Tüketici Ekran Teknolojisine Yönelik Ölçüm Çözümleri

Ekran Teknolojisinin Testi, Denetimi ve Üretiminde Doğru ve İzlenebilir Çözümler

Ekran Teknolojisinin Kalitesini Ölçün


TV, Telefon, Tablet, Monitör vb. Cihazlarda Kullanılan Görüntü Teknolojileri

Görüntü teknolojisi, ya görüntü gösteriminin ürünün temel işlevi olduğu (tabletler, cep telefonları, televizyonlar vb.) ya da ekranın kullanıcı arayüzünün bir parçası olduğu (cihazlar, ısıtma sistemleri, ev) giderek artan ürün yelpazesine entegre edilmektedir. güvenlik, kameralar vb.) Yapımcılar, geliştirme sırasında ve renk ve parlaklık kalibrasyonlarını da içerebilecek kalite kontrol sürecinin bir parçası olarak bir dizi parametreyi değerlendirir.

Ekran ve dokunmatik ekran teknolojisi, markaların yaratmaya çalıştığı müşteri deneyimlerinin ve ürün arayüzlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ekranların çoğalması ve ekran entegrasyonu, markaların talep ettiği ve müşterilerin beklediği kalite standartlarını korurken talebe ayak uydurabilen ölçüm sistemleri gerektirir.

Konica Minolta Sensing ve grup şirketi Radiant Vision Systems, tüketici beklentileri doğrultusunda yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sağlamak amacıyla geliştirme veya üretim ortamlarında ekran teknolojisine yönelik ölçüm sistemleri üretiyor. Çözümler, ölü pikseller ve MURA gibi ekran kusurlarının neredeyse hatasız tespiti ile parlaklık, kontrast, tekdüzelik ve renk kontrolünü sağlayacaktır. Ekiplerimiz, üreticilerin en son teknolojiler için bile doğru ve izlenebilir verilerle karşılaştırma yapmasını, belirlemesini ve üretmesini sağlayabilir.
 • HDR ekran ve arttırılmış Gamut
 • Yüksek çözünürlüklü ve yüksek piksel yoğunluklu ekran
 • OLED, AMOLED
OLED ve AMOLED gibi modern teknolojilerin televizyon ve cep telefonu gibi yüksek değerli elektroniklere uyarlanması, verileri hızlı bir şekilde ölçebilen ve işleyebilen gelişmiş ölçüm teknolojilerini gerektirmektedir.

Bir kahve makinesinin entegre ekranında görüntü kalitesine ilişkin beklenti o kadar yüksek olmasa da ürün kalitesine ilişkin beklenti bu kadar yüksek değildir. Tüketicinin kalite algısındaki ilerlemeler, 8k televizyonun gerektirdiği tekdüzelik ve renk doğruluğu gibi testlerin çoğunun, entegre ekran teknolojisi üretiminde daha yaygın olarak benimsendiği anlamına geliyor. Konica Minolta, müşterilerine süreçlerine uygun ölçüm çözümü sunmak için her bütçeye uygun çözümler sunuyor.

Konica Minolta ve grup şirketi Radiant Vision Systems, geliştirme veya üretim ortamlarında ekran teknolojisini ölçmek için her bütçeye uygun çeşitli çözümler üreterek, üretilen ekranın tüketici beklentileri doğrultusunda yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmasını sağlamaya yardımcı oluyor.

Çözümler aşağıdakilerin kontrolünü sağlayacaktır:
 • parlaklık,
 • zıtlık,
 • piksel kusurları,
 • ışık sızıntısı,
 • tekdüzelik,
 • görüş açısı,
 • renk.
Doğru ve izlenebilir veriler, üreticilerin kaliteli ürünleri daha hızlı ve doğru fiyata kıyaslamasına, belirlemesine ve üretmesine olanak tanıyacaktır.
 
Ekran karakterizasyonuna yönelik izlenebilir ölçüm çözümleri, geliştirme, üretim ve kalite kontrol testlerini büyük ölçüde hızlandırabilir. Uzman ekiplerimiz, bileşen üreticisinden son kalite kontrole kadar tüm tarafların daha düzenli ve tutarlı bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan bir sistemin uygulanmasına yardımcı olabilir.

Deneyimler, veri odaklı bir yaklaşımın tedarik zincirlerinin kalite ve tutarlılığa dayalı ilişkiler kurmasına, öznelliği azaltmasına ve spesifikasyon ve onayı basitleştirmesine olanak tanıdığını göstermektedir.
 • Konica Minolta, küresel bir satış, destek ve uzmanlık ağı aracılığıyla ekran endüstrisindeki müşterilere test edilmiş çözümler sunabilir. Yetkili servis tesisleri ağımız, arıza sürelerini en aza indirmek ve sistemlerin çalışma ömrü boyunca izlenebilir kalmasını sağlamak için cihazların sürekli bakımını ve kalibrasyonunu sağlar.
 • Konica Minolta grubuna ait bir ölçüm çözümü, doğru fiyata doğru kalitede bir ekran sunmanızı sağlayabilir. Ölçüm teknolojileri, geliştirme ekiplerinin tedarikçilerden ve rakiplerden gelen ürünleri karakterize etmelerine veya denetim ve kalibrasyon görevlerini otomatikleştiren üretim hacmine ayak uydurabilen bir ölçüm sistemi uygulayarak üretimin üretim sürelerini optimize etmesine yardımcı olur.
 • Üretim ekibinin doğru ve izlenebilir ölçüm verilerine dayanarak kriterleri belirlemesine yardımcı olan otomatik denetim sistemlerini ve amaca yönelik oluşturulmuş yazılımı kullanarak üretim süresini, maliyetleri ve reddetmeleri azaltın.

Faydalar

 • Doğru ve izlenebilir verilerle spesifikasyon ve kalite kontroldeki öznelliği ortadan kaldırarak maliyetleri azaltın ve tedarik ortaklarıyla iletişimde zamandan tasarruf edin.
 • Neredeyse hatasız kusur tespitine ve ekran renginin hassas kalibrasyonuna ulaşırken takt time hedeflerini karşılayın.
 • İzleme açısının hızlı ve doğru bir şekilde test edilmesi ve HDR ekranın artırılmış Gamutu ile yeni teknolojilerin potansiyelini en üst düzeye çıkarın.

Aletler

Aletler

CS-3000 Spektroradyometre

Son derece düşük parlaklık seviyelerinde ölçüm yaparken bile doğru sonuç veren, ekran teknolojisinin spot parlaklığını ve rengini ölçmek için spektroradyometre. CS-2000 ve CS-2000A'nın halefi.

CA-410 Ekran Renk Analizörü

Ekran renginin doğru testi ve kalibrasyonu için yaygın olarak kullanılan ekran renk analizi. Çeşitli konfigürasyonlarda ve önceki nesle göre geliştirilmiş bağlantı özellikleriyle mevcuttur.

FPD Konoskop Lensi

Ekranlar ve ekran bileşenleri için renk, parlaklık ve kontrastın açısal dağılımının yüksek çözünürlüklü fotopik ölçümü için konoskopik lens. ±70 dereceye kadar tek bir ölçümde tam koni görüş açısı verilerini yakalar.

CS-200 Parlaklık Renk Ölçer

Renklilik ve renk sıcaklığı da dahil olmak üzere parlaklık ölçümü için spektral tabanlı kolorimetre. CS-200 Renk Ölçer, büyük plazma ekranlar, kompakt LCD'ler ve LED'ler, dış mekan ekranları ve gösterge panelleri gibi çok çeşitli ışık yayan ürünlerin parlaklığını ve renkliliğini ölçer.

Radyant Görüş Sistemleri Prometric® Y-Serisi

Radiant ProMetric® Y, ekranların, klavyelerin, aydınlatma ürünlerinin, cihaz bileşenlerinin ve yüzeylerin yüksek hacimli üretim testleri için tasarlanmış, yüksek performanslı bir görüntüleme fotometresidir.

Radyant Görüş Sistemleri Prometric® I-Serisi

Üretim veya geliştirme ortamları için doğru parlaklık ve renk. Çeşitli megapiksel konfigürasyonlarında ve ayrıntılı ve otomatik ekran ölçüm görevleri için özel olarak geliştirilmiş yazılımla mevcuttur.

Uygulamalar

Uygulamalar

Satır içi ekran denetimi ve kalibrasyonu

Takt sürelerini ve ekran yapılandırmasını iyileştirmek için görüntüleme kolorimetresi yerine Radiant Vision Systems Y serisi görüntüleme fotometresi ve Konica Minolta CA-410 ekran renk analizörü kullanmanın göreceli yararları hakkında Tüketici Elektroniği Test ve Geliştirme'den yeni bir makale okuyun. yüksek hacimli üretim ortamı.

Buradaki makaleyi okuyun

Uzmanlarımıza Sorun