneyimini geliştirin ve doğrulayın.
 • Spot aydınlatmadan görüntüleme kolorimetresine kadar tüm fiyat noktaları için izlenebilir ölçüm çözümleri.
 • Çok yönlü ve taşınabilir teknolojiyi kullanarak yerinde kaliteyi sağlayın
  Yazılım geliştirme kiti aracılığıyla sistemlere entegrasyon sayesinde zamandan tasarruf edin ve süreçleri basitleştirin

Aletler

Aletler

T-10A Aydınlık Ölçer

Geniş bir alan üzerinde parlaklık tekdüzeliğini karakterize etmek için çok noktalı bir ölçüm matrisi halinde yapılandırılabilen izlenebilir spot aydınlatma ölçer.

LS-150 Parlaklık Ölçer

Parlaklık veya kontrast desenlerinin tekdüzeliğini hızlı ve kolay bir şekilde test etmek amacıyla büyük yerinde ekranların parlaklık değerlerini ölçmek için kullanılabilen izlenebilir spot parlaklık ölçer.

CL-200A Renk Ölçer

İzlenebilir parlaklık ve renklilik ölçer, lx/fcd ve renk sıcaklığı verileri sağlar ve kolaylık ve doğruluk için uzaktan çalıştırılabilir.

CS-3000 Spektroradyometre

Geliştirme ve montaj sırasında hem LCD hem de DLP bileşenlerinin izlenebilir ve doğru ölçümünü yapmak veya yansıtılan görüntünün kalibrasyonu için en yüksek kalitede yerinde test sağlamak için kullanılabilen spektroradyometre. CS-2000 ve CS-2000A'nın halefi.

Prometrik I-Serisi

Tüm ekranın yerinde entegre ve otomatik ölçümlerini sağlayabilen Görüntüleme Renk Ölçer, Renk ve Parlaklığın tekdüzeliğinin kontrol edilmesine ve değerlendirilmesine olanak tanır.

Uygulamalar

Uygulamalar

LCD ve DLP'nin testi ve ölçümü

Müşterimiz, cihazlarının üretimden en yüksek performansı sunarak çıkmasını sağlamak için, doğrudan DLP üzerinde bileşen düzeyinde nokta parlaklığını ve rengi ölçmek üzere bir CS-2000A spektroradyometre kullanıyor. Bu durumda cihaz, kalibrasyon ve ayarlama için yerel sistemler ve yazılımla arayüz oluşturur. CS-2000 ayrıca bir geliştirme ortamında kullanıldığında Excel'e veya kendi yazılımına da bağlanabilir.

CS-2000 ve CS-2000A'nın yerini artık CS-3000 Spektroradiometre almıştır. CS-3000, gelişmiş doğruluk ve azaltılmış ölçüm süreleri sunarak, bazı uzun, düşük ışıklı görevler için önceki modele göre dörtte bir oranında daha kısa sürede ölçüm yapma kapasitesine sahiptir. Yeni cihaz aynı zamanda gelişmiş sistem entegrasyonu ve otomasyon için de tasarlandı.

Spectroradiometer CS-2000A for analyzing ultra-low luminance: 1,000,000:1 contrast measurement

Yerinde projeksiyon teknolojisinin temel testi

T-10A, geniş bir alandaki aydınlatmayı ölçmek için 30'a kadar ölçüm başlığı kombinasyonuyla kullanılabilir; ayrıca operatörün ölçümler arasında yeniden konumlandırdığı yerinde bakım ve kurulum uygulamaları için tek bir alıcıyla birlikte kullanılabilir. Bu, onarım veya servisin öncesi ve sonrası doğrulanmasını sağlayabilir.

CL-200A aynı şekilde kullanılabilir ve hem rengi hem de aydınlatmayı ölçerek ek değer sağlar. Bu, operatörün yerinde projeksiyon teknolojisi için renk testi ve kalibrasyonu yapmasına olanak tanır.

Uzmanlarımıza Sorun