Tekstil Sektörü İçin Renk Ölçümü

Boyalar, Giysiler, Mefruşat, Deri ve daha fazlası için Doğru Renk verileri

 

Tekstil Sektörü İçin Renk Ölçümü Çözümleri

Konica Minolta, tekstil sektörüne aralarında basit tristimulus kolorimetreler, ergonomik portatif spektrofotometreler, çok yönlü masaüstü spektrofotometreler ve çeşitli kontrollü aydınlatma renk izleme kabinleri de bulunan izlenebilir ve güvenilir bir ölçüm teknolojisi sunar.

Kuruluşların ve daha geniş değer zincirlerinin renkleri belirlemesi, bildirmesi, üretmesi ve kontrol etmesine yardımcı olarak avantajlar elde etmelerini sağlayan ölçeklenebilir çözümler mevcuttur.
 • Süreçleri optimize edin
 • Tutarlılığı artırın
 • Müşteri memnuniyetini artırın
 • Atıkları azaltın

Renk kontrolü, tekstil sektöründe gerek rengin genellikle temel özellik olduğu giysiler gerekse rengin ikincil özellik olabileceği halılar, deri döşeme, brandalar, yelken vb. diğer ürünler için çok önemli bir araçtır.
 
Renk kalitesi kontrolü, kuruluşların müşterilerin istediği renkleri sunmalarına ve müşterilere en tutarlı deneyimi sağlamalarına olanak tanır.

Spektrofotometre kullanılarak yapılan renk ölçümü, üreticilerin gerektiğinde optik parlaklaştırıcıların kontrolü ile tutarlı bir ürün üretmesini sağlar. Konica Minolta'daki uygulama uzmanları, tekstil ürünleri için başarılı ölçüm ve kontrol sistemleri sunma konusunda çok büyük bir deneyime sahiptir.

Konica Minolta, başarılı bir dijital renkli veri sistemi kurmanıza yardımcı olmak için yerel satış ve uzmanlıkla küresel bir erişim alanı sunar. Tedarik zinciri ortakları arasında, geliştirme aşamasında, üretim aşamasında veya kalite kontrolde, ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm sunabilir ve gereksinimler arttıkça bu sistemi ölçeklendirmek için sizinle iş birliği yapabilir. Renk eşleştirme yazılımımız, renk iş akışlarınızı optimize etmek için çözüm kurulumu, eğitimi ve özelleştirmesi konusunda deneyimli özel bir ekip tarafından desteklenir.

Konica Minolta ürünleri, cihazınızın yıl boyunca bakımı, doğruluğu ve izlenebilirliğine sahip olmasını sağlamak için yetkili servis tesislerinden oluşan kapsamlı bir ağ tarafından desteklenir.

Avantajlar

 • Tutarlı kalite üretin: Seriler arası tutarlılık, müşteri ve son kullanıcının memnuniyetini ve kalite algısını iyileştirerek ürün iadelerini ve atıkları azaltır.
 • Renk bir satış aracıdır: Renk kontrolü ve renk eşleştirme, katma değerli özel ürünler için yeni olanaklar, ürün yelpazesi genişletme ve müşteri siparişlerini karşılamak için daha fazla esneklik sunar.
 • Renk bir hizmettir: Müşterilere renk verileri ve tutarlılık sunabilme özelliği, sizi katma değerli hizmet sunan güvenilir bir iş ortağı olarak gösterir.
 • Proses aracı olarak renk kontrolü: Yıkama, kurutma, esnetme, boyama, baskı gibi prosesler süresince uygulanan Renk Ölçümü nihai ürün üzerinde gelişmiş kontrol sağlayarak maliyet ve atık tasarrufu kazandırır.

Örnek Uygulamalar

 • Tutarlılığı artırın ve daha sıkı toleranslar elde edin, atıkları azaltın ve algılanan ürün kalitesini artırın.
 • Onay hızını ve ürün sıralamayı iyileştiren veriye dayalı bir kalite kontrol sistemi oluşturun.
 • Yıkama testi, hava şartları gibi verilere dayalı testlerden faydalanan süreçler geliştirin.
 • Marka renkleri, rakip renkler ve tedarikçi renk paletleri gibi renk ve toleranslardan oluşan bir veri tabanı oluşturun.

Tekstil Ürünlerinde Renk Ölçümü için Çözümler

Tekstil Boyaları İçin Renk Ölçümü

Boyaların renginin kontrolü: Dozajlama ve işleme, operatörün verileri toplamasına, analiz etmesine ve iletmesine olanak tanıyan bir spektrofotometre kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Giysilerin ve Mefruşatların Renk Ölçümü

Renk, giysi ve ev eşyaları seçerken müşterinin göz önünde bulundurduğu önemli bir konudur. Renk ölçümü teknolojisi, tutarlı ve kaliteli ürünler sunmada üreticileri ve markaları destekler.
 

Görünürlüğü Yüksek Giysilerin Renk Ölçümü

Görünürlüğü yüksek giysiler, doğru performans gösterdiklerinden emin olmak için ulusal ve uluslararası standartları karşılamalıdır. Bunun için doğru ölçüm geometrisine sahip aletler gerekir.

Deri Renk Ölçümü

Deri, renk tutarlılığının ve kalitesinin kritik önem taşıdığı lüks ürünlerde yaygın olarak kullanılır. Renk yönetimi sistemleri, tutarlı ve çekici renkler belirlemede ve üretmede yardımcı olabilir.

İlgili Çözümler